Problem dnia

Martwię się, kiedy patrzę na gimnazjalistów. Co z nich wyrośnie?! M., 24 l.

22 Listopada 2016

Witajcie,

mam 24 lata, ale zaraz okaże się, że to za mało albo za dużo. Dla gimnazjalistów jestem już stara, a dla innych zbyt młoda, by się w ogóle wypowiadać. Mniejsza z tym. Dokładnie widzę, co się dzieje z młodymi ludźmi, bo mam siostrę w tym wieku i widuję jej znajomych. To nie jest tak, że mówienie o „gimbusach” to tylko głupi stereotyp. Oni naprawdę są strasznie infantylni i przydałoby im się więcej rygoru.

Często z nich sobie żartuję, bo oni sami aż się o to proszą. To jeszcze dzieci, które nie chcą przyjąć do wiadomości, że... naprawdę są dziećmi. Dziewczyny robią z siebie 20-latki, a chłopcy z meszkiem pod nosem udają nie wiadomo jakich macho. Może na siebie wzajemnie działają, ale jak ktoś patrzy z zewnątrz, to ogarnia go pusty śmiech. W narzekaniu na nich nie ma żadnej przesady!

Albo wreszcie zmądrzeją, albo niech się przyzwyczają, że nikt nie będzie ich traktował poważnie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-26 17:58:28

Mam 25 lat i z tego co pamiętam jako dziecko nosiłam ubrania stricte dla dzieci (sweterki z bajkowymi postaciami, spodnie w kwiatki itp.) dlatego nie dziwi mnie że 13 latki które w wieku 7 lat są ubierane MODNIE szybko podłapują dorosły styl. Nie zmienia to jednak faktu że widok chłopców z gimnazjum palących epapierosy wydaje mi się wręcz komiczny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marie Rose
(Ocena: 5)
2016-11-26 17:28:16

Eeeeej, ale od youtuberów to się odwal :/ w moim gimnazjum az sie roi od gimbusow, zachowuja sie czasami gorzej niz ci co opisalas w liscie, to po prostu straszne co sie dzieje z disiejsza mlodzieza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-11-26 00:08:04

Hmmm... Nikogo nie bronię- nie w tym rzecz, ale troszkę śmieszą mnie takie opinie, jak Twoja. Ja mam 23 lata i ze zdziwieniem czytam albo słyszę, jak osoby w podobnym wieku narzekają na "dzisiejszą młodzież". Kiedy chodziłam do gimnazjum, też było sporo szpanerów, gadżeciarzy, niezbyt rozgarniętych łatwych panienek, dla których liczyły się tylko markowe ciuchy i mocny makijaż, były szalone imprezy, które nie obywały się bez skandali (nawet te szkolne!), ludzie bywali bezczelni wobec nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, przeklinali, pili alkohol, palili (i nie tylko papierosy) itd. ... Nie twierdzę, że wszyscy tacy byli, bo nie, ale jednak o takich zachowaniach było głośno i nie pozostawały one bez wpływu na życie ogółu. 7, 10 czy 13 lat to naprawdę nie jest wiele z punktu widzenia historii i zmian w ludzkiej mentalności, więc patrzenie przez obecnych dwudziestokilkulatków na obecnych 13-16-latków jak na jakichś totalnych odmieńców i mówienie "za naszych czasów tak nie było", uważam za lekką hipokryzję ;-) Różnic w zachowaniu, podejściu do starszych, podejściu chłopców do dziewcząt i na odwrót, a także w normach, jakie postępowanie jest dopuszczalne, moglibyśmy się dopatrywać między pokoleniami, które dzieli kilkadziesiąt lat, a nie parę roczników. Ktoś, kto był nastolatkiem np. 60 lat temu zapewne mógłby wrzucić i nas i tę "gimbazę" do jednego wora młodzieży XXI wieku... Mam nadzieję, że rozumiecie, co chciałam przekazać ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-25 08:44:16

Taki wiek, sama w gimnazjum też próbowałam się wyróżnić poprzez styl ubierania się na "metala" tzn. glany, czarne bluzy i koszulki z zespołami, ćwieki, skóra itd., słuchałam ciężkiej muzyki, zdarzało mi się wypić piwko ze znajomymi (to już w 3 gim) ale nigdy w okresie gimnazjum się nie upiłam, nie paliłam, nie malowałam się i nie wystawiałam cycków a spódnice i sukienki uważałam za obciachowe :P Grałam w zespole na perkusji a potem na gitarze elektrycznej, grałam w gry komputerowe, czytałam książki (głownie fantastyke) itd. Ogólnie raczej pozytywnie wspominam czasy gimnazjum a młodzież nie była jeszcze taka "patologiczna" no może tylko niektórzy, to był lata 2003 - 2006 i wszyscy jakoś wyszli na ludzi mimo że niektórzy robili różne głupie rzeczy w tamtym okresie., ja też z wielu rzeczy wyrosłam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-25 07:22:17

młodość ma swoje prawa, nie wiem czemu ma służyć ten list? niemal każdy się zachowuje głupio w tym wieku i w większości przypadków z tego wyrasta (poza jakąś patolą)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1