Problem dnia

Nie podoba mi się nazwisko narzeczonego. Wstydziłabym się je nosić po ślubie... K., 26 l.

10 Listopada 2017

zmiana nazwiska po ślubie

Zostało mi trochę czasu do ślubu, ale nie potrafimy się dogadać w jednym temacie. To znaczy, na razie w ogóle nie ma tematu, bo go unikam. Dla niego to musi być tak naturalne, że nawet mnie o to nie pyta. A tu trzeba się wreszcie zdecydować... Albo przyjmę jego nazwisko, albo nie. Wybór mam raczej niewielki. Podwójne w ogóle nie wchodzi w grę, bo brzmiałoby jeszcze bardziej głupio, niż pojedyncze.

Jego nazwisko nigdy mi się nie podobało. Pamiętam, jak krępowałam się go przedstawić rodzicom albo znajomym... Nie jest obraźliwe, ale raczej śmieszne. Nawiązuje do pewnego zwierzaka i zupełnie nie pasuje do dorosłego człowieka. Jakoś się przyzwyczaiłam do tego, ale wątpię, żebym potrafiła się podpisywać w ten sposób. To nie jest dobre nazwisko dla mnie, nie czuję go, dziwnie mi się kojarzy i po prostu go nie chcę!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Paula
(Ocena: 5)
2017-11-12 14:40:18

Dla mnie nie do pojęcia jest to wtrącanie się całej rodziny do wszystkiego. Ja bym się też nie chciała przedstawiać jako Nositorba, Fiutak czy Kiełbasa. I luz. Nikomu nic do tego jakie nazwisko wybierzesz. Zresztą przed ślubem absolutnie nikt nie musi o tym wiedzieć. A po ślubie to sobie mogą pokwekac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-11 20:28:18

Mam wrażenie, że ludzie wcale ze sobą nie rozmawiają przed ślubem o istotnych rzeczach jak choćby zmiana nazwiska. Ja ślubu nie zamierzam brać, ale swojemu partnerowi jak już byliśmy ze sobą tak na poważnie powiedziałam wprost, że jakbyśmy się kiedyś poślubili, to nazwiska nie zmienię. I wtedy albo druga osoba to zaakceptuje albo niestety trzeba się rozstać. I jeszcze jedno. Nie wychodzisz za mąż za rodzinę swojego faceta. Im nic do tego. Kiedy wy dziewczyny to zrozumiecie. Przejmujecie się co powiedzą inne osoby, a to powinny być wasze wybory.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-11 13:38:04

Dziwne, że nie rozmawiacie na ten temat... Co do nazwiska to my zostaliśmy przy swoich. Nazwisko męża nie jest brzydkie ani nic z tych rzeczy ale oboje mamy niepopularne nazwiska, do tego zanim doszło do ślubu zdążyliśmy "ustawić się" zawodowo więc jedyne co wchodziło w grę to ewentualny drugi człon w moim przypadku. Jednak zlepek obu nazwisk plus moje imię brzmi po prostu dziwnie i źle :D każdy to przyznał łącznie z teściami. Ustaliliśmy, że dzieciaczki będą mieć nazwisko męża. Obecnie raczej nikogo nie razi takie odejście od tradycji może więc niepotrzebnie się martwisz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aaa
(Ocena: 5)
2017-11-11 00:06:55

Ślub biorą, a boi się pogadać o czymś takim xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 22:22:40

No jak się ma nazwisko Piesek albo jakoś podobno to beka na maksa. Już lepiej się Fiu.t nazywać, jak ten profesor :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 07:45:30

Mój facet jeszcze mi się nie oświadczył, a często rozmawiamy na ten temat i jak do tej pory nigdy nie podobały mi się nazwiska moich byłych, tak nazwisko mojego faceta będę nosić z dumą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 00:27:24

A jak brzmi jego nazwisko ? Może tylko wyolbrzymiasz problem, a tak naprawdę nie jest tak źle . A dlaczego on nie przejdzie na twoje nazwisko ? W tych czasach gdzie jest równouprawnienie, to mężczyzna może przejść na nazwisko żony, ja nie widzę problemu w tym. A jak on się będzie upierał, to ty też się upieraj, jak on nie odpuści to ty zostań przy swoim a on przy swoim i już. Ja gdy kiedyś wyjdę za mąż za swojego partnera to zostanę przy swoim nazwisku lub wezmę podwójne. Nie wyobrażam sobie zmieniać nazwiska, i wszystko w papierach tylko dlatego że wyszłam za mąż...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 06:32:13

Przy podwójnym nazwisku będziesz musiała "zmieniać wszystko w papierach".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 12:01:43

wlasnie, skoro nie chcesz nic zmieniac to musisz zostac przy swoim..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-10 15:07:49

Nie będziesz musiała zmieniać papierów tylko wtedy, gdy zostaniesz przy swoim nazwisku - tak jak dziewczyny napisały. Podwójne nazwisko to też inne nazwisko, także trzeba zmienić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1