Problem dnia

Chciałabym, żeby każda zwolenniczka aborcji zrozumiała jedną prostą rzecz... Magda

09 Września 2017

przeciwniczka aborcji

Piszę, bo chciałabym zwrócić uwagę na pewną rzecz… Jakiś czas temu zobaczyłam artykuł o tematyce związanej z aborcją, a pod nim komentarze…. Chciałam zaapelować o zaprzestanie tej strasznej praktyki, jaką jest aborcją!!! 

Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości to napiszę, że aborcja jest grzechem, morderstwem!!! Nie ma żadnego usprawiedliwienia. Jest to zbrodnia, zabicie dziecka! Nie ma znaczenia tutaj czy rzekomo powód jest słuszny, czy nie. Ba, nie ma słusznego powodu! Człowiekiem jest się od momentu poczęcia. Tak, tak to jest człowiek… a człowieka zabić nie wolno, nie można i koniec. Dziecku w 21 dniu zaczyna bić serduszko, w drugim, trzecim tygodniu zaczynają się tworzyć komórki, które dają początek tkankom. Tam, w brzuchu mamy, naprawdę rozwija się życie. Życie dziecka, które jest jeszcze bezbronne, samo nie potrafi się obronić

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (38)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-09-15 01:56:36

Ta pani pewnie nawet nie pomyślała, że ofiarami gwałtu padają też dziewczynki, dla których poród może skończyć się śmiercią, ale przecież lepiej żeby umarła, a dziecko trafiło do domu dziecko, co nie gwarantowałoby, że zostanie adoptowane. Ewentualnie pod opiekę dziadków, ale mogliby nie czuć się na siłach, żeby opiekować się wnukiem, bo przypominałby jaka krzywda spotkała ich córkę. Co do dorosłej ofiary gwałtu, jeśli chce usunąć ciążę, ma do tego prawo. Sama decyduje czy chce usunąć, urodzić i oddać do adopcji, czy urodzić i wychować. Zgadzam się z jednym z komentarzy niżej, że zgwałcone kobiety powinny mieć szybki i łatwy dostęp do tabletek 72h po. Odnośnie aborcji z powodu choroby powodu. Ja uważam, że oszczędzenie letalnie choremu dziecku umierania w męczarniach, jest dowodem miłości. Oczywiście to jest wybór rodziców. Jedni od razu zdecydują się na aborcją, a inni będą chcieli donosić ciążę, bo np. łatwiej będzie im się pożegnać z dzieckiem, gdy się urodzi. Z chorobami typu Zespół Downa, czyli takimi które nie skazują dziecka na śmierć w ciągu kilku godzin po porodzie, to inna kwestia, ale też nie można zabronić aborcji. Nie każdy musi czuć się na siłach, mieć warunki na wychowywanie chorego dziecka. A jest raczej mała szansa, że ktoś adoptuje chore dziecko. Zagrożenie życia matki. Nie możemy wymagać od każdej kobiety heroizmu, to tylko jej decyzja. Co jeśli ojciec dziecka nie poradziłby sobie sam z wychowaniem, bez żony/partnerki? Albo jeśli kobieta ma jeszcze starsze dziecko/dzieci, które też potrzebują matki? Zauważmy, że aborcja w tych przypadkach (oprócz gwałtu) nie znaczy że matka nie kocha dziecka i nie jest to dla niej trudne. I w przyszłości mogłaby jeszcze urodzić zdrowe dzieci, co nie byłoby możliwe, gdyby umarła, utrzymując ciążę zagrażającą jej życiu. Co do argumentu, że zdarzają się pomyłki i dziecko może urodzić się zdrowe, ale ile takich przypadków jest? Zresztą nie wiem jak inne, ale jakby mi powiedziano, że moje dziecko jest nieuleczalnie chore, to poszłabym do dwóch-trzech innych lekarzy w innych szpitalach, żeby się upewnić (raczej kilku lekarzy z różnych szpitali nie może się mylić) i dopiero wtedy poddałabym się aborcji. Aż mi wstyd, że kiedyś byłam całkowitą przeciwniczką aborcji, ale na szczęście nie byłam taka jak ta pani. Po prostu byłam młodsza i głupsza, i nie miałam świadomości (chyba zwyczajnie o tym nie pomyślałam, wtedy nie wiedziałam o bezmózgowiu), że istnieją choroby i deformacje, które powodują śmierć dziecka wkrótce po poradzie, a nawet jakby jakimś cudem przeżyło, to byłaby to wegetacja, a nie życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-09-13 16:05:07

Co za durne babsko. Sama sobie możesz rodzić co rok bachory - chore, zdeformowane, upośledzone intelektualnie... pod warunkiem, że nie chcesz na nie pieniędzy z cudzych podatków. Stać cię - proszę bardzo - twoja dooopa, twój wybór. Od innych się odpieprz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-12 15:34:27

Ten list jest żałosny! Jesteś przeciwna aborcji, według ciebie jest morderstwem - ok, masz prawo do własnych poglądów i nikt cię do aborcji nie nakłania ani nie zmusza. Uszanuj jednak to, że ktoś ma inne spojrzenie na sprawę niż ty i nie narzucaj nikomu swoich racji!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-11 18:07:38

Swiat jest przeludniony i nikomu nie sa potrzebne niechciane dzieci. Ile jest adopcji, a ile dzieci gnije do 18roku zycia w domach dziecka, nieszczesliwych i smutnych? Zastanow sie dziewczyno. Jest XXI wiek, czas otworzyc umysl, boga nie ma. A moje cialo nalezy do mnie i sama bede podejmowala decyzje co chce z nim robic, niezaleznie od tego jak wyglada prawo w tym zacofanym kraju

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-11 18:23:13

Ona pewnie nawet w ewolucję nie wierzy. Nie przemówisz do tych zacofanych katoli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gosc
(Ocena: 5)
2017-09-11 14:58:53

Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha co za bzdura

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-09-11 10:36:59

Ale zenujacy sposob redakcji na wiecej klikniec. Fake jakich malo, bo nikt chyba nie uwierzy, ze prawdziwa osoba to napisala. Trzeba by bylo byc totalnym bezmozgiem, zeby takie brednie wypisywac. Usmialam sie. xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-11 08:37:27

Traktowanie przedmiotowe dzieci wynika z przedmiotowego traktowania samych siebie. Oczywiście że są inne rozwiązania, ale wiążą się one z donoszeniem ciąży, czyli wg. niektórych: rozstępami, oponą na brzuchu, uszkodzoną c.i.ą, przytyciem. Kobiety postrzegają siebie przez pryzmat takich rzeczy przez co mają robioną papkę z mózgu. Kobiety które nie rodziły uznają jakąś swoją chorą wyższość nad kobietami już rodzącymi. Słowo kobiecość została jakoś dziwnie w naszych czasach zaburzona, dziś kobieca jest kobieta nie mająca żadnych zobowiązań typu dziecko, egocentryczna, goniąca za pieniądzem i powodzeniem. łatwo jest to zaobserwować w otoczeniu. Jestem obiektywna i mówię to jako młoda kobieta nie posiadająca jeszcze dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-11 08:46:16

Od razu uściślając bo dużo osób na tym forum na problemy z myśleniem i kojarzeniem faktów: nie jestem całkowitą przeciwniczką aborcji, przeciwnie. Uważam że kobiety zgwałcone POWINNY mieć nawet lepsze i szybsze rozwiązania niż traumatyczna aborcja. Powinny mieć łatwy i szybki dostęp to tabletek 72h PO. Nie dopuszczając tym samym do kolejnego ciężkiego wynikającego z sytuacji przeżycia jakim jest skrobanie rozwijającego się płodu. Przy chorobach, zagrożeniach życia DECYZJA POWINNA ZALEŻEĆ TYLKO DO KOBIETY BO TO SWOIM ŻYCIEM ONA RYZYKUJE A PAŃSTWO ANI NIKT JEJ GO NIE ZWRÓCI. Jednakże to nie o te przykłady chodzi zwolenniczkom. A o prawo do skrobania kiedy się chce i przedmiotowego traktowania dzieci, wszystkiego dookoła i samych siebie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-09-11 15:20:28

Bzdury.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-11 08:09:01

Chciałabym żeby każda przeciwniczka aborcji zrozumiała jedną prostą rzecz - jak kobieta nie chce urodzić dziecka to znajdzie sposób na to żeby go nie urodzić. Prędzej sama wysrobię je sobie wieszakiem niż urodzę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-11 07:38:18

Szanowni Pracownicy Redakcji, to ŻAŁOSNE że wrzucacie takie komentarze aby nabić komentarzy, oczywistym jest że zwolenniczka nie przekona przeciwniczki i na odwrót. Powiem od siebie tyle: jak Cię to nie dotyczy to łatwo oceniać, a jak Ci się grunt wali pod nogami - sama siebie zaskakujesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-09-10 17:24:29

Chciałabym, żeby każda taka nawiedzona kretynka jak ty zamknęła się i przestała narzucać swoje gówno warte przekonania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz