Problem dnia

Starsza pani upokorzyła mnie w autobusie. Żądała ustąpienia miejsca. Malwina

16 Marca 2018

ustępowanie miejsca

Uważam, że jestem osobą pomocną i dobrze wychowaną. Wiem, jak się zachować w każdej sytuacji i naprawdę trzeba się bardzo postarać, żeby mnie zdenerwować. Szanuję innych ludzi, a zwłaszcza osoby starsze. Rozczulają mnie, bo kojarzą mi się z dziadkami, których już nie mam. Ale czasami też strasznie mnie denerwują, tak jak wczoraj.

Jechałam sobie autobusem z pracy do domu. W ogóle nie powinnam tego dnia wychodzić, bo czułam się fatalnie. Rozbiera mnie jakaś grypa, ale jak to Polak-niewolnik, musiałam zrezygnować z L-4. Po kilku godzinach w biurze słaniałam się na nogach jak jakieś zombie. Zauważyłam wolne miejsce, więc usiadłam.

I wtedy bum - słyszę krzyczącą kobietę. Nie wiem, co się dzieje. Spoglądam w górę, a ona wisi nad moją głową. Była tak zdenerwowana, że aż na mnie pluła. ŻĄDAŁA ustąpienia miejsca i zaczęła całą litanię, dlaczego młodzi są chamscy, beznadziejni i podli. Nazwała mnie „wygodnicką paniusią”. Obraziła i upokorzyła w obecności innych ludzi.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-19 07:29:52

Skoro ma siłę krzyczeć to i ma siłę troche postać. Takim to nie ustępuje. Jeśli widzę osobę starszą, która naprawdę potrzebuje tego miejsca dlaczego nie. Jeśli ktoś uprzejmie zapyta, proszę bardzo. Dla roszczeniowych bab miejsca brak!!! Jeszcze sama kilka słów o wychowaniu bym palnęła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-17 19:00:32

ja w takich sytuacjach zawsze sciemniam ze jestem w ciazy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-18 14:02:45

Ja też, choć i tak nie wierzę w to, że jakaś baba domaga się o ustąpienia jej miejsca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 17:51:31

masz siłe siedzieć 8h w robocie, a nie stoisz 30min w autobusie...? a niepłnosprawnymi sobie ust nie wycieraj!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 18:42:41

O co ci chodzi? Płaci za bilet to ma takie samo prawo siedzieć jak tamta babka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 19:18:35

po prostu śmiać mi sie chce z tych styranych zyciem 20 i 30-lattków

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 20:33:07

Tak właśnie wygląda ta słynna satysfakcja z pracy :) Jak dorosną to zrozumieją, że święty spokój jest ważniejszy od bycia ważnym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-17 00:13:11

Nie każdy 30 latek jest okazem zdrowia i każdy człowiek ma prawo mieć słabszy dzień. Ta kobieta twierdzi, że miała grypę, a przy gorączce, zwrotach głowy itd. ciężko jest sobie po prostu stać w autobusie, a już szczególnie po co to robić jeżeli są wolne miejsca? Ta starsza pani mogła po prostu podejść i grzecznie zapytać o ustąpienie miejsca, a nie odrazu krytykować, bo ktoś młodszy od niej zajął wcześniej miejsce, które było wolne. Każdy kto kupił bilet ma do tego pełne prawo niezależnie od tego czy ma 15 czy 70 lat...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-17 07:27:31

Jak masz grypę to siedzisz w domu i nie zarażasz ludzi w autobusie, tramwaju czy pracy. Osoby, które wychodzą z domu chore są ogromnym finansowym obciążeniem zarówno dla pracodawcy jak i dla państwa. Wyleczcie się w końcu z tego nowomodnego pracoholizmu, naprawdę firma się nie zawali jak was tydzień nie będzie, a chorzy pracujecie niewydajnie i zarażacie innych, którzy pójdą na zwolnienie. Dodatkowo możecie zarazić jakiegoś sercowca i zwyczajnie go zabić. Myślcie czasami co robicie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-17 11:19:23

Anonim (Ocena: 5) 2018-03-17 07:27:3 w sedno! - bo robicie ze swojej śmiesznej choroby koniec świata, a jednocześnie chodicie i smarkacie na innych- żałosne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 17:32:48

to się pośmiej, a ja w tym czasie posiedzę sobie na miejscu, na które kupiłam bilet ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
K
(Ocena: 5)
2018-03-16 16:46:00

Często się mówi że młodzi ludzie nie są wychowani i że są strasznie roszczeniowi, ale tak naprawdę takie zachowanie nie jest zależne od wieku. Wielokrotnie byłam w podobnej sytuacji. Nikt nie prosił o ustąpienie miejsca, nie podszedł i nie zwrócił się z zapytaniem, tylko od razu wrzask, plucie jadem i polewanie innych śliną. Najgorzej wspominam jedną podróż tramwajem. Miałam około 22 lat, kilka dni wcześniej miałam operację - usunięcie nowotworu. Nie byłam wówczas za zdrowa, a z racji choroby miałam orzeczenie o niepełnosprawności. W pojeździe był niesamowity tłok, nie było czym oddychać. Na którymś przystanku zwolniło się miejsce, w pobliżu nie zauważyłam nikogo w potrzebie - sami studenci, wiec usiadłam. Dwa - trzy przystanki dalej tramwaj opustoszał i zaczął się wrzask. Facet wydziera się że dzieciarnia niewychowana, że jego dziecko stać musi a ma zespół Downa, że ja se siedzę i nie zwracam na nich uwagi. Stali po drugiej stronie tramwaju - daleko za mną. Próbowałam wytłumaczyć że nie mam oczu dookoła głowy, że nikt mnie nie prosił abym zwolniła miejsce. I znów wrzask i łacina. Ojojoj jaka ja zła. Nie wytrzymałam, poinformowałam pana żeby się zamknął bo nie życzę sobie żeby tak do mnie mówił. Pokazałam panu orzeczenie i domagałam się przeprosin za te obrzydliwe wrzaski. Przeprosin nie dostałam, ale ów Pan przynajmniej się zamknął. Zmieniłam podejście do ludzi. Płacę za bilety, a jeśli ktoś potrzebuje miejsca to niech o nie zapyta. Za ciężko? To niech sterczą. A jeśli nie mają odrobiny kultury, to są bydłem, a zwierzęta mają mniej praw niż ludzie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 21:09:47

Ja też po latach jeżdżenia mpk jestem cięta na takie chamstwo. Ma czelność obrażać, a nie ma odwagi się zapytać. Miałam takie sytuacje, siedzę sobie, a dwa metry za mną słyszę jakieś wrzaski. Dopiero z kontekstu zrozumiałam, że to "do mnie". Czy ja do cholery mam oczy z tyłu głowy? Jak widzę biedną babcię, co się ledwie trzyma na nogach to jasne, że zwolnię, bo mi się żal robi. Jednak, gdy wchodzi nadęta paniusia z pretensjami, albo od wejścia się rozgląda komu by tu nagadać, to słuchawki w uszy i albo grzecznie poprosi, albo niech krzyczy sobie do siebie. Ja co najwyżej odpowiem, że można by tak kulturalnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 16:29:39

Niestety zdarzają się takie elementy. Ja kiedyś musiałam ustąpić miejsca starszej kobiecie praktycznie PUSTYM tramwaju - jechałam tylko ja, ona z koleżanką i kilka osób z tyłu. Baba wisiała nade mną tak, że jej torba obijała mi się o głowę. Spojrzałam na nią wymownie a ona zaczęła komentować do swojej koleżanki jaka młodzież jest beznadziejna. Wstałam i poszłam na inne miejsce, ledwo się stamtąd wydostałam, bo nie zdążyłam dobrze opuścić swojego miejsca a jej zad już na nim lądował.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 04:56:06

Ta babka pewnie nie była nawet zdrowa psychicznie, pewnie jakaś schizofreniczka - na ogól oni nie zastanawiają sie co robią wiec nawet jakbys zaczela sie bronic to by dalej da.rla jape - głupim się ustępuje :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 02:05:18

Ja bym powiedziała, że jestem w ciąży i niech spada starucha.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
s
(Ocena: 5)
2018-03-16 08:52:40

a myślisz, ze kobietom w ciąży ktoś ustępuje? nie te realia, nie ten kraj moja droga...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 09:15:21

Myślisz, że babkę by to przekonało? Kilka lat temu jechałam tramwajem, siedziałam na miejscu za uprzywilejowanym, a na nim siedziała kobieta w 8 może 9 miesiącu. Do tramwaju wsiadla starsza pani, więc ustaliłam jej miejsca, ale nie ona nie usiadła, bo koniecznie skoro jest starsza musi siedzieć na miejscu uprzywilejowanym i cóż całą drogę kłóciła się ze mną i tą ciężarną i w końcu wcale nie usiadła, a mogła, bo przecież nikt nie odważył się zająć miejsca, które zwolniłam w obawie przed gniewem starszej pani.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-16 13:57:16

nie mów do mnie moja droga

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz