9 typów osób z alkoholowymi problemami

22 Września 2008

Sprawdź po weekendzie, czy któryś z problemów nie dotyczy ciebie.

9 typów osób z alkoholowymi problemami

Brytyjskie Ministerstwo Zdrowia postanowiło walczyć z falą alkoholizmu, jaka przetacza się przez Wyspy. Podobną można zaobserwować u nas, tylko nasz rząd jej nie zauważa. Specjaliści wyodrębnili 9 typów, które mają pomóc znaleźć osoby dotknięte tym problemem.

Dawka, jaka powinna zwrócić naszą uwagę, to 35 jednostek alkoholu dla kobiet (około 4,375 litra wina), a u mężczyzn 50 jednostek (1,250 l wódki). Jeśli w tygodniu spożywamy takie lub większe ilości alkoholu, powodujemy szkody w naszym organizmie. Jest to dużo za dużo, niż nasz organizm jest gotowy tolerować bez skutków ubocznych.

Walcząc z alkoholizmem, najpierw trzeba go sobie uświadomić. Właśnie temu ma służyć lista stworzona prze brytyjskie Ministerstwo Zdrowia. Odpowiedz na pytanie dlaczego pijesz:

  1. z depresji - przechodzisz kryzys życiowy (śmierć bliskich, rozwód lub kłopoty finansowe); alkohol to pocieszenie i sposób na radzenie sobie z problemami.
  2. dla odprężenia - żyjesz pod presją, masz stresującą pracę lub życie domowe, czujesz więc, że sobie nie radzisz; alkohol to relaks, coś, co odróżnia pracę od życia domowego (często partnerzy wspomagają ten rodzaj picia, podając drinka).
  3. dla podtrzymania więzów - masz bardzo bogate życie towarzyskie; alkohol pozwala utrzymywać relacje, jest czymś, co łączy i zrównuje; dlatego liczba drinków często wymyka się spod kontroli.
  4. z przyzwyczajenia - uważasz za normalne, że wszyscy faceci piją codziennie w pubie; picie alkoholu to czas dla siebie, a tradycja nakazuje mężczyznom spędzać go z kolegami przy kieliszku.
  5. dla towarzystwa - pijąc z grupą znajomych; wspólne picie alkoholu zacieśnia więzy, daje wrażenie przynależności i bezpieczeństwa, nadaje życiu sens.
  6. z nudy - zwykle są to samotne matki lub osoby po rozwodzie, bez życia towarzyskiego; alkohol to towarzysz, zastępuje obecność innych ludzi, jest przyjemnością na zakończenie dnia, gdy skończą się obowiązki.
  7. jako macho - sfrustrowany, bezradny i niedowartościowany w ważnych aspektach życia; kultywujesz obraz "samca alfa" i dlatego stale udowadniasz swą męskość poprzez wprawę w piciu.
  8. z hedonizmu - single, ludzie po rozwodzie lub z dorosłymi dziećmi; dużo piją, by podkreślić swą wolność i niezależność, przełamać zahamowania i zamanifestować młodzieńczość.
  9. na granicy uzależnienia - mężczyźni, którzy praktycznie żyją w pubie; piją z wielu przyczyn, na które składają się nuda, chęć wtopienia się w tłum i poczucie braku sensu w życiu.

(źródło: Wp.pl)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (50)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-11-11 18:17:18

re: 9 typów osób z alkoholowymi problemami

Kiedy byłam w stresie wszystko mi się sypało. Nie miałam apetytu, nie potrafiłam się wyspać. Koleżanka poleciła mi oczyszczanie energetyczne na stronie moc-energii.pl . I rzeczywiście po odprawieniu rytuału problemy ze stresem ustały. Jestem pogodna i bardziej optymistyczna i co najważniejsze nabrałam więcej dystansu do wielu spraw, przez co już się nie denerwuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-16 21:36:00

ja niestety mam z tym problem,pije codziennie piwo czasem wodke i to od dosc dlugiego czasu a ostatnio mialam problemy z chlopakiem wiec pilam jeszcze bardziej zeby tylko sie nachlac i o tym nie myslec a pod wyplywem bylam strasznie agresywna.picie to dno i ucieczka od problemow ale niestety jakos nie moge wyobrazic sobie zebym nie wypla nic..:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-26 20:08:00

Przyjomwanie alkoholu codziennie, nawet w małych dawkach jest podobno uzależnieniem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-13 09:33:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Mój chłopak pije i ma z tym problem,okłamuje mnie a potem tego żałuje...jak mu pomóc???????[/quote] zostaw go.[/quote] napewno mu to pomoże.. ;/ pomyśl troche! chłopak po takim czymś to wogóle by się zachlał.. ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-13 09:18:00

[quote="Gosc"]a ja pije dużo i niby pasuje do mnie każdy punkt hehehe.. ale nie mam problemu alkoholowego bo moge również nie pić tyle czasu ile chce i nie jest to dla mnie problem :D[/quote] ooo hehe pokrewna dusza ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-01 18:21:00

Czytam te komentarz i serce mi pęka jaka młodzież jest niedoświadczona z problematyką alkoholu. To bardzo poważny problem i trzeba z nim walczyć za wszelką cenę.Móju ojciec pił przez 17 lat a mój mąż przez 3.Przeżyłam koszmar, awantury rodzinne itp.Niemacie pojęcia co to znaczy zmagać się z alkoholikiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-30 17:44:00

[quote="Gosc"]jak sie wypije z kumpelkami to jest spoko, i co ztego ze mam 15 lat, zajebista faza jest i lux =D[/quote] taka wypowiedz jest po prostu załosna... BO JEJ CHODZI O FAZE... nie no nie moge... nie mówię że nigdy nie piłam bo okłamalabym i to srogo;PP jak jest jakaś impreza czyto rodzinna czy ze znajomymi to wypiję :) ale nie do tego stopnia zeby chodziło mi zeby się naje*** zeby mieć 'FAZE' tak żeby sie dobrze pobawiż ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-24 17:39:00

jak sie wypije z kumpelkami to jest spoko, i co ztego ze mam 15 lat, zajebista faza jest i lux =D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-24 17:16:00

a ja pije dużo i niby pasuje do mnie każdy punkt hehehe.. ale nie mam problemu alkoholowego bo moge również nie pić tyle czasu ile chce i nie jest to dla mnie problem :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-09-24 16:49:00

najczesciej mozna pic na impezkachhh a troszke nie zaszkodzi alkoholuu:PP

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz