Problem dnia

Jestem w ciąży i muszę się prosić o miejsce siedzące. Macie obowiązek mi ustąpić! Marta, 29 l.

13 Maja 2017

Miejsce siedzące dla ciężarnej kobiety

Możliwe, że niektórych rozzłoszczę, ale tak - uważam, że jako kobiecie ciężarnej należy mi się miejsce siedzące w komunikacji miejskiej. Nie dlatego, że ciąża to choroba, bo daleko mi do takich sformułowań. Po prostu będzie bezpieczniej dla mnie i mojego dziecka, jeśli usiądę. W przypadku nagłego hamowania mogłabym przecież runąć na podłogę i zrobić krzywdę nie tylko sobie, ale też maleństwu.

Środek mojej ciężkości jest mocno zachwiany. Duży brzuch, opuchnięte nogi, zmieniona postawa, trochę więcej kilogramów - naprawdę trudno wystać tak długo i jeszcze stabilnie. Nie bez powodu na naklejkach w autobusie są zaznaczone miejsca dla potrzebujących. Uważam, że mam prawo z takiego siedzenia skorzystać.

To mi się należy, jak psu buda!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-16 05:22:20

,,Macie obowiązek mi ustąpić !,, hahaha a jak nie ustąpie to co zrobisz idiotko ? Ustąpie jak będe chciała, nikt mi nie będzie rozkazywał czy mam ustąpić miejsca czy nie, a tym bardziej jakaś puszczalska krowa. Ciąża to nie choroba, możesz postać jak inni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-15 08:36:24

Takie społeczeństwo, że do pewnego etapu ciąży to nie wiadomo czy ciężarna czy po prostu gruba ;) nie możesz po prostu MIŁO zapytać czy ktoś może Ci ustąpić, bo jesteś w ciąży? A nie roszczeniowe oskarżenia, po których ja tez bym Ci nie ustąpiła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-14 08:57:49

Ropuchom w ciąży nic się nie należy jeszcze szczególnie takim rozwydrzonym! Co mnie obchodzi Twój dzieciak? Jak chcesz posiedzieć to noś ze sobą krzesło ... Tak samo jak przepuszczanie w kolejce, nonsens, 5 godzin łażą po sklepie, a w kolejce ciężko postać. Równie dobrze możesz się wyrżnąć jak będziesz lazła chodnikiem i co??? Wina ludzi którzy nie rzucili się na pomoc z dmuchanym materacem? Jak mnie wkurzają takie flądry... Bica poćwicz mocniej się złapiesz uchwytu i się biedactwo w autobusie nie przewrócisz... Wielkie mi schorowane... Co innego kobieta 8-9 miesiąc, a co innego biedne lalunie co to 2 dni temu dowiedziały się że są w ciąży i chu....j już ona ręką nie ruszy, przynieś podaj, pozamiataj, nakarm, posadź.. A potem dziwota "przytyłam 40 kg w ciąży!" ... Jezuuuuu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 22:18:05

Są kultury w ktorych ciężarna jest wykluczona ze społeczeństwa na czas ciąży - tak więc myślę, że nasza cywilizacja zbliża się do plemion prymitywnych :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-15 07:12:38

racja:) z reszta wystarczy zobaczyć jak polacy jeżdzą i jaka jest kultura przepuszczania pieszych - mentalnośc afrykańska, a zarobki też już podobne ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 22:05:52

Twoje dziecko, twoja sprawa. Ktos MOZE cie puscic, ale nie musi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 18:27:15

Nikt nie jest zmuszony do takich czynow, ale kultura wymaga, żeby ustapic, tak mnie wychowano. Dlaczego my Polacy mamy z tym problem, otoz dlatego, ponieważ jesteśmy nie kulturalnym narodem .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-14 08:44:54

ale argument " otóż dlatego, ponieważ" :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-14 18:10:24

Nie pos.aj, się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-05-13 14:16:20

"Na to ktoś mi odpowiada, że przeprasza, ale nie wiedział albo mnie nie widział. Przecież na naklejce jest krzyżyk albo dziadek z laską, a nie pani z brzuchem. Wtedy zawsze pytam czy chce mieć na sumieniu dziecko, jeśli się przewrócę. " Skoro cię nie widział to nic by nie miał na sumieniu, tępa dzido. Ustępuję sama z siebie, ale gdyby mi taka mamusia podeszła i zaczęła drzeć gębę- nie ustąpiłabym. Można grzecznie poprosić zamiast się drzeć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-14 00:13:16

Zawsze można powiedzieć, że też jest się w ciąży i tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 14:05:39

O rety, to teraz już wiem dlaczego na studiach, jak wracałam autobusem do domu na weekend, to tylko ja ustępowałam miejsca. Wszystkie 40 osób była przewlekle zmęczona i chora. A ja głupia myślałam, że te chłopy jak byki, co potrafiły wypić beczkę piwa są po prostu niewychowani. Dziękuję już wiem, że w Polsce tylko 5-10 populacji jest na tyle zdrowa by móc ustępować miejsca!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
(Ocena: 5)
2017-05-14 13:12:05

Nie chodziło mi o to że wszyscy są chorzy i niedołężni, tylko o to że może się zdażyć ze ktos jest powaznie chory. To czy ktoś zdrowy ustąpi jej miejsca to tylko kwestia kultury człowieka, nie ma przepisu na to że TRZEBA ustępować miejsce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
M.
(Ocena: 5)
2017-05-13 13:07:37

Tragedia to Twoje zachowanie. Zgadzam się, że jeśli ktoś siądzie na miejscu uprzywilejowanym to ma obowiązek Ci ustąpić, ale tylko z tych miejsc. Ludzie siedzący na pozostałych miejscach MOGĄ Ci ustąpić ale NIE MUSZĄ. Miałam złamaną nogę już chyba ze 3-4 i poruszałam sie o kulach, w autobusie nikt mi miejsca nie ustąpił i nie robiłam z tego gównoburzy, rozumiem że nosisz w sobie nowe życie, ale bierz pod uwage to że ludzie pracują ciezko i nie daja rady stac w autobusie, są chorzy, coś ich boli. To nie jest tak, że jesteś uprzywilejowana bo jestes w ciąży, to tylko i u wyłącznie kwestia, tego czy ktoś bedzie na tyle zdrowy i uprzejmy ustąpić Ci miejsce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-13 11:47:15

Moim zdaniem powinno się ustępować. Nie mam dzieci, w ciąży nigdy nie byłam, ale uważam, że tak wypada. Nie chodzi o to, że kobieta nie może stać, bo pewnie większość może, ale o to, że gdyby się wywróciła może stracić dziecko. W sumie stanie też musi być niekomfortowe, z tym wielkim brzuchem między ludźmi. Bądźmy trochę empatyczni. Kobiety jak kobiety, ale mężczyźni są zobowiązani wręcz, by ustąpić miejsca ciężarnej. Kiedyś facet ustępował każdej kobiecie bez wyjątku, a teraz nie raz się widzi, ze staruszki stoją a młody szczyl siedzi jakby nigdy nic i ma to gdzieś. Szkoda, że to wszystko idzie w takim kierunku znieczulicy społecznej i braku manier.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz