Problem dnia

Jak mu powiedzieć, że nie chcę jego nazwiska po ślubie? Celina, 26 l.

08 Września 2016

zmiana nazwiska po ślubie

Zostało mi trochę czasu do ślubu, ale nie potrafimy się dogadać w jednym temacie. To znaczy, na razie w ogóle nie ma tematu, bo go unikam. Dla niego to musi być tak naturalne, że nawet mnie o to nie pyta. A tu trzeba się wreszcie zdecydować... Albo przyjmę jego nazwisko, albo nie. Wybór mam raczej niewielki. Podwójne w ogóle nie wchodzi w grę, bo brzmiałoby jeszcze bardziej głupio, niż pojedyncze.

Jego nazwisko nigdy mi się nie podobało. Pamiętam, jak krępowałam się go przedstawić rodzicom albo znajomym... Nie jest obraźliwe, ale raczej śmieszne. Nawiązuje do pewnego zwierzaka i zupełnie nie pasuje do dorosłego człowieka. Jakoś się przyzwyczaiłam do tego, ale wątpię, żebym potrafiła się podpisywać w ten sposób. To nie jest dobre nazwisko dla mnie, nie czuję go, dziwnie mi się kojarzy i po prostu go nie chcę!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (14)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2016-09-15 19:34:01

Wystarczy, że laska ma na imię Celina...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-12 11:58:31

Nazwisko mojego chłopaka mi się strasznie nie podoba - też miałam problem z przedstawieniem go znajomym lub rodzinie bo zawsze ktoś musiał powiedzieć jakiś nieśmieszny żart (jego nazwisko to słowo, które występuje w wielu piosenkach więc co chwilę ktoś zaczynał je nucić). Moje nazwisko mi się bardzo podoba, jest typowo polskie. W przyszłości planujemy ślub dlatego już teraz mówię mu otwarcie że po ślubie nie przyjmę jego nazwisko, ani nie będę brała podwójnego. Lepiej o takich rzeczach wspominać jak najwcześniej jak już zaczyna myśleć się o ślubie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 20:47:11

masakra... za chwilę masz za niego wyjść a boisz się z nim rozmawiać? co to za związek?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 20:03:05

JAK? SZYBKO koniecznie !!! u mnie było to samo więc radze nie zwlekać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 16:41:43

Miałam podobny dylemat. Na szczęście Mąż normalny i problemów nie robił. Powiedział, że mojego nie przyjmie bo swoje nosi całe życie i się tak przyzwyczaił, że nie będzie zmieniał, a co za tym idzie świetnie rozumie czemu ja nie chcę zmieniać tym bardziej, że moje nazwisko jest ładniejsze niż jego. I tyle. Wystarczy, że dwoje dorosłych ludzi porozmawia i problem przestaje być problemem. Właściwie to bardziej nasi rodzice i znajomi się dziwili, no bo jakże to przecież tradycja itp. Mój Mąż zawsze się wtedy śmiał, że my idziemy z postępem. Dzisiaj to żadna sensacja, temat w rodzinie był gorący przez tydzień i po sprawie. Poza tym to tylko i wyłącznie nasza sprawa, a nie otoczenia. Także droga Autorko listu, nie ma co pisać na papilocie tylko trzeba usiąść z przyszłym mężem i porozmawiać, każdy jest inny i kto z nas może wiedzieć jak Twój partner zareaguje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 15:54:51

Po prostu powiedz że chcesz zachować swoje nazwisko i już. Zresztą co tu się dziwić- całe życie takie nosiłaś, przyzwyczaiłaś się do niego, jest częścią Ciebie. Ja też bym swojego nie zmieniła bez względu na to jak nazywał by się mój facet, ładnie czy też nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 14:57:46

Nie potrafisz z nim rozmawiać a bierzesz z nim ślub?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 11:04:56

Nazwisko, które "zupełnie nie pasuje do dorosłego człowieka" acha.... To z wiekiem trzeba zmienić? ;) Przede wszystkim pogadaj z mężem. Im szybciej tym lepiej. Zaraz będziecie wypisywać papiery do ślubu i tam trzeba to wpisać. Ja bym wzięła 2 członowe i używała pierwszego jako kompromis.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 10:47:01

Też tak mam. Mój narzeczony ma normalne nazwisko, ale o wiele bardziej podoba mi się moje, niż jego... no i moje imię średniawo brzmi z jego nazwiskiem. Nie wiem czy zdecyduje się na zmianę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 10:37:12

Żyjemy w XXI wieku teraz to raczej nie powinna być sensacja i obraza majestatu, że kobieta woli zostać przy swoim nazwisku. Tak czy siak musisz z nim na ten temat pogadać ale użyj trochę innych argumentów np. że jesteś przywiązana do swojego nazwiska, że bardziej do Ciebie pasuje itp. nie mów mu wprost, że jego nazwisko wydaje Cię się śmieszne a rodziną się nie przejmuj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz