Problem dnia

Tak wygląda związek z darmozjadem. Muszę płacić nawet za... M.

08 Lutego 2018

facet darmozjad

Mój problem polega na tym, że partner mój jest, wprost mówiąc, darmozjadem. Z początku znajomości nic nie zapowiadało tego, co dzieje się teraz. Pomagał mi w domu, przynosił kwiaty od czasu do czasu, na przemian płaciliśmy za zakupy. Wszystko zaczęło się od niewielkiej pożyczki, pomyślałam „powinęła mu się noga” i z chęcią pomogłam. Ale od tamtego czasu zaczął mnie wykorzystywać.

Coraz rzadziej dokładał się do budżetu, przestał o mnie zabiegać, nie dostałam od niego nic na urodziny. Zaczęłam tracić nerwy, jednak w odpowiedzi na moje pretensje tłumaczył się kiepskim stanem finansowym - a to szef mu nie wypłacił pieniędzy, a to miał nagły wydatek. Zaczęło mi być wstyd, kiedy za którymś razem z kolei za jedzenie na mieście znowuż ja musiałam płacić za nas oboje.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (21)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-09 22:29:02

WYPERSWADOWAĆ ŻEBY SIĘ WYNIÓSŁ. Polska język trudna język

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-09 00:42:46

Jak to go nie zmusisz? On wychodzi gdzies, a Ty w tym czasie masz umowionego slusarza. Pakujesz ladnie jego rzeczy do jego walizek i wystawiasz przed drzwi. Wszystkie zamki zmieniasz. Wszystkie hasla do kont, piny. Wszystko zmieniasz, na wszelki wypadek. I sprawdz czy nie zniknal Ci paszport, prawo jazdy, dowod osobisty. Gnojek moze wziac na Ciebie kredyt. A jesli cale dnie przesiaduje w domu i on odmawia wyprowadzki, wzywasz policje. I ona wyprowadza delikwenta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 21:30:01

Ciekawe co by było gdyby sytuacja była odwrotna.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 15:53:21

Boża dziewczyny, co wy się tak cackacie z tymi facetami? Mogą was okradać, zdradzać, pasożytować na was a wy i tak będziecie kochać swojego "misia" i zastanawiać czy macie prawo się obrazić. Szanujcie siebie choć trochę. Facet nie traktuje was z szacunkiem? Wykorzystuje? Oszukuje? To fora ze dwora!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 15:42:10

Spakuj jego rzeczy, wystaw za drzwi i zmień zamki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 10:21:35

Popieram komentarze poniżej. Nie mów że się nie da, bo to tak naprawdę jest bardzo proste. Wróć dziś do domu i powiedz że ma się w tym momencie wyprowadzić, że to koniec waszego związku. Nie dawaj się namówić na żadne rozmowy czy przekonywanie bo tylko zostawiasz mu jakąś nadzieję i furtkę do dalszych perswazji. Nie i koniec. Tylko widząc co to za typ to ja bym nawet na ręce patrzyła przy pakowaniu bo coś może niepostrzeżenie do torby wpaść. I przy wyjściu poproś o klucze. To jest wbrew pozorom bardzo proste. Zacznie się rzucać to dzwonię na policję, nawet jakby nic nie mogli poradzić to jednak może podziała na jego psychikę. Po prostu koleś znalazł sobie sponsora i tak łatwo nie odpuści, zwłaszcza, że co chwilę dajesz mu szansę. Nie chcę cię obrażać, naprawdę nie to jest moim celem ale muszę to powiedzieć. Jeśli będziesz z nim dalej to wyjdziesz po prostu na idiotkę, która nie widzi, że jest traktowana jak popychadło. Bądź silna w swoim postanowieniu. Życzę powodzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 11:51:56

Dokładnie. Chyba, że umowę najmu mają wspólną. Trochę nie rozumiem jak w sytuacji, kiedy przyjmujesz kogoś do SWOJEGO mieszkania i kto nie ma do niego żadnego prawa ma się problem z wyrzuceniem go. Zrywasz z nim, każesz się pakować i dajesz 2 dni na zniknięcie z mieszkania (niech już będzie, że dajesz mu czas na znalezienie innego lokum, żeby jak psa na zimno nie wywalać od razu).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 10:18:10

Nie wiem w czym masz problem? Nie macie ani ślubu, ani dzieci, ani wspólnych kredytów. Skoro on nie chce się wynieść dobrowolnie to jak wyjdzie z domu, spakuj jego rzeczy, wystaw za drzwi i zmień zamki. W ostateczności zerwij umowę najmu i wyprowadź się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 09:14:56

Torby za drzwi i dowidzenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-08 07:52:05

No, to jest raczej pasożyt, bo darmozjad to jednak coś innego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-08 05:26:08

Postrasz go policja. Wystaw jego rzeczy za drzwi, zmien zamki. Ewentualnie zerwij umowe i szukaj nowego mieszkania. Jedzenie itd. kupuj tylko dla siebie. Zacznij przyprowadzac kolegow do mieszkania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz