Problem dnia

Rodzice nie chcą się zająć moim psem. Jak mam wyjechać na wakacje?! Jowita

02 Czerwca 2017

opieka nad psem

Myślałam, że na rodzinę mogę zawsze liczyć, ale się bardzo zawiodłam. Rodzice okazali się beznadziejni, kiedy poprosiłam ich o jedną nieskomplikowaną rzecz – żeby zaopiekowali się moim psem przez 2 tygodnie w lipcu. Chciałam wyjechać na wakacje z narzeczonym, mamy już wszystko zaplanowane, a nawet opłacone. Ich to zupełnie nie rusza. Jak można być tak nieczułym i utrudniać życie własnemu dziecku?

Wyprowadziłam się z domu jakieś 2 lata temu i od kilku miesięcy mam psa. To był tylko i wyłącznie mój pomysł, bo oni zawsze byli przeciwni trzymaniu zwierząt w mieszkaniu. Nigdy nie miałam nawet chomika, a o psie nie chcieli słyszeć. Ja bardzo tego chciałam i kiedy już mogłam, to przygarnęłam psiaka ze schroniska.

Dlaczego nie chcą mi teraz pomóc? Żeby pokazać, że mieli rację?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Azor
(Ocena: 5)
2017-06-04 19:29:21

Rodzice mają rację, że pies, a właściwie każdy zwierzak to obowiązek. Chciałaś psa - opiekuj się nim. To jest twoje zobowiązanie, które podjęłaś biorąc go do siebie. Wakacje daje się zaplanować również ze zwierzakiem jakbyś nie wiedziała - tak można było to zorganizować, a już na pewno zapytać PRZED jakimikolwiek ruchami, czy rodzice będą skłonni psem się zaopiekować. Może gdybyś zapytała, a nie stawiała rodziców przed faktem dokonanym, byliby skłonni przemyśleć kwestię pomocy - bo zajmowanie się TWOIM psem nie jest obowiązkiem rodziców. Wydoroślej kobieto. Hotel dla psa czy znajomi to jest jakieś wyjście, ale niektóre zwierzaki bardzo źle znoszą takie nawet krótkotrwałe zmiany i często to odchorowują. Myślę, że najlepszym wyjściem dla wszystkich byłoby poszukanie nowego domu dla psa, domu, w którym nie będzie on przeszkadzał w realizacji planów opiekunów(?), bo będą brali go pod uwagę w planowaniu swojego życia. Pies to nie zabawka, którą można oddać na przechowanie, bo akurat ma się ochotę na romantyczny wyjazd we dwoje. Wyobraźnia i myślenie nie bolą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
I
(Ocena: 5)
2017-06-04 00:52:13

To nie jest awaryjna sytuacja, która wypadła nagle tylko zaplanowane wakacje, więc nir używaj takiego sformułowania. Skoro całe życie byli przeciwni zwierzakom w domu to nagle miało by się to zmienić? Nie robią Tobie na złość tylko są konsekwentni w tym co mówią. I rozśmieszyła mnie jeszcZe jedna rzecz "znajomi pewnie maja plany i nie chce im.robic problemu". Rozumiem, że rodzice nie.maja i im.mozesz robić problem? :) Mam takich rodziców ze zajęli by się moim zwierzakiem, w sumie od kilku lat się opiekują bo się wyprowadzilam do innego miasta, wynajmuje pokoj a nie mieszkanie. To nie pies a gad ale też wymaga uwagi i czasu i muszą szukac opiekunki jak wyjeżdżaja na wakacje. Rozumiem i jedną i drugą stronę, jednak nir możesz mieć o to.pretensji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 23:14:32

ja bym popytala znajomyhc i ew cos im doplacila 100 czy 200 zl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 17:57:27

Wlasnie, takie problemy, sa z pieskiem. Mecza, się ludzie, którzy zgodzili, się zaopiekować nim, a zwierzątko, chyba bardziej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
miś
(Ocena: 5)
2017-06-04 19:31:39

Problem jest z niedojrzałą właścicielką, nie ze zwierzakiem... tyle, że właśnie zwierzak na tym ucierpi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 17:08:36

faktycznie wypadałoby ich poprosić o pomoc przed kupnem wakacji zamiast stawiać ich przed faktem dokonanym. ale z drugiej strony też nie rozumiem ich uporu, to poprostu dziecinne.... może spróbuj ich przekonać na tydzień opieki a drugi tydzień u kogoś innego? 7 dni to nic takiego, 2 tygodnie zaczynają być ciężkie do zniesienia jak ktoś nie jest przyzwyczajony

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 16:25:40

masz beznadziejnych rodzicow.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 10:54:51

Niestety ale rodzice nie mają obowiązku przygarniac Twojego psa, być może nie tolerują zwierząt w mieszkaniu. Ja mam psa w domu, nie mieszkam z rodzicami moi rodzice też nie chcieli nigdy psa w domu co najwyżej koło domu. Popytaj znajomych, sąsiadów coś się znajdzie na pewno a jak nie to niestety zostanie tylko ten hotel, niestety pies w domu to również czasem nieprzewidywane spore wydatki np n weterynarza czy taki hotel jak nie ma go z kim zostawić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 10:29:44

Popytaj znajomych, na pewno masz jakieś koleżanki psiary i bardzo chętnie zajmą się pieskiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 08:52:51

nie. dziecinnie zachowałaś się ty nie pytając ich WCZEŚNIEJ o pomoc przy psie i rezerwujac sobie wczasy ZANIM znalazłaś opiekę do zwierzątka. Rodzice mają prawo odmówić rozkapryszonej córce. A ty zachowuj się odpowiedzialnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-02 08:46:27

Rozumiem, że jesteś zła ale głupotą z Twojej strony było to, że założyłaś ze rodzice zajmą się psem i to na 2 tygodnie. Pretensje możesz mieć do siebie. Popytaj znajomych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz