Co trzydzieste urodziny zmieniają w życiu kobiety?

18 Lutego 2016

Po 30-tce zmienia się perspektywa i podejście do wielu spraw.

urodziny

Teoretycznie to tylko jeden dzień. Trzydzieste urodziny, które można celebrować hucznie albo wręcz przeciwnie – wmówić sobie, że to nic wielkiego, przeczekać je, aż do następnego dnia. Dla wielu kobiet fakt, że kończą trzydzieści lat, to pretekst do wzięcia pod lupę swojego życia. Analizują swoje sukcesy i porażki, snują plany na przyszłość. Niektóre uważają, że najlepsze lata mają już za sobą, a teraz czeka je jedynie proza życia. Na drugim biegunie są kobiety, które trzydziestymi urodzinami w ogóle się nie przejmują. Uważają, że to po prostu data w kalendarzu, nic ponadto. A prawda, jak zazwyczaj, leży pośrodku. Co zmieniło się w życiu kobiet, które skończyły trzydzieści lat? Na co zaczęły zwracać uwagę, jak się czują?

Wreszcie zaczynasz się lubisz

Pamiętasz, co czułaś, gdy miałaś szesnaście, osiemnaście lat? Tak, nie wszystko było proste. Okres dojrzewania to najbardziej burzliwy czas w życiu kobiety. Zmienia się ciało, psychika, pojawiają się nowe punkty widzenia, dziwne przemyślenia i nierzadko szalone pomysły. Niechęć do samej siebie jest typowa dla nastolatek. Pewnie nie chciałabyś wrócić do tych czasów, prawda? Z badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii wynika, że kobieta najlepiej czuje się w wieku 34 lat. – Te kobiety szanują swoje ciało, dbają o nie i wiedzą, jak to robić. Mają rozwiniętą na odpowiednim poziomie pewność siebie i są zadowolone z tego, jak wyglądają – komentuje Nichola Joss, jedna ze współpracownic The Sanctuary Spa, na życzenie którego przeprowadzono badania (cytat za PAP). Największy problem z samoakceptacją mają natomiast siedemnastolatki.

Seks nigdy nie był tak dobry

Jeśli byłaś dotąd zadowolona ze swojego życia seksualnego, pewnie zaskoczy cię wiadomość, że będzie jeszcze lepiej… Zdaniem lekarzy to właśnie po trzydziestce zaczynają wzrastać nasze potrzeby seksualne. U kobiet między 35. a 45. rokiem życia rośnie ochota na seks, a satysfakcja płynąca ze zbliżeń się zwiększa. Dzieje się tak, ponieważ wreszcie czujemy się dobrze w swojej skórze, przestajemy przejmować się niedostatkami figury, nie mamy już kompleksów – a czego nie można powiedzieć np. o nastolatkach. Trzydziestoletnia kobieta wie, co w łóżku sprawia jej przyjemność, zna swoje ciało i umie otwarcie mówić o swoich potrzebach. Najczęściej ma też przy sobie partnera, któremu ufa, a to dodatkowo zwiększa satysfakcję płynącą ze zbliżeń.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

m.
(Ocena: 5)
2016-11-28 10:33:30

Ble, ble, ble, ble, ble...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-18 20:22:52

re: Co trzydzieste urodziny zmieniają w życiu kobiety?

No to ja się chyba przedwcześnie starzeję, bo wszystko to "osiągnęłam" w wieku 24lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-02-18 18:47:05

re: Co trzydzieste urodziny zmieniają w życiu kobiety?

durny text jak zwykle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-02-18 11:26:59

re: Co trzydzieste urodziny zmieniają w życiu kobiety?

1 strona i "Wreszcie zaczynasz się lubisz" hehe

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1