Problem dnia

Zaczynam naukę w LO i strasznie się tego boję! Bo jestem gruba... Oliwia

31 Sierpnia 2016

otyła uczennica

Nigdy nie miałam takiego stresu, jak teraz. Zaczynam naukę w liceum i zamiast się cieszyć, to aż mi niedobrze. Znowu trzeba poznawać nowych ludzi i szybko stworzą się grupy. Ci fajni, ci beznadziejni i kosmici, którzy do nikogo nie pasują. Mam nadzieję, że załapię się do elity, ale nie mogę mieć pewności. Wolałabym nie być ignorowana przez 3 lata albo kolegować się z ofermami. Tylko czy to w ogóle możliwe w moim stanie? Mam dość dużą nadwagę. W gimnazjum i tak mnie wszyscy lubili. W szkole średniej przecież nie muszą.

Pewnie mnie zobaczą i od razu zaszufladkują. Jak gruba, to głupia, leniwa, niesympatyczna. Nikt normalny się nie doprowadza do takiego stanu. A tak naprawdę jestem duszą towarzystwa i bardzo dobrą przyjaciółką. Tylko, że w ogólniaku liczy się przede wszystkim wygląd. Jak jesteś beznadziejna i ładna, to i tak cię akceptują. Super dziewczyna z nadwagą może trafić poza margines…

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-01 20:50:41

bądź sobą. ja w liceum też byłam gruba i też się bałam jak mnie będą odbierać, ale postanowiłam się tym nie przejmować. większość klasy mnie lubiła i byłam zapraszana na imprezy i spotkania, bo mam poczucie humoru i dystans do siebie. nie lubiły mnie tylko 2 laski, ale one nikogo nie lubiły, stały pod ścianą i obgadywały wszystkich jak leciało. a gdy raz na mnie naskoczyły i wyzwały od spaślaków, inne osoby zareagowały i mnie obroniły. także głowa do góry, bo to nie kwestia wyglądu, a charakteru. i tak od serca ci poradzę, zacznij robić coś w kierunku schudnięcia, bo tak po prostu zdrowiej się żyje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 19:57:18

Trzeba było się odchudzać a nie planować w co się ubrać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 19:07:14

Miałam w klasie w liceum otyłą dziewczynę, która miała świetne poczucie humoru przez co była jedną z najbardziej lubianych osób w klasie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 18:36:09

Niestety, ale gnoje w wieku okołolicealnym to często podłe osoby. Jeśli będą chcieli cię zgnębić to i tak sobie znajdą powód. Zależy na jaką klasę trafisz. Tylko że najczęściej jest tak, że jeśli nie jesteś bogatą pięknością, to jesteś nikim. Ale to tylko 3 lata, szybko zlecą:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 17:28:01

Jeżeli tak Ci to przeszkadza, to zabierz się za siebie i przestań narzekać. Problem rodzi się w Twojej głowie, dziewuchy w większości są paskudne i wyczują Twój brak pewności siebie. Ja w liceum ważyłam 80kg. Pewnego dnia (nie miałam żadnego problemu z koleżankami, ale widziałam co się działo z innymi) się wkurzyłam i schudłam 21kg w 6 miesięcy. Jeżeli Twoja nadwaga jest wynikiem miłości do jedzenia, a nie choroby jak np. cukrzycy, to przestań użalać się nad sobą, rusz tyłek i zabierz się za siebie. Wprawisz się inaczej w jakąś paranoję, a nikt się nad Tobą litować nie będzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-08-31 14:08:18

W liceum miałam koleżankę 150 cm wzrostu i 90 kg. I co z tego? Miła, wygadana, wesoła, dusza towarzystwa po prostu. Wszyscy ją lubili. I nikt się z niej nigdy nie wyśmiewał. Ale za to z grubych i wrednych - owszem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimka
(Ocena: 5)
2016-08-31 11:29:47

Dziewczyno. Musisz przede wszystkim wrzucić na luz. Rozumiem twoje obawy, ale musisz uwierzyć w siebie i dać szanse sobie. Wystarczy, że zrobisz na nich dobre wrażenie. Z tego listu wnioskuję, że jesteś miłą i otwarta osobą tylko brak ci pewności siebie. Nie bój się i zagadaj kilka osób. Jeśli nie pokażesz im jaką jesteś super osobą, nie będą chcieli tego odkryć. Przede wszystkim uśmiechnij się do siebie i do innych. Powodzenia :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 09:22:54

Jak jesteś taka super jak piszesz w liście to nie powinnas bać się nadwagi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 09:15:51

Nie nakręcaj się, pójdź tam z uśmiechem i na luzie. Bardziej liczy się Twoja osobowość niż wygląd. Znałam kilku ludzi co w gimnazjum byli grubaskami a pod koniec LO to już zupełnie inni ludzie, schudli, wyrobili się z Tobą też tak może być tylko musisz trochę zmienić swój tryb życia, jeśli Twoja nadwaga Ci przeszkadza a póki co uśmiechaj się, wyluzuj, zagaduj, śmiej się a ubrania dobieraj tak aby maskować swoje niedoskonałości i uwydatniać zalety :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-31 07:17:51

Moja siostra przez rok chorowała i spędziła ten rok w szpitalu, jej klasa o niej ... zapomniała. Jak Kajka poszła na zakończenie roku to nikt się do niej nie odezwał mi mimo że ona próbowała, a oni doskonale wiedzą że choruje. Fakt waży za dużo ale to wina lekarstw, tego że nie mogła za dużo się ruszać itd. Serce mi pęka gdy ją widzę jak siedzi sama w domu, po prostu wypadła z obiegu. Najgorsze jest to że jedna dziewczyna w liceum naopowiadała że Kajka jest psychicznie chora itd. itp. Wzięłam gówniarę na rozmowę ale na niewiele się to zdało, wychowawca też nie widzi problemu, a kajka ze szkoły zrezgynować nie chce bo to najlepsze lo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz