Problem dnia

Nie przyznaję się, ile zarabiam. Boję się zawistnych Polaków... Joanna, 27 l.

30 Listopada 2017

Wstydzę się wysokich zarobków

Polacy uwielbiają narzekać. Ok, rozumiem, że wielu ma prawdziwe powody, ale bez przesady. Ciągle tylko jęczymy i oceniamy innych, zamiast zająć się sobą. Jestem ofiarą takiego myślenia, bo osiągnęłam sukces, dobrze mi się wiedzie i muszę to ukrywać! Nie wypada mi się przyznać, że nie żyję od pierwszego do pierwszego i mogę sobie na wszystko pozwolić. W Polsce to jest podejrzane i źle widziane.

Gdybym się ciągle użalała i nie miała co do garnka włożyć, to nie narzekałabym na brak zrozumienia. Inni biedacy użalaliby się razem ze mną i byłoby fajnie. Prawda jest jednak taka, że nie mam nic wspólnego z takim myśleniem i problemami. Jestem młoda, wykształcona, bardzo dobrze zarabiam i niczego mi nie brakuje.

Na wszelki wypadek wolę o tym nie mówić, bo już ja dobrze znam polską zawiść...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 23:59:18

7-9? myślałam, że mowa tu o ok 27 000.. Bez przesady.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 21:23:46

Jak Ci wstyd tyle zarabiać, to zmień pracę, zatrudnij się na kasie za 2 tys. i problem rozwiązany. Proste, szybkie i skuteczne rozwiązanie aż dziwne, że osoba na kierowniczym stanowisku na coś takiego nie wpadła. A tak na poważnie, to ten list tu był tryliard razy już...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 23:40:10

Bo to zmyślone jest !! Prawda jest taka, że NIKT tyle nie zarabia w Polsce, chyba że jakiś biznesmen ze swoją firmą jak mój wujek, a nie zwykły kierowniczyna lub lider zmiany w jakimś zakładzie. Mój ojciec jest technikiem utrzymania ruchu w fabryce i zarabia coś ok.4-5 tys./mc, a mechanik chyba więcej zarabia niż jakiś marny szefuncio. Mój ojciec musiał przejść kilka kursów, żeby dopiąć swojego stanowiska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-01 00:01:57

Boli oj boli... o tym właśnie ten artykuł był ! Jak to się mówi...? Uderz w stół...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
pauli
(Ocena: 5)
2017-12-01 11:39:28

Nie masz pojęcia o płacach w Polsce. Ja pracuję w kadrach i płacach wielkiej firmy z zagranicznym kapitałem i po 7-8 tys. brutto płacą u nas np specjaliście ds. zakupów, kupcom z kilkoma latami doświadczenia. Główny księgowy to też ok. 7 tys. brutto. Parę stanowisk jeszcze bym mogła wymienić. A menadżerowie spokojnie mają tyle ile pisze autorka albo i więcej. Wszystko zależy od firmy. W niewielkim mieście moja szwagierka jako księgowa ma 5 tys. brutto, druga rok temu miała 7 tys. brutto jako główny specjalista ds. zakupów. Obie w firmach z niemieckim kapitałem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-01 22:05:25

Brutto a netto to spora różnica. Autorce listu raczej chodzi o zarobki "na rękę", bo umówmy się, że 7 tys. brutto na kierowniczym stanowisku szału nie robi. To jest niecałe 5 tys netto, więc za to singiel w większym mieście za bardzo nie poszaleje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 20:07:06

Sama nie zarabiam dużo, nieco ponad 2 tys miesięcznie, ale dzięki zarobkom mojego narzeczonego możemy całą moją wypłatę odkładać w ramach oszczędności, zbieramy na mieszkanie albo chociaż wkład własny. Daleko mi do Twoich zarobków, ale ja też spotkałam się z nieprzychylnymi albo wręcz zawistnymi reakcjami ludzi na to, że mogę tyle miesięcznie odłożyć. I teraz tak szczerze, to wolę nikomu o tym nie wspominać jak rozmowa schodzi na tematy finansowo- zarobkowe, bo jest mi zwyczajnie głupio. I żeby było jasne mój facet też kokosów nie zarabia, nie ma nawet połowy tego co Ty, a przeżyć we dwójke za to można :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 15:26:02

sama mam niewiele i pochodzę z biednej rodziny, ale zamiast zazdrościć zawistnie to podziwiam ludzi, że do czegoś doszli. nie rozumiem tej polskiej cebulowej zawiści

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1