Problem dnia

Moja rodzina ma obsesję na punkcie Wszystkich Świętych. Już wpadli w amok! Lidia

06 Października 2016

wszystkich świętych

Nienawidzę października i początku listopada. Co roku jest to samo i już nie mogę na to patrzeć. Polacy mają jakąś szajbę na punkcie Wszystkich Świętych. Tak, jakby to było jakieś wielkie święto, prawie najważniejszy dzień w roku. Od września w sklepach wprowadzają nowe kolekcje zniczy i kiczowatych kwiatków z plastiku. Wszyscy walczą o to, żeby groby ich bliskich były jak najbardziej modne. Trzeba się w końcu pokazać. To jest takie typowe dla nas... Byle się pokazać, a pomyśleć o zmarłych to nawet nie ma czasu.

W mojej rodzinie to jest szczególnie odczuwalne. Od początku października zaczyna się nasza własna akcja „znicz”. Zupełne szaleństwo, z którego nie mam już nawet siły się śmiać. Pozostaje płakać nad głupotą niektórych. Rodzice i babcia się pod tym względem dobrali, bo strasznie się wszystkim przejmują. Ja już od wielu tygodni słucham, jakie lampki trzeba kupić, który wazon wymienić, jakie kwiaty, ozdoby i nie wiadomo co jeszcze. Wątpię, żeby w jakimś innym kraju wyglądało to tak kretyńsko.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Wera
(Ocena: 5)
2016-10-08 16:12:07

,,Trzeba go tak zastawiać pierdołami i przejmować się tym, co inni powiedzą? I dlaczego akurat przed 1 listopada zaczyna się taka wielka akcja? To jest zwykła pokazówka. Jakby im tak zależało, to by dbali o takie rzeczy przez cały rok. Ale teraz nie mają wyjścia, bo taka jest presja. I jeszcze do mnie mają pretensje, kiedy dzielę się swoimi wątpliwościami." ,,Ale to nie powód, żeby latać na jego grób co kilka dni" To w końcu idą na cmentarz tylko raz w roku czy pamiętają cały czas?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Geesus
(Ocena: 3)
2016-10-16 10:48:07

No teraz, od października do listopada, latają co kilka dni, a pierwszego będą pewnie stać na cmentarzu od świtu do nocy. W pozostałe dni w roku pewnie chodzą rzadko, przynajmniej tak wywnioskowałam z tekstu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-06 09:38:01

Ja się trochę babci nie dziwię, że tak dba o grób dziadka, przecież na pewno wiele lat byli razem i dbała o niego to teraz po jego śmierci chce dbać też o jego grób. Jasne że może i przesadza ale tam leży mężczyzna którego kocha a do tego ludzie starsi inaczej postrzegają takie rzeczy i przejmują się rzeczami którymi my młodzi byśmy się nie przejmowali. Moja mama i babcia też starają się być przynajmniej raz w tyg. na grobie dziadka i dbają o niego, sadzą kwiatki, grabią, wymieniają znicze itd. Mi tak na tym nie zależy, nie znałam go tak dobrze jak one a od śmierci dziadka minęło ponad 10 lat.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-06 09:16:45

Co do rodziny to może trochę przesadzają ale zrozum babcię. W tym grobie leży jej ukochany i ona na pewno chce by miejsce jego spoczynku ładnie wyglądało

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1