Co się zmienia po 30-tce?

27 Marca 2014

Myślisz, że po przekroczeniu trzydziestki twoje życie się zmieni? Owszem – przede wszystkim na korzyść.

prada campaign

Dla wielu kobiet trzydzieste urodziny są magiczną granicą między młodością i beztroską a dojrzałością i stagnacją. Potwierdza to internautka Łucja. „Boję się dobić do trzydziestki – wyznaje. Tak się boję tego, że już nie będę dwudziestoparolatką, boję się starości, robię wszystko, żeby wyglądać pięknie, nie mam dzieci, bo nie chcę mieć obleśnego ciała, nie chcę się zapuścić, nie opalam się, żeby wolniej się starzeć, robię sobie różne zabiegi na twarz, staram się jeść zdrowo, jestem szczupła i atrakcyjna, teraz wzbudzam wielkie zainteresowanie mężczyzn, ale panicznie się boję tego, że dobiję 30-stki i stanę się dla nich niewidzialna”.

Trzydziestka nie musi jednak oznaczać końca dotychczasowego, wygodnego życia – a początek nowego i bardzo inspirującego etapu.

Czujesz się bosko w swojej skórze

Naprawdę! Zdaniem brytyjskich naukowców kobieta czuje się najlepiej w wieku 31 lat. Staje się pewna siebie, kobieca, wie, że jest atrakcyjna. Nie męczą już jej kompleksy typowe dla nastolatek i kobiet po dwudziestce. Według badaczy to właśnie w tym wieku ujawnia się najwyższy poziom kobiecego piękna. I, co ciekawe, wielu mężczyzn uważa takie kobiety za atrakcyjniejsze od nastolatek. Kobieta po trzydziestce dobrze wygląda, jest stylowa i pewna siebie.

Akceptujesz swoje wady

Wiele dojrzałych aktorek i celebrytek przyznaje w wywiadach, że dopiero po trzydziestce zaakceptowały się całkowicie. Pogodziły się ze sobą. Niejedna z nich stwierdziła, że dopiero teraz jest szczęśliwa i nie chciałaby mieć znowu 20 lat. Kobieta po 30. roku życia bardzo się zmienia – na plus. Przestaje być dla siebie surowa, jest dla siebie bardziej wyrozumiała. Pozwala sobie na drobne potknięcia, umie z nich wyciągnąć wnioski, nie chce na siłę się zmieniać. To bardzo, bardzo dużo.

Już wiesz, czego chcesz

Pamiętasz ten czas, gdy jako nastolatka nie miałaś pojęcia, co zrobić ze swoim życiem? Jakie studia wybrać, w jakim kierunku się kształcić, gdzie szukać pracy? A może właśnie teraz stawiasz sobie takie pytania? Po trzydziestce tego typu wątpliwości zazwyczaj już nie ma. Wreszcie wiesz, kim chcesz być, co chcesz osiągnąć, jakie są twoje priorytety. Wiesz również, co jest ważniejsze: rodzina czy kariera. Realizacja planów przychodzi ci teraz dużo łatwiej, bo dążysz do konkretnego celu.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Patka
(Ocena: 5)
2014-03-30 23:55:24

re: Co się zmienia po 30-tce?

Ja tydzień temu skończyłam 31 lat. Mam kilkuletnie dziecko i męża. Skończyłam studia. A co do artykułu, to ma się tak: nie mam pracy, z mężem się nie dogaduję, w sumie to sama nie wiem ile to małżęństwo jeszcze potrwa. Dziecko mam najwspanialsze na świecie ale przez ciągłą opiekę nad nim i siedzenie w domu jestem wypalona. Przyjaciół nie widziałam wieki, bo przez brak pieniędzy musieliśmy przeprowadzić się do innej, mniejszej miejscowości. Przez stres i zobojętnienie moja cera jest fatalna, od zmywania i ciągłych porządków mam dłonie pracownika budowy. Chce mieć znowu 20 kilka lat, mieć wielu przyjaciół, uśmiech na twarzy i nie chcę już być samotna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Podpis...
(Ocena: 5)
2014-03-27 22:12:00

re: Co się zmienia po 30-tce?

mnie stuknie za chwile 30 a dalej nie wiem co tak naprawdę chce robic. Z domu wyprowadziłam się już dawno bo ponad z 10 lat temu, mam faceta, ale jakie jest moje powolanie zawodowe? w czym tak naprawdę jestem dobra , nie wiem. Jestem za granica pracuje jako sprztaczka, mam już dosyć tej pracy, ale za co się zabrać nie wiem, skonczylam studia, które kompletnie do niczego mi się nie przydały, mam nadzieje ze znajdę taka pracę w której poczuje się spełniona, i że będę mogła pomnażać moje talenty , jak to jest w Biblii napisane, tylko ze w tym problem ze ja nie wiem jakie mam talenty

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-28 09:02:43

Może i niektórzy dostają od losu bardzo widoczne talenty, ale to nie wszystko, w większości przypadków trzeba dużo pracować nad jakąś dziedziną, by stać się w tym dobrym. A jaka to jest? Może warto byłoby się przyjrzeć swojemu dzieciństwu: co się wtedy lubiło i na podstawie tego wysnuć wnioski

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dd
(Ocena: 5)
2014-03-27 21:03:30

re: Co się zmienia po 30-tce?

Ja mam 26 lat i niestety nadal czuję się jak 16latka. Mam pracę, skończyłam studia, od 4 lat jestem w związku, ale za cholere nie widzę się jako gospodyni domowa, a już na pewno nie jako matka. Nie wiem, czy coś się zmieni w moim nastawieniu do życia jak mi ta 30stka stuknie..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-28 11:42:15

Mam to samo, tyle, że nie mam chłopaka ani pracy, przez co moja frustracja się pogłębia. Z tym, że ja mam nadzieję, że do 30. WSZYSTKO ZMIENI SIĘ NA LEPSZE. Oby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-27 18:23:47

re: Co się zmienia po 30-tce?

To durne. Ja mam 24 lata, już wiem czego chcę i to bardzo konkretnie, już akceptuję swoje wady i czuję się dobrze w swoim ciele, już teraz nie jestem egoistką, już teraz mogę "zwolnić tempo" bo karierę mam już ogarniętą itd. -co więc się zmieni na plus po 30-stce? Według tego artykułu 30-stka nie przyniesie mi żadnych plusów :P Jedyne co może mieć miejsce to "selekcja przyjaciół" -teraz faktycznie nie mam jak sprawdzić kto zostanie do 30-echy. Cała reszta wspomnianych atutów 30-stki może dotyczyć tylko osób, które do tego czasu nie odnalazły siebie i swojego miejsca w życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
evi
(Ocena: 5)
2014-03-27 19:52:33

napisz sobie swoja wypowiedz na kartce, zloz na pol, i napisz na tej nieopisanej polowce, otworz w 30 urodziny :) wtedy zobaczysz jak sie zmienilas i jak sie zmienilo Twoje wyobrazenie samej siebie. Ja tak zrobilam pare lat temu, fajny eksperyment :) pozdrawiam Cię

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ona27
(Ocena: 5)
2014-03-27 09:54:02

re: Co się zmienia po 30-tce?

uff :))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-27 09:42:51

re: Co się zmienia po 30-tce?

Zawsze uważałam, że kobiety wyglądają najlepiej jako 30-latki, a mężczyźni gdzieś w okolicach 40-tki :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Karolina
(Ocena: 5)
2014-03-27 09:07:27

__

Ponad miesiąc temu skonczylam 30. wszystko pasuje :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-27 06:55:46

re: Co się zmienia po 30-tce?

Fajny artykuł, ale pasujący do wieku 40+

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-03-27 14:46:09

tak, 30sto latki to czesto osoby ktore mimo wieku nadal czuja sie na 20+ - w ogole mlodosc sie teraz bardzo przedluza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz