Kolejność urodzenia a osobowość. Takie są najmłodsze, środkowe i najstarsze dzieci

28 Kwietnia 2018

Wiemy, czego można się po Tobie spodziewać.

kolejność urodzenia

Specjaliści od lat głoszą, że kolejność urodzenia i liczba rodzeństwa mają bezpośredni wpływ na naszą osobowość i podejmowane w późniejszym życiu decyzje. Inaczej zachowuje się jedynaczka, a inaczej osoba wychowana w rodzinie wielodzietnej. Czego innego możemy spodziewać się po pierworodnej, a czego innego po najmłodszej z sióstr. Przyczyna wydaje się raczej zrozumiała - dorastamy w różnych warunkach i jesteśmy różnie traktowane przez rodziców.

Zobacz również: PSYCHOTEST: Wskaż jeden rysunek i sprawdź, co oznacza Twój wybór

Nie wierzysz? Może dr Kevin Leman cię do tego przekona. Sam jest uznanym psychologiem i autorem książki „The Birth Order Book: Why You are the Way You are”, w której zastanawia się, czy kolejność przyjścia na świat rzeczywiście ma jakieś znaczenie. Już teraz możemy zdradzić, że ogromne. Zwłaszcza dla dziecka „środkowego”, czyli urodzonego między najstarszym i najmłodszym.

Ekspert w swojej publikacji wyszczególnił kilka najczęściej spotykanych cech w zależności od tego, kiedy przyszliśmy na świat. Potwierdzasz?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-30 03:49:54

Jestem najstarsza i jestem wprost zaprzeczeniem każdej z tych cech także....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-28 21:09:29

A ja powiem wam że niestety bycie najmłodszym dzieckiem przyniosło mu w dorosłym życiu ciągle przeświadczenie że jestem najgłupsza. Nie potrafię szczerzę porozmawiać z siostrami starszymi o 5 i 8 lat. Zrozumiałam dobitnie ten problem jak w wieku 17 lat zaczęłam gadać z sąsiadką o seksie. A tu siostra najstarsza powiedziała no co ty jej mówisz to jeszcze dziecko. Poczułam się jak totalne zero dla ludzi którzy są przecież moją najbliższą rodziną. Od tamtego czasu raczej jestem zamknięta w sobie i mało towarzyska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-28 12:45:00

ja jestem najmłodsza i jestem rozpieszczona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1