Problem dnia

Nie wierzę, że moja siostra kogoś sobie znajdzie. Ma 24 lata i jest starą panną... Aldona

08 Grudnia 2017

stara panna

Wiem, że każdy powinien się przejmować swoim życiem i nie wcinać się w życie innych, ale ja tak nie mogę... Gdyby chodziło o moją koleżankę, albo dalszą rodzinę, to siedziałabym cicho i nic sobie z tego nie robiła. Ale to dotyczy mojej starszej siostry, która jakoś nie potrafi się w niczym odnaleźć. Czasami mam wrażenie, że ona jest tak poważna i sztywna, że za chwilę wybuchnie od tego napięcia. Nie potrafi się uśmiechnąć bez powodu, nie szuka kontaktu z ludźmi, trudno się z nią rozmawia, bo ciągle ucieka wzrokiem i coś mamrocze... Jest bardzo nieśmiała i skryta.

Nigdy się nie zdarzyło, żeby gdzieś wyszła z grupą przyjaciół, bo ich zwyczajnie nie ma. Może jakieś 2 koleżanki, ale trudno je nazwać przyjaciółkami. Jej plan dnia jest prosty – studia, dom, książki, telewizja, net. Chyba, że sama ją wyciągnę na miasto, bo inaczej to w ogóle by nie wychodziła. Wiem, że wiele osób się z niej śmieje. Nawet w mojej rodzinie ktoś wymyślił dowcip, że coś jest tak pewnego, jak to, że... ona weźmie kiedyś ślub. Wszyscy już ją skreślili, bo na pewno będzie starą panną.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (25)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonimka
(Ocena: 5)
2018-01-02 15:22:21

To ja w wieku 25 lat powinnam się tym samym położyć do trumny. Już idę. Dziękuję. Dobranoc. Jak będzie JEJ czas, to sobie znajdzie kogoś. Nic na siłę, no ludzie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-25 13:40:39

To mój mail cyber1t@o2.pl Pozdrawiam samotne kobiety...czekam na was :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-25 13:38:26

Ja właśnie takiego typu kobiety szukam,ponieważ sam mam 30 lat i nadal jestem sam...szukam kogoś w podobnej sytuacji. Problem w tym jak dotrzeć do tego typu kobiet samotnych? wartościowych nie lecących na pierwszego lepszego?.Są ludzie co umieją to docenić u kobiety a nawet jest to ważną cechą dla nich :) Autorko tematu podaje mój mail chętnie poznał bym Twoja siostrę ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-10 16:03:23

ach, wies dorwala sie do internetu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-09 18:31:39

Irytuje mnie że cały czas w Polsce samotna kobieta uważana jest za dziwadło. Może ona nie chce mieć faceta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-09 00:39:56

to jest piekne. kiedys jej facet bedzir wniebowiety .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-08 20:29:22

Idź daj dupy kolejnemu frajerowi, a siostrę zostaw w spokoju. Już i tak pewnie się wstydzi za ciebie. Ludzie widzą, że jesteś puszczalską dziwką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
effy
(Ocena: 5)
2017-12-08 19:21:41

zal mi tej dziewczyny ale nie z powodu że nie ma faceta tylko że ma w rodzinie taki ciemnogród

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-09 04:29:03

Dokładnie, to samo pomyślałam. Rodzina skreśliła ją tylko dlatego, że nie ma chłopaka i jest może nieśmiała ?! Jak w ogóle najbliżsi mogą ją skreślić z rodziny ? Ciemnogród jak ch*j.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-08 18:28:25

Ja mam 25 lat i też nie mam nikogo, raczej aspołeczna nie jestem, mam przyjaciółkę, koleżanki, na studiach się nie broniłam przed nowymi znajomościami, w pracy sobie radzę, ale faceta jakoś nie znalazłam do tej pory. W sumie nie szukałam. Tutaj to raczej kompleksy wzięły górę. Np. kompleks brzydszej siostry :D No i właśnie wpływ rodziny... ile to się nasłuchałam achów i ochów na jej temat. Ja natomiast do najpiekniejszych nie należałam - niższa, trochę bardziej pulchna, trądzik, cienkie włosy. Dużo by wymieniać. To co słyszałam swoje zrobiło (na szczęście nie wpłyneło na moje relacje z siostrą, mamy świetny kontakt). Dopiero jak wyjechałam z rodzinnego miasta na studia i przestałam tak często widywać rodzinę...odetchnęłam. Poznałam fajnych ludzi, więc i się bardziej otworzyłam. Przestałam być z kimkolwiek porównywana, dzięki czemu poczułam się lepiej ze sobą i świat też to zauważył. Jak zaczęłam zarabiać, kupiłam lepsze ciuchy, kosmetyki, poszłam do dobrego fryzjera. I dziś to siostra zazdrości mi włosów :D Ale faceta jak nie było tak nie ma i nie widać szans na zmianę. To gdzieś tam nadal chyba we mnie siedzi. Nie sądzę jednak, że można nas skreślać tylko dlatego, że nie mamy, czy nie miałyśmy kogoś do tej pory. Do starych panien nam daleko. A rodzinka powinna zająć się swoim życiem, bo takim zachowaniem wcale siostrze nie pomagają, kilka słów za dużo i można mocno zepsuć samoocenę, wpłynąć na poczucie własnej wartości. Często nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy. A jak dziewczyna ma kogoś znaleźć skoro ciągle słyszy jaka jest beznadziejna? Prawdopodobnie woli się schować w domu, choćby za książkami...bo tak jest bezpiecznie i nie naraża się na kolejne zranienie. Albo po prostu jest introwertykiem. Co też nie skazuje jej na wieczną samotność. Na pewno gdzieś tam czeka na nas szczęście :D tymczasem należy je znajdować w innych małych rzeczach. Trzymam kciuki za siostrę i za Ciebie, droga autorko - żebyś na przekór rodzinie dała jej raczej oparcie i dobre słowo, a nie oceniała ją.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-08 16:28:21

spoko rozumiem ze laska martwi sie o siostre ale zeby w wieku 24 lat nazywac kogos stara panna????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-08 17:14:04

Pewnie sama dawała dupy na prawo i lewo, to co się dziwić, że ma takie a nie inne myślenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-09 01:52:25

Taaa albo dziewica albo du.podajka... ze skrajności w skrajność. Myśl logicznie ;) Na ogół terminu 'stara panna' używają ludzie starej daty albo mentalna wieś - więc raczej jej siostra jest osobą dla której celem życia jest wziąć ślub. Z tego co napisała żyje od wesela do wesela...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-09 20:19:02

No ale sama pisała, że jest kobietą po przejściach to co mam o niej napisać? Sama myśl logicznie albo chociaż czytaj ze zrozumieniem ten list.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz