Co sądzimy o muzułmanach?

24 Września 2015

Przedstawiamy fragmenty raportu `Postrzeganie muzułmanów w Polsce`.

muzułmanie

Muzułmanie stanowią bardzo niewielki procent polskiego społeczeństwa – jednak oszacowania całkowitej liczby wyznawców islamu w Polsce są dosyć zróżnicowane: od około 5 tysięcy, poprzez 10 do 20 tysięcy, do nawet 65 tysięcy (dane z kwietnia 2007 roku, które portal racjonalista.pl podaje jako opinię prezesa Ligi Muzułmańskiej RP, Samira Ismaila).

Poza Tatarami, którzy jeszcze w latach 80. stanowili większość wśród polskich muzułmanów, pojawiły się bowiem liczne grupy napływowe. Początkowo (lata 70` i 80`) byli to studenci z krajów przyjaznych „blokowi wschodniemu”, z czasem, zwłaszcza po roku 89`, pojawili się imigranci ekonomiczni, będący w drodze „na Zachód” bądź traktujący Polskę już jako kraj docelowy, a także uchodźcy: z Bośni, Iranu, Afganistanu czy Czeczenii.

Mieszkające w Polsce grupy muzułmanów, Tatarzy i imigranci, znacznie się od siebie różnią. Pozycja tych pierwszych jest ugruntowana. Są postrzegani jako mieszkający tu od pokoleń i szanujący polską kulturę. Drudzy zaś są bardziej widoczni (m.in. ze względu dość powszechną praktykę noszenia zasłony przez kobiety, czego polscy Tatarzy na ogół nie przestrzegają czy też na odmienność wyglądu fizycznego) i wyróżniająca się wśród Polaków, przez co często spotykają się z niechętnym czy wręcz wrogim traktowaniem.

Badania opinii publicznej prowadzone przez CBOS pokazują, że stosunek Polaków do muzułmanów jest zdecydowanie negatywny. Polacy konsekwentnie uznają Arabów (czyli grupę prototypową dla całej kategorii ‘muzułmanie`) za jedną z najbardziej niesympatycznych grup (CBOS 2003, 2004, 2005, 2007, 2008, 2010). Ponadto, ostatnie badania stosunku Polaków do wyznawców innych religii i osób niewierzących pokazały, że muzułmanie są najbardziej nielubianą spośród ocenianych ośmiu badanych grup. Czterdzieści cztery procent Polaków deklaruje niechętny stosunek do muzułmanów, a niespełna jedna czwarta pozytywne uczucia wobec nich (CBOS, 2015).

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (68)
ocena
4.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Bulirzal
(Ocena: 5)
2015-09-24 13:27:47

re: Co sądzimy o muzułmanach?

Można sobie nie lubić czy nienawidzic muzułmanów, ale bycie dumnym z tego, że kibice Legii startowali grupę uchodźców/ imigrantów? Skąd wiecie kto był wśród tych ludzi. Dlaczego popieracie przemoc? Tacy mądrzy i nie potraficie znaleźć innego rozwiązania problemu? W sumie to jakiego problemu? Syryjczycy nie chcą mieszkać w naszym kraju. Nie martwcie się, jak ściągnąć ich siłą to pouciekaja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 14:14:36

Właśnie ostatnio rośnie tolerancja dla agresywnych i niedopuszczalnych zachowań. Patrząc na to co się dzieje można zrozumieć jak Hitler zdobył w swoim czasie tak duże poparcie, w internecie coraz popularniejsze robią się memy o obozach koncentracyjnych dla uchodźców itd, a można było pomyśleć że żyjemy w cywilizowanych czasach. Wygląda na to że historia się powtórzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xox
(Ocena: 5)
2015-09-24 13:25:29

...

po 1.Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin, nie trudno się z tym nie zgodzić prawda? po 2. Znając podstawy logicznego myślenia każdy zrozumie że jedyne kogo powinniśmy przyjąć do kraju to kobiety i dzieci a mężczyźni powinni walczyć za swój kraj w swoim kraju, jeśli przyjmujemy ich tutaj to logiczne że ISIS upomni się o nich i narazimy się na walkę z nimi. a po 3. Zabierając z biednych a nie z tych objętych wojną domową państw młodych ludzi narażamy ich na jeszcze większe straty bo kto jak nie młodzi i silni ludzie pomogą odbudować ich kraj? a ich kraj jeszcze bardziej polegnie jeśli przyjmiemy imigrantów bo wtedy już żaden nie będzie wstanie podnieść kraju z kolan skoro wszyscy młodzi i zdolni wyjadą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 13:38:50

Ale że istnieje wiele ugrupowań terrorystycznych nie mających nic wspólnego z islamem to Ty wiedz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 18:55:08

A po której stronie mają walczyć ci młodzi mężczyźni? Po stronie reżimu Asada, czy po stronie rewolucjonistów, a może po stronie PI? Tam nie ma "dobrej" strony. Tam jest wojna domowa wspierana przez państwa zachodnie, Rosję i Chiny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 11:56:02

re: Co sądzimy o muzułmanach?

Zaraz mnie zjedzą, ale co tam... Nie mam przykrych doświadczeń z muzułmanami, a część dzieciństwa spędziłam w Iraku, gdzie mój ojciec pracował na kontrakcie. Piękny to był kraj, fantastyczni ludzie. Nikt mnie tam ze względu na inną wiarę, inny wygląd, inne obyczaje nie prześladował. Potem byłam kilka razy w Turcji. Jak widać nikt mnie nie zatłukł. Nadziwić się za to nie mogli, że można być niewierzącym (no cóż, od czasu pobytu z Iraku zdążyłam się już z kościoła wypisać) i że... są na tym świecie ludzie, którzy Jarek mają na imię (yarak to w Turcji bardzo brzydkie słowo, niechcący więc można zostać gwiazdą, z którą każdy chce mieć fotkę, jak pewnego razu w Pamukkale, gdy do pana ustawiały się kolejki chętnych). Teraz mam w przychodni lekarza muzułmanina. I jakim on tam jest muzułmaninem to nie wiem, ale że PiSiur z niego przedni, to wszyscy wiedzą. Moja znajoma ma męża Tunezyjczyka. Przyjechał, wpiernicza szynkę, jak Duda w jednym łóżku z małżonką i psem śpi, dotuje pijaków pod monopolowym. I jedyna przykrość jaka tą małżonkę spotkała ze strony rodziny męża, to... opakowanie paczki z figami. Tunezyjska teściowa tak tą paczkę zabezpieczyła, że rzeczywiście przemyt narkotyków mógł się celnikom nasunąć i znajoma została na lotnisku dokładnie przetrzepana. A poza tym... Marnie z nami, gdy 40 milionowy naród boi się 10 tys uchodźców. Marnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aisha
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:17:19

Też przebywałam na Bliskim Wschodzie i nie doznałam z tego powodu żadnych krzywd. Zero prześladować za jasną karnację, katolicyzm, język, blond włosy - tak nie chodziłam zakryta od czubka głowy do palców i nigdy nikt się do mnie nie podwalał. Większość ludzi nie miała do czynienia z muzułmanami (chyba, ze z Turkiem z kebabu przez 5 minut) ale wiedzą wszystko o tych ludziach lepiej niż oni sami się znają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:36:09

Znam sporo muzułmanów, zarówno Turków (którzy są raczej niepraktykujący, piją alkohol, jedzą wieprzowinę, mają dziewczyny i żyją tak samo jak my, Polacy), jak i Kurdów. NIKT NIGDY nie powiedział mi złego słowa na temat mojej religii ani nie próbował mnie nawracać. Kilka razy prowadziłam z nimi rozmowy o religii, ale za poszanowaniem obu wyznań, bardziej dzieliliśmy się ciekawostkami i nie mogę złego słowa powiedzieć. Wszędzie znajdą się czarne owce, ale są także normalni ludzie, którzy chcą normalnie żyć i pracować w Europie i odcinają się od praktyk tych radykałów, a już tym bardziej terrorystów, tym bardziej, że ze względu na swoją "niewystarczającą wiarę", sami są na celowniku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:47:27

Odpisywanie sobie samej na komentarze to zaburzenie psychiczne. Jeśli tak ich kochacie i szanujcie to przygarnijcie ich do swoich domów i dawajcie im kasę ze swoich zarobionych. Ja nie zamierzam. Wystarczająco się naoglądałam. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 13:41:57

Nie bój się, oni raczej nie mają zamiaru zostawać w zapyziałej, biednej Polsce, tak jak i duża część tych Polaków, którzy z niej uciekli w poszukiwaniu lepszego życia. Więc patrioci nie mają się o co martwić. ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
AnnaM
(Ocena: 5)
2015-09-26 16:37:20

Też znam wielu muzułmanów. Po pierwsze gardzą kobietami i traktują jak nie równe sobie. Przebywam aktualnie z uchodźcami, więc mogę to odczuć. Po drugie wielu z nich przybywa z krajów, gdzie kobiety chodzą zakryte od stóp do głów - jak widzą normalnie ubrane kobiety, to myślą, że te kobiety ich kuszą, że chcą z nimi uprawiać seks (bo tak się przyjęło w ich kulturze). Kobiety tam nie wychodzą same na zewnątrz. Sama padłam ofiarą molestowania przez muzułmanina w pracy - dlatego jestem stanowczo na nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 11:51:02

re: Co sądzimy o muzułmanach?

A nie zastanawia was durne papilotki dlaczego sąsiednie kraje i to przecież ich BRACIA ich nie chcą przyjąć? Bo nie chcą przyjąć takiej hołoty. Sami swoi ich się wypierają. Śmieszą mnie wypowiedzi byczków " Moja żona i córka zginęły więc ja uciekłem" haha ja na ich miejscu bym rozp...iła tych którzy zabili mi kogoś z rodziny, ale to thcórzliwi ludzie którzy chcą mieć tylko napchane dupy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Clash
(Ocena: 5)
2015-09-24 11:58:56

Ale jaki kraj nie chce ich przyjmować? Liban, Jordania? Może Turcja?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
iui
(Ocena: 1)
2015-09-24 12:22:30

Arabia Saudyjska, Katar, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt i Bajhran. Ale co tam! Arabia wyznała chęć pomocy budując kolejne 200 meczetów w Europie ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:37:12

Tak, byś, rozp..., dostałabyś kulkę w łeb i tak by się skończyło rumakowanie. Nie mamy prawa oceniać, gdyby u nas rozpętała się wojna, ludzie też by uciekali. Każdy chce żyć!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:49:00

Tak ?! No cóż jak ktoś jest tchórzem? To tak. Gdyby kilkadziesiąt lat temu byli tacy tchórze jak ty mówiłabyś po niemiecku albo rosyjsku. Pluje na takich " ludzi bez honoru

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 13:36:46

No to sobie pluj, ja mam wyłożone, bo i tak mieszkam za granicą, ale podejrzewam, że gdyby rozpętała się wojna, i w powietrzu zaczęłyby latać kule i bomby, to wielu z tych dzisiejszych "patriotów", mówiących słodkie słówka o poświęceniu i honorze zabrałaby nogi za pas, aby ratować swoje rodziny i siebie, i w tym nie ma nic złego. Nie macie prawa rozporządzać czyimś życiem, i oceniać kto ma jakie priorytety. Poświęciłabyś swoich bliskich dla kraju? Ja nie, za bardzo ich kocham.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 14:27:02

To głupie poświęcać się i ginąć "dla kraju". Ja rozumiem patriotyzm lokalny, bycie przywiązanym do miejsca w którym się wychowało/ mieszka, ale umieranie za ojczyznę jest głupie. Cała ludzkość jest tak przemieszana że nie ma 100% Polaków, cofając się wstecz pewnie wielu z nas ma pochodzenie włoskie, niemieckie i na odwrót, wiele osób innych nacji może pochodzić z regionu Polski. Poza tym te wszystkie podziały i wmawianie że trzeba walczyć o kraj to wina elit, to elity i władza wywołują wojny, a ludzie się nabierają i robią z siebie mięso armatnie w imię idei. Powinniśmy dbać o nasz interes, rozwój, a nie trzymać się przeszłości i rozpamiętywać że 100 ileś lat temu Niemcy zrobili to, a Ukraińcy tamto.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 19:03:46

Jedna sprawa jak ktoś obcy kraj atakuje- wówczas bym poszła walczyć za ojczyznę. Ale w sytuacji wojny domowej co miałabym zrobić? Strzelać do własnych sąsiadów? Wybierać mniejsze zło? Jeden reżim przeciwko drugiemu? Dla takiej wojny i mając takie opcje do wyboru to się nie dziwię, że nie chcą walczyć i ginąć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-25 20:30:07

że 100 lat temu ? Dziecinko przeczytaj o tym co zrobiły psy - BANDA UPA... jak rozcinali kobiety w ciąży i zasypywali solą, jak gwłacili 5 letnie dziewczynki ... CI KOCHANI UKRAIŃCY

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 11:48:36

re: Co sądzimy o muzułmanach?

Miałam nieprzyjemność poznać kilku muzułmanów, (byłam na wymianie międzynarodowej ) w ... Londynie. Myślą że są panami kobiet, widziałam jak np. kupował sobie i synowi jedzenie a żona i córki patrzyły na to, albo jak jeden ciapak upomniał mnie bo mu sie nie podobało to że... piję piwo i mam dekolt, i powinnam się zakryć! Co mu do tego ?! Psychiczni ludzie, którzy zatrzymali się kilka wieków temu, a każda kobieta prędzej czy póniej to dla nich ściera, wiem jak kończyły moje koleżanki, pierwsze wszystko fajnie bo prezenty, noszenie na rękach a później szm.ato do garów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
zj86
(Ocena: 5)
2015-09-24 10:51:37

re: Co sądzimy o muzułmanach?

do normalnych uchodzcow nic nie mam, do uchodzcow ktorzy naplywaja do UE z krajow nie objetych wojna mowie ....won...bo to sa ludzie ktorzy dostali zielone swiatlo od pani merkel, chodz dam ci zasilek i bedziesz uchodzca obojetnie skad jestes, moze ja tez sie zalapie w takim razie :P ...co do muzulmanow, widzialam to i owo wiem jak potrafia sie zachowac (na zywo widzialam), natretne, nie szanuja drugiego czlowieka ( nie muzulmanina) kobiety sa ponizane, lepiej juz byc szmatka do podlogi niz kobieta u nich, dzieci sa uczone od najmlodszego juz tej calej nienawisci itp itd sama dzicz i nie tylko. to co pokazuja w tych niektorych filmikach jacy to biedni ludzie...to na pokaz, sa biedni teraz bo chca wejsc do kraju i zrobic w nim burdel nie za miesiac dwa , poczekajcie rok a zaczna sie domagac swoich praw i wylazic jak grzyby po deszczu na ulice, robic nielegalne modly, manifesty ze sa dyskriminowani, ze rasizm panuje w kraju, ze chca wiecej meczetow, ze chca swoich praw szariatu itp itd....patrzcie francja , anglia , szwecja.....przyjela 1 tysiac muzulmanow teraz ich jest tam kikaset tysiecy moze milion i co robia z tymi krajami. Co im sie zywnie podoba. Niestety nacielam sie na jednego w swoim zyciu , lazl za mna chyba z 20 minut naszczescie po ruchliwej ulicy...wkoncu odparlam ze jak sie nie odczepi to zaczne wrzeszczec....zaczal sie smiac...to zaczelam wrzeszczec ze ten osobnik jest muzulmaninem ktory chce mnie zgwalcic i mnie sledzi od 20 minut i prosze o pomoc....wszyscy staneli jak wryci i zainteresowali sie nim, 2 sec goscia juz nigdy nie spotkalam (to bylo w angli). co o nich sadze....zaraza, nieszanujaca nikogo procz siebie samego - mowie tylko o plci meskiej- kobiety to marionetki z wypranymi mozgami( takie zombie). wierzcie naoogladalam sie ich w angli jak to potrafi sie zachowac, nie chcialabym tego zobaczyc w polsce gdzie zyje i mam zamiar dalej zyc, ale widze ze niebawem to tylko do rosji bedzie trza uciekac....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 13:29:57

niestety musze cie zasmucic w rosji 20 procent to muzlumanie i jezcze otworzyli najwiekszy meczet w rosji poczytaj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Jan
(Ocena: 1)
2015-09-24 10:26:23

re: Co sądzimy o muzułmanach?

Chcieliście wiedzieć, co sądzę o muzułmanach - napisałem! Nie użyłem żadnych wulgaryzmów, żadnych nieprzyzwoitych sformułowań! Dlaczego więc mój wpis został odrzucony jako "niezgodny z regulaminem"? Boicie się prawdy? To po co pytacie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aisha
(Ocena: 5)
2015-09-24 10:01:09

re: Co sądzimy o muzułmanach?

No błagam was ludzie, nie wpadajcie w paranoję bo to co piszecie to już jest chore. Bez przesady, że jak w Polsce pojawi się te parę tysięcy uchodźców to zaraz w Polsce pojawi się szariat, kościoły zaczną się zamieniać w meczety, kobiety będą musiały chodzić w burkach a katolików będą mordować. A znacie chociaż jednego muzułmana, który się zachowuje tak jak wszyscy mówią? Czy tylko czytałyście w necie? Żeby nie było, ja zamiast ich przyjmować wolałabym pomóc im tam na miejscu, ale staram się nie wariować i popadać w paranoję. Czy wy na serio myślicie, że oni tak pragną przyjechać do Polski? Ludzie, tutaj Polacy nie chcą mieszkać a co dopiero inne nacje! Poza tym, wszyscy nas straszą, że wszyscy Syryjczycy to terroryści i że nas powybijają. Sorry, w każdej religii są terroryści a nie tylko w islamie. To, że jest tam grupa popieprzeńców nie oznacza, że nagle wszyscy są obwiązani granatami. Poczytajcie sobie książki (TAK KSIĄŻKI, A NIE INTERNET) na temat islamu, powstania terroryzmu, czy Al.-Kaidy. Terroryzm nie powstał tak sobie o bo im się nudziło. Wszyscy to wina światowych mocarstw (Francja i Wielka Brytania), które podzieliły sobie w 1916 roku Bliski Wschód, a potem jeszcze Wielki Brat z Ameryki dołączył do tej bandy i trzepie kasę na bliskowschodniej ropie. Uwierzcie, wiedza nie boli. Gdyby nie chore ambicje Busha Juniora to wojny w Iraku i Państwa Islamskiego by nie było. Ciągle piszecie, że do Europy przyjeżdżają młodzi i zdrowi mężczyźni a nie kobiety i dzieci. Kobiety giną w czasie drogi – selekcja naturalna, sorry – brutalne, ale prawdziwe. A czemu faceci nie zostają w Syrii i nie walczą? Czytałyście kiedyś jakieś broni używa reżim Asada? Nie wiem jak wy, ale raczej rzucanie kamieniami albo strzelanie karabinami nic nie da na broń chemiczna. A i żeby nie było, mieszkałam przez pewien czas na terenie Bliskiego Wschodu (Turcja, Jordania, Irak – przed 2003r., Iran i Arabia Saudyjska) i jakoś nigdy nic mi się nie stało. W sumie nie wiem po co to piszę, bo i tak większość z was jest i tak mądrzejsza od Einsteina i zaraz mnie zjedziecie, ale mam to w czterech literach :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ja
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:46:16

" A znacie chociaż jednego muzułmana, który się zachowuje tak jak wszyscy mówią?" Tak! "pomóc im tam na miejscu" najlepsze wyjscie! "parę tysięcy uchodźców" poronaj sobie wzrost demograficzny ich i nasz ;) Z tych paru tysiecy szybko bedzie drugie pare. "Poczytajcie sobie książki" Poczytaj sobie książki na temat Mohameta i histori Islamu. Z dokladnymi datami i danymi. Faktami !!! Terroryzm islamski zaczal sie od poczatku istnienia tej ideologi. "to wina światowych mocarstw" Mocarstwa te tez odegraly wazna role... ale o ile sie nie myle Sobieski zyl wczesniej. Juz w 8 wieku Muzulmanie najechali Europe. Jaka selekcja naturalna?! CO ty opowiadasz. Fakt, duzo osob ginie w drodze ale nie jest to wytlumaczenie czemu kobiety nie dochodza. Oni nie maja walczyc z rezimem Asada tylko z panstwem Islamskim bo przed nim uciekaja a nie przed Asadem ! W prawdzie IS tez uzywa chemi ale glownie broni palnej. Przeczytalas ksiazki na temat "Mocarst" a na inne tematy juz nie? Zauwaz, ze uchodzcy w wiekszoci wcale nie sa z syri czy Iraku! Mysle, ze tyle na razie starczy.Temat jest zbyt obszerny, zeby go to opisywac. Zapraszam do niemiec. Udziele ci kwatery a ty obserwuj jak niemcy zajmuja role zydow w czasach ok. 33 roku. I to we wlasnym panstwie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:57:34

Sorry, jestem po arabistyce i chyba wiem lepiej:) Poza tym aktualnie do zagrożeń na Bliskim Wschodzie zaliczam Izrael - są równie popaprani jak ISIS. Przeżyłam już jeden taki atak rakietowy ze strony Izraela w Palestynie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aisha
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:58:34

A zresztą, co będę odpisywać i tak wszyscy jesteście mądrzejsi:) Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 19:07:27

Aisha dobrze mówi. A temat terroryzmu jest głębszy niż tylko hasło islam. Religia jest jedynie pretekstem do osiągania celów politycznych i finansowych przez organizacje terrorystyczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-24 09:58:31

re: Co sądzimy o muzułmanach?

Naprawde .nic bym nie miala do nich, bylabym szczerze szczesliwa jesli mozna byloby pomoc uchodzcom, ale to sa ludzie, ktorzy w swoich ksiegach maja nakaz zabijania niewiernych!! Jesli bedzie ich coraz wiecej oni poczuja swoja sile i zaczna wprowadzac swoje zasady, 51 stref w Szwecji gdzie zwykly szwed nie wjedzie a nawet policja, Dlaczego oni tego nie chca zrozumiec ze oni w grupie sa tak mocni ze beda zabijac. Tylko o to nam chodzi ludziom ze sa zagrozeniem ze wzgledu na swoja religie, jako do czlowieka ja do nich nic nie mam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
anja nierubik
(Ocena: 5)
2015-09-24 08:39:01

re: Co sądzimy o muzułmanach?

a ja nie chcę,aby ze względu na poprawność polityczną moje życie miało się zmienić,jeżeli w Polsce mieliby się masowo osiedlać muzułmanie(czy inni kulturowo ludzie) to jako goście powinni szanować obyczaje panujące w naszym kraju,a nie wprowadzać własne i narzucać nam jako jedyne słuszne, a jeżeli mieliby z tym problem,no cóż niech szukają szczęścia gdzie indziej.Nie wyobrażam sobie,aby "gość"mógł narzucać zasady panujące w "moim domu".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ew
(Ocena: 5)
2015-09-24 12:49:37

Nie zapomnij, ze Kobiety sa sobie winne gwaltow na sobie :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz