Problem dnia

Nie chcę pracować w handlu. Zasługuję na ambitniejsze zajęcie... Ilona, 24 l.

18 Października 2017

Zdawałam sobie sprawę, że Polska to nie Ameryka, ale żeby było aż tak źle? Kończę właśnie prestiżowe studia (mogłam w czerwcu, ale potrzebowałam więcej czasu), obrona to kwestia kilku dni, więc wypadałoby zacząć karierę. Miałam ambitne plany i nadal je mam. Chociaż coraz mniej w nie wierzę... Zaczęłam wysyłać CV do miejsc, w których mogłabym od biedy popracować, ale na razie nie ma żadnego odzewu.

Szukam pracy już drugi tydzień. Myślałam, że szybko się z tym uwinę, bo nie jestem pierwszą lepszą kandydatką. Kończę porządny uniwersytet, mam na koncie kilka staży i szkoleń. Naprawdę myślałam, że to się ceni i szybko cokolwiek znajdę. Okazuje się, że to w Polsce za mało. Zaczynam się bać, że to może potrwać miesiącami, a ja potrzebuję zatrudnienia już, teraz, natychmiast!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Milena
(Ocena: 5)
2017-10-19 22:34:53

Najłatwiej jest powiedzieć "zasługuję na więcej" i czekać aż się coś wydarzy... najczęściej jednak coś osiąga się ciężką pracą, a nie samym gadaniem... moim zdaniem warto się kształcić i próbować swoich sił w różnych miejscach. Ja np studiowałam na UW w Warszawie, chodziłam na kurs angielskiego do prywatnej osoby, chodziłam na niemiecki do Progresu, byłam na miesięcznym kursie fryzjerstwa... wszędzie się czegoś nauczyłam i powoli przynosi to zamierzone efekty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-10-19 20:45:44

To jest właśnie rzeczywistość! Do znalezienia pracy takiej jaką sobie wymarzyłaś trzeba czasu i determinacji, pochodź po firmach popytaj się , zostaw CV nawet jeśli dana firma nie szuka aktualnie pracowników, pokaż że zależy ci na znalezieniu pracy, a nie siedzisz przed komputerem i wysyłasz CV i czekasz aż ktoś łaskawie zadzwoni jak większość ludzi którzy niby chcą znaleźć prace ale nie chce im się wyjść. Jak masz wolny czas to wyjdź do ludzi!! Jest mnóstwo ludzi po studiach i z takimi samymi umiejętnościami jak twoje, niestety nie jesteś jedyna na tym świecie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 21:41:42

jestem od kilku lat za granica, jedynie co moge powiedziec to to ze liczy sie doswiadczenie nie studia i to doswiadczenie zdobyte wlasnie w w tym kraju w ktorym mieszkasz , takze wszystkie szkoly, studia i praca ktora wykonywalam w Polsce nie mialy tu zadnego znaczenia. Przez kilka lat pracowalam na sprzataniu. Dopiero po zmienieniu branzy, zrobieniu szkolen i kursow mam w koncu prace jaka zawsze chcialam miec. Na sprztaniu zarabialam 12 euro na godz, zarobki bardzo dobre, ale to nie to co chcialam robic, najpierw zycie musi cie porzadnie sponiwierac, musisz nabrac pokory, wypluc sobie flaki i zyly i moze wtedy znajdziesz to co bedziesz chciala. Ja gdybym byla pracodawca w zyciu nie zatrudnilabym osoby prosto po studiach, ktora mysli ze wszystkie rozumy pozjadala, jezeli ktos taki nie pracowal nigdy w handlu, gastronomii czy restauracji i gardzi takimi pracami i ludzmi ktorzy tam pracuja to nie ma opcji zeby taki ktos byl w mojej przyszlej firmie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 23:28:44

Typowa polska cierpiętnica. Trzeba sie sponiewierać na sprzątaniu kibli, żeby móc 'zasłużyć na coś lepszego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rzekłam
(Ocena: 5)
2017-10-19 00:57:30

Skoro "się sponiewierałaś", to pewnie wyjechałaś do Niemiec. Haha. Już od wielu lat nie opłaca się przyjeżdżać do DE, nawet jeżeli dobrze znacie niemiecki. Mam na myśli ludzi wykształconych, z doświadczeniem. Jak chcecie się poniewierać na kiblu czy przy opiece nad starymi dziadami, to OK. Natomiast, jeśli chcecie się rozwijać, to wbrew pozorom, tracicie czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-19 07:59:43

Ja powiem Ci tyle jestem pracodawcą i zatrudniłam dwie osoby świeżo po studiach, czemu bo to chłonna fajna glina do ulepienia i ustawienia z własnymi zasadami, ok takie osoby trzeba nieźle przypilnować, ale jednak. Nie mają głupich nawyków z poprzednich firm, które trzeba prostować, jednak wszystko zależy od branży i szefa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-19 08:37:41

Nie przesadzajmy z tym, że osoby po studiach zachowują się tak, jakby pozjadały wszystkie rozumy. Przecież teraz większość młodych ludzi studiuje. Wiem, że zdarzają się bufony. Jednak większość po prostu zdaje sobie sprawę z tego, że owszem, są inni wykształceni, bardziej doświadczeni, ale dlaczego młoda osoba po studiach miałaby się nie szanować? Wiem, rzeczywistość jest ciężka. Popieram Przedmówczynię - pracuję z osobami, które niedawno ukończyły edukację i to prawda, że można je ukształtować. Dodam, że szanuję to, że ktoś ciężko pracował (obojętnie w jakim zawodzie), jednak wolałabym zatrudnić osobę tuż po studiach niż taką, która spędziła kilka lat dorosłego życia, czyszcząc toalety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Beblo
(Ocena: 5)
2017-10-18 18:13:27

W dużych firmach często oddzwaniają w drugim lub trzecim tygodniu, nawet jeśli ogłoszenie ma napis "pilne" - chodzi o pozory, że ciężko się dostać. Sama miałam dzisiaj rozmowę, po 3 tygodniach od wysłania CV. Trzeba poczekać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 16:50:02

W większych firmach rekrutacja na dane stanowisko może trwać nawet 4- 6 tyg więc trzeba mieć to na uwadze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 14:59:52

Od chwili w której wysłałam cv do decyzji o zatrudnieniu minęły 3-4 tygodnie. Teraz od 3 lat szukam czegoś innego i cisza. Różnie z tym bywa. 2 tygodnie to mało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 13:12:42

widać, że nie znasz dorosłego życia... 2 tygodnie to taki szmat czasu? Niektórzy szukają pracy przez pół roku, rok, czasem nawet 2 lata... 2 tygodnie to nic hahahha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 13:09:26

Witamy w rzeczywistości, gdzie nikogo nie obchodzą odbyte przez Ciebie staże czy kursy, a już zwłaszcza ocena z dyplomu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 16:47:08

To prawda w Polsce nikogo nie obchodzi, że masz wyższe wykształcenie. Dlatego byłam bardzo zdziwiona gdy wyjechałam za granicę, że ludzie traktowali mnie o wiele lepiej niż innych ze względu na to, że skończyłam studia. Nikt nie zachęcał mnie do podjęcia pracy fizycznej czy pracy w handlu bo oznaczałoby to, że moje studia poszły na marne, a także mój potencjał nie zostanie odpowiednio wykorzystany. Także ja już podziękuję mojej kochanej ojczyźnie. Okazuje się, że w obcym kraju jestem bardziej doceniania niż u siebie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 10:39:14

No moze to potrwać kilka miesiecy, chociaz jak spelniasz wszystie wymagania, to powinni sie odezwac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 08:46:10

ja znalazłam pracę w 2 tygodnie, ale w tej branży jest się bardzo rozchwytywanym. poczekaj jeszcze, cierpliwości :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz