Problem dnia

Moi rodzice w ogóle nie znają angielskiego. Trochę mi za nich wstyd... Sabina

12 Kwietnia 2017

znajomość angielskiego w polsce

W życiu nie myślałam, że tak mi się życie poukłada, ale mogę się tylko cieszyć. Dwa lata temu moje liceum zaprosiło grupę Włochów do naszego kraju, potem my byliśmy u nich. Coś zaiskrzyło pomiędzy mną, a jednym z nich... Najpierw utrzymywaliśmy kontakt głównie przez Facebooka, ale on teraz przyjechał do Polski na studia. Będzie tu przynajmniej 1 semestr, więc możemy być razem. Ja niestety włoskiego nie znam, ale świetnie dogadujemy się po angielsku.

Wiążę z nim swoją przyszłość, ale mam ogromne obawy. W weekendy staram się go przyzwyczajać do mojej rodziny i rodzinę do niego, ale idzie opornie. Z bratem jeszcze zamieni kilka słów, ale moi rodzice nie znają żadnych języków obcych! O angielskim nie ma w ogóle mowy. Muszę wszystko tłumaczyć. To jest męczące i upokarzające.

Wiem, że nie mieli w szkole angielskiego, ale tylu dorosłych się dzisiaj uczy... Oni nie rozumieją ani słowa.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-13 18:57:09

Faktycznie masz, za co, się wstydzić. Ja bym, się wstydzila, za ciebie, ze takie głupoty wygadujesz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-13 12:49:55

Nie rozumiem w czym problem - teeściowe nie rozumiejący ni hu hu co się gada to dla wielu teściowie idealni :P A tak poważnie - niech się gówniarz zacznie polskiego uczyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-13 01:55:00

A ja mam meza Amerykanina i w zyciu bym nie pomyslala ze jest mi wstyd za moich odzicow ze nie potrafia mowic po angielsku. Malo dojrzala wypowiedz. Czesto jest kupa smiechu gdy moi rodzice probuja cos po angielsku a moj maz po polsku ;) W koncu po paru latach jak jestesmy razem to oboje sie troche nauczyli- moi rodzice po angielsku a moj maz po polsku. Widze tu straszne kompleksy i 'polaczkowanie'. Twoi rodzice nie musza nic nikomu odowadniac a ty jak masz takie kompleksy na ich punkcie to poc co im go przedstawiasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
lala
(Ocena: 5)
2017-04-12 21:24:41

Jaki to wstyd ? przecież nawet część młodych nie umie się dogadać po angielsku, a ty wymagasz tego od swoich rodziców, którzy jak słusznie zauważyłaś nie mieli angielskiego w szkole.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 11:26:59

ahahhaha, ty nie licz na przyszłość z tym facetem. jesteście młodzi a dla włochów związki to dużo lużniejsza sprawa niż w polsce. jedna miłość przychodzi, druga odchodzi i tak się życie toczy (a twoi rodzice to siara i brak kultury żeby w 2017 nic nie mówić po angliesku)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 12:13:18

serio ? Wiesz że w czasach moich rodziców językiem angielski był język rosyjski ? On był uniwersalny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 11:18:22

Może oni się wstydzą tego że ich córka sprowadziła sobie kogoś z zagranicy ? Może wstyd że chłopak nie mówi po polsku ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 09:49:59

Ale siara normalnie... Puknij się w czoło!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-12 07:41:57

Twoi rodzice mieszkają w swojej ojczyźnie, w kraju w którym mówi się po polsku. Nie mają obowiązku uczyć się języka dlatego, że córka znalazła sobie obcojęzycznego chłopaka. Myślisz, że jakbyś przyjechała do takiej Francji, Włoch to rodzice twojego faceta fatygowaliby się by nauczyć się chociaż paru polskich zwrotów, albo mieliby ochotę rozmawiać z Tobą po angielsku? No nie bardzo. Jedynie wtedy jeśli znaliby angielski biegle, choć też większość z nich odbierałaby to jako brak szacunku z Twojej strony, że to oni u siebie w kraju muszą się do Ciebie dopasowywać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1