Problem dnia

Nie umiem się przyzwyczaić do WULGARNEGO nazwiska. A., 21 l.

26 Stycznia 2018

obraźliwe nazwisko

Lubię swoje imię. Uważam, że brzmi całkiem ładnie. Można je przerobić i za granicą każdy zrozumie. Nie podam go, bo wtedy łatwo mnie będzie namierzyć. Chcę za to zdradzić moje nazwisko, bo jego dotyczy problem. Nazywam się Ruchalska. I to jest moment na to, żeby się pośmiać.

Już wszyscy do siebie doszli? No więc, od razu wiadomo, o co chodzi. Bardzo się wstydzę z tego powodu i wydaje mi się, że mam powód. Od zawsze byłam wyśmiewana i zwyczajnie obrażana. „Choć się ruchać” słyszałam już chyba jako 7-latka. Jak tylko szkoła się zaczęła.

Ogólnie mam z tym ogromny problem. Uważam, że z winy nazwiska nie mam tak naprawdę przyjaciół, a o chłopaku to nawet nie marzę.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-27 11:07:05

Nazwisko można zmienić, jeśli jest obraźliwe lub jako takie poczytywane. Każda pełnoletnia osoba ma do tego prawo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 23:56:55

Możesz zmienić tylko ty, to nie musi byc cala rodzina. Wybierz panienskie matki i po problemie. Po co sobie niszczyc zycie, bo twoi rodzice sie przyzwyczailib masz obrazliwe nazwisko zmienia ci od ręki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Było
(Ocena: 3)
2018-01-26 18:46:36

To już było, serio nie macie nowych tematów?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 00:26:48

To jest rodowe nazwisko twojego ojca, czy matki ? Jeśli ojca, to ja bym wzięła rodowe nazwisko swojej matki, poszła bym do urzędu i wymieniła na takie. Swoją drogą nie wierzę za bardzo w ten artykuł, bo nie wierzę że są na świecie tak pop..doleni ludzie jak twoi rodzice, że dali ci tak na nazwisko wiedząc jakie okropne czasy mamy i że ludzie będą ci dokuczać z tego powodu. Twoja matka albo była pijana albo nienormalna jeśli brała ślub i zgodziła się przejąć nazwisko męża, jeśli jest ono obraźliwe i wulgarne. Twój ojciec nawet powinien się go pozbyć, biorąc nazwisko swojej żony czyli twojej matki. Wtedy nie miałabyś teraz takich problemów.... Współczuję ci i wiem jak się czujesz, bo ja nie wyobrażam sobie mieć tak na nazwisko. Zastanów się nad panieńskim nazwiskiem swojej matki, napewno urząd się zgodzi jak przedstawisz im powody zmieniania nazwiska.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 08:54:21

ja miałam zajecia z profesorem FIUTEM, wiec Ruchalska wcale nie brzmi tak źle. Nie mów, że rodzice autorki są popier... sorry, nazwiska się nie wybiera, a rzadko który facet pozwoliłby nadać nazwisko matki swojemu dziecku albo zmieniłby nazwisko po ślubie na panieńskie swojej zony, tak działa tzw. męska duma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Żart?
(Ocena: 5)
2018-01-26 14:27:53

...

Nazwiska się nie wybiera!?? Nie nadałabym takiego nazwiska dziecku, sama też bym go nie przyjęła. A męska duma... proszę cię, mało który facet w Polsce w rzeczywistości wie, co to jest.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-27 00:01:45

Moja nauczycielka matematyki w podstawowce nazywała się Anna Więckowska, zapytacie się czemu to piszę, co ro ma wspolnego? Kiedyś ktoś zajrzał do dziennika i zobaczył, że jej pełne nazwisko to Anna Więckowska-Fiutowska, czyli kobieta majaca świadomość, że będzie uczyła w szkole, a dzieci są okropne w takich sparawach wzięła okropne nazwisko po mężu mając swoje całkiem zwyczajne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aha...
(Ocena: 5)
2018-01-27 00:15:24

Pojebana, dlaczego? Wskazuje na to, że nazwisko męża nie było jej na rękę ale i tak je przyjęła. Pewnie królewicz strzelił focha. Popieram w pełni Żart 14:27:53

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-27 01:35:54

No sorry, ale jakby mój facet miał nazwisko Fiut, Penis czy Ruchalski czy inne tego typu, to za cholerę bym nie przyjęła jego nazwiska,dziecku też bym nie nadała z wiadomych względów. A jeśli by strzelił focha, to do ślubu by w ogóle nie doszło i ciekawe kto bardziej by na tym ucierpiał. Założę się, że wszyscy nawet w urzędach by mnie poparli, że nie chcę brać nazwiska partnera, ani nie chce żeby moje dziecko się tak nazywało (tym bardziej córka). I nie ma czegoś takiego jak męska duma bo to równa się seksizm, a to się tępi. A jej rodzice owszem, są pop..erdoleni bo nie ochronili jej przed drwinami i zaczepkami obcych ludzi, a wiadomo jakie jest teraz społeczeństwo. Gdybym ja była na jej miejscu, już po 18tych urodzinach zmieniłabym nazwisko na panieńskie mojej matki, i nie mieliby nic do gadania, bo jestem pełnoletnia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1