Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

11 Listopada 2014

Wystarczy elementarna wiedza z zakresu psychografologii i ze zwykłego podpisu można odczytać bardzo dużo na temat czyjegoś charakteru.

podpis

Pismo jest zwierciadłem naszej osobowości – mówią psychografolodzy. Na podstawie próbki pisma można stworzyć portret psychologiczny każdego człowieka. Najwięcej można odczytać z podpisu. Specjaliści mówią, że trudno zanalizować tekst bez przyjrzenia się sygnaturze. Każdy jest niepowtarzalny i trudny do podrobienia. Podpisujemy się automatycznie, bez zastanowienia, zwykle tak samo przez całe nasze życie. A ewentualne zmiany w podpisie świadczą o naszych problemach, rozwoju, mocnych i słabych stronach, a także o naszej pewności siebie. Nasz podpis widnieje praktycznie we wszystkich dokumentach, ponieważ świadczy o tym, że jesteśmy częścią społeczeństwa. Nieprawidłowy podpis – i bank może odmówić wypłacenia pieniędzy. 

Zdaniem specjalistów, praca nad charakterem pisma może skutkować zmianą niektórych cech charakteru. Jeśli twoje litery są pochylone w lewo, spróbuj je wyprostować – pomoże ci to otworzyć się, pokonać brak pewności siebie, kompleksy, przełamać nieśmiałość i zacząć koncentrować się na teraźniejszości oraz przyszłości, a nie na tym, co minęło. Warto również starać się poprawiać niechlujnie napisane wyrazy – polepszy to twoje kontakty z otoczeniem. Można również zwalczyć w sobie niepożądane cechy charakteru, pracując nad własnym pismem. Ostre litery i kanciaste znaki świadczą o skłonności do agresji. Dlatego psychografolodzy sugerują, żeby w takim przypadku pracować nad zaokrągleniem pisanych przez nas liter.

Należy jednak zauważyć, że psychografologia daje nam jedynie podpowiedź, wskazówkę i nie może być interpretowana zbyt dosłownie. Przykład? Pismo przypominające drukowane litery – z jednej strony może oznaczać indywidualizm, wybitny intelekt, nieprzeciętną pewność siebie, a jednocześnie pedanterię, lęki, trudności z wyrażaniem własnej indywidualności i odcinanie się od wyobraźni. Warto o tym pamiętać, jeśli zamierzamy korzystać z pomocy psychografologa. Może on jedynie zwrócić na coś naszą uwagę, powiedzieć o naszych prawdopodobnych dyspozycjach, ale nie zaszufladkuje osobowości. 

Czas wziąć pod lupę twoją sygnaturę. Podpisz się (bez zastanowienia) na kartce i przekonaj się, jaka naprawdę jesteś. 

 

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wera
(Ocena: 5)
2014-11-23 17:28:17

Eh.

"Jednak jeżeli to twój podpis, uważaj – !!ocena twojej atrakcyjności nie jest zbyt realistyczna!!" - no dzięki bardzo ... chyba, że w drugą stronę też działa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-11 15:01:13

re: Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

przydalyby sie zdjecia. a pismo w stylu "lekarskim" ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-11 13:28:01

re: Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

a co jak ktos posluguje sie roznymi charakterami pisma?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-13 12:22:12

Można się inaczej podpisywać, ale dla osoby zajmującej się profesjonalnie grafologią charakter pisma pozostanie taki sam. Zmiana charakteru pisma wymaga sporego przygotowania i wiedzy na ten temat. Grafologia to nie tylko sposób w jaki piszesz daną literę, ale także sposób ich łączenia, miejsce zaczynania, kropki, kreski itd Jeśli myślisz np, że jak raz użyjesz ostrej końcówki przy "y", a raz zaokrąglonej to zmieniłaś charakter pisma to niestety jesteś w błędzie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-11 10:04:02

re: Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

A może przykłady byście pokazali do każdego punktu?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2014-11-11 09:27:39

re: Co Twój podpis mówi o Tobie? PODSTAWY PSYCHOGRAFOLOGII

A ja myślę, że nie tyle nasze pismo zależy od naszych cech charakteru ile od naszego nastroju w danym momencie. Nie wydaje mi się, żeby można było wyczytać konkretne cechy człowieka z jego charakteru pisma. Według mnie można co najwyżej przewidzieć w jakim nastroju był w danym momencie. Pewnie studiując większą ilość materiału pisanego jednej osoby (załóżmy zbiory z kilku lat) możliwym byłoby powiedzieć o niej coś więcej. Ta cała psychografologia jest tak samo wiarygodna jak horoskopy i wróżby - jakieś tam ziarnko prawdy jest ale zakopane pod grudami uniwersalnych banałów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-11-11 18:41:41

zgadzam się . Dziennie podpisuję się na kilkunastu dokumentach i jak przeglądam stare segregatory to aż dziw mnie bierze jak różne potrafią być moje podpisy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1