Czy kobiety lubią intelektualistów?

13 Maja 2015

Oczytany i wykształcony mężczyzna to nasz ideał czy wręcz przeciwnie?

facet w okularach

Nie oszukujmy się: większość z nas ma słabość do męskich, zdecydowanych, przystojnych mężczyzn. Imponuje nam ich siła i zaradność. Lubimy być zdobywane. Chcemy czuć, że się podobamy. Nieprzypadkowo mówi się o tym, że kobiety lubią drani i wiążą się z nieodpowiednimi mężczyznami. Na drugim biegunie są zupełnie inni panowie. Intelektualiści. Inteligentni, oczytani, spokojni. Raczej nie zabiorą cię na całonocną przejażdżkę motocyklem, będziecie za to mogli przez całą noc prowadzić ze sobą interesujące rozmowy.

Stworzony do wyższych celów

Czy tacy mężczyźni podobają się kobietom? Gdyby brać pod uwagę samą powierzchowność, intelektualista raczej przegrałby z męskim, dobrze zbudowanym facetem. – Intelektualiści kojarzą się z fajtłapami – mówi 26-letnia Kamila. – Dla mnie typowy intelektualista to nudny facet w okularach, kiepsko ubrany, niewysportowany, może trochę taki nerd. Być może to dobry kandydat na męża, ale gdy nie myśli się o małżeństwie, taki facet raczej nie jest ideałem kobiety. A poza tym, gdzie go poznać? W bibliotece?

Intelektualista nie kojarzy się z wymarzonym facetem. A kobiety, które mają takiego mężczyznę za partnera, nierzadko narzekają. „Mam w domu takiego intelektualistę i jak trzeba wywiercić dziurę lub naprawić coś, to sama biorę wkrętak i wiertarkę, bo mój INTELEKTUALISTA jest stworzony do wyższych celów. Cholery można dostać” – pisze jedna z internautek.

Nie podoba nam się, gdy intelektualiści zdradzają skłonność do przemądrzania się i zarozumialstwa. Na forum dyskusyjnym czytam: „Kiedyś mój kolega powiedział, że kobieta powinna być na tyle tylko mądra, na ile facet jej pozwoli, jakoś tak mówił. No i nigdy też nie miał problemu z dziewczynami, bo się go wręcz bały, zresztą współczuję jego żonie, którą ciągle poniża”.

Intelektualiści myślą, że pozjadali wszystkie rozumy – dorzuca Ania. – Spotykałam się kiedyś z kimś takim, bo miałam dość tak zwanego typu macho. Pomyślałam, że facet z dużą wiedzą i szerokimi horyzontami będzie miłą odmianą. Ale to była kompletna porażka! Strasznie się wymądrzał, miał odpowiedź na każde moje zdanie, nie zgadzał się z moimi opiniami. A do tego był nieogarnięty, nie mogłam na niego liczyć. Ale to może kwestia człowieka i bycie intelektualistą nie ma nic do rzeczy?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-15 01:28:23

re: Czy kobiety lubią intelektualistów?

1. Wbrew pozorom biblioteka nie jest jedynym miejscem gdzie można znaleźć intelektualistów -wręcz przeciwnie, często nie tracą na to czasu, rozwijać się intelektualnie można także poza biblioteką. Poza tym nie każdy zamula i przynudza, część z nich ma pasje typowe dla tzw. "macho" np. sporty ekstremalne. Część różni się od "macho" tylko większą kulturą i szerszym zasobem tematów do rozmowy 2. Czy to aż tak ważne, że facet nie umie użyć wiertarki? Do tego przecież można zaprosić osiedlowego "Mietka-złotą rączkę" a intelektualnych walorów tak łatwo się zastąpić nie da. Poza tym jeśli jest inteligentny to być może zarabia na tyle dobrze, że nie będzie miał problemu z płaceniem "Mietkowi" za to czego sam nie umie i efekt końcowy będzie ten sam -nie każdy musi umieć wszystko. 3. Nie powinno się mylić wymądrzania się z mądrością. Faceci których na pierwszej stronie wymieniono jako przykłady "intelektualistów" raczej na takich nie wyglądają z opisu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agnieszka
(Ocena: 5)
2015-05-14 22:45:10

re: Czy kobiety lubią intelektualistów?

Obojętnie jakiego faceta lubisz, znajdziesz go na darmowym portalu dyskoteka.co. Jest w czym wybierać :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 02:41:47

re: Czy kobiety lubią intelektualistów?

uwielbiam! jestem sapioseksualista chyba :P ubostwiam mezczyzn ktorzy potrafia madrze sie wyslawiac, dyskutowac o filozofii, etyce i innych interesujacych kwestiach. Oni mnie strasnzie inspisuja! uwielbiam przebywacc z takimi osobami. Na uczelni zakochiwalam sie w kazdym wykladowcy ktory potrafil mnie oczarowac slowem, nawet w grubch i starych ale jak mieli prof. przed nazwiskiem i oczarowywali wiedza to moglam odpklynac. Dla mnie zupelnie wyglad nie ma znaczenia, liczy sie mozg. Tylko z takimi mezczyznami sie zadaje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 13:25:22

HAHA, mam dokładnie to samo :D seksowny meżczyzna dla mnie to taki, który imponuje mi wiedzą i inteligencją. Potem mogę weryfikować inne cechy. Ech.... :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-13 22:27:22

Dla mnie facet musi być naprawdę mądry i do tego przystojny. Niestety bardzo trudno jest na takiego trafić. Ci mądrzy często lubią się rządzić, dla mnie to wada, ale nie potrafię spojrzeć łaskawszym okiem na kogoś bezdennie głupiego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1