Problem dnia

Boję się, że żaden facet mnie nie zechce. Bo nie chcę mieć dzieci... Dominika, 30 l.

30 Lipca 2017

nie chcę mieć dzieci

Skończyłam niedawno 30 lat. Poważny wiek, a nawet powiem więcej – można się załamać. Z młodością definitywnie koniec, większość spraw powinnam mieć już ułożonych, a ja mam wrażenie, że nic nie wiem. Chłopaka miałam, gdzieś sobie poszedł, potem próbowałam znowu. Ostatnio mam kogoś na oku i może coś z tego wyjdzie. Ale wiecie co? Ja się boję stałego związku. Uwielbiam facetów, potrzebuję ich bliskości i wsparcia, ale zupełnie nie wiem, jak zareagują na moje poglądy. Na razie żadnemu się nie zwierzałam.

Prawda jest taka, że mam sobie tych 30 lat, jestem oficjalnie dorosłą kobietą, może już nawet w średnim wieku, a NIGDY nie myślałam o macierzyństwie. O ile wiem, to nawet małe dziewczynki wyobrażają sobie swoje dzieci, rodzinny dom i te sprawy. Ja nie. Mówiąc zupełnie szczerze, mnie taka wizja zupełnie odrzuca. W życiu chcę, żeby było przyjemnie i bez zbędnych stresów, a dzieci wszystko to burzą. Czy ja jestem jakaś nienormalna?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-30 22:36:40

Ja już ten list czytałam :) Skończyłam 30 lat w sierpniu, rok temu. Jestem młoda i nikt mi nie wmówi, że jest inaczej - tak się czuję i podobno wyglądam jak małolata. Nie chcę mieć dzieci - i tyle. Tak samo jak nie chce skakać na bungee, pilotować odrzutowca, uczyć w szkole, zdobyć bieguna północnego oraz najwyższej góry świata. Nie chcę miliona innych rzeczy - skupiam się na tym, czego chcę. Polecam takie podejście. Ktoś może powiedzieć, że 'ale to nie to samo, bo od każdej kobiety się wymaga, żeby została matką - bo to nas definiuje, nasza rola... bla bla bla'. Pytanie, czy każdy mężczyzna został ojcem? A czy jak nie został to czy to np. postaciom historycznym umniejszało ich znaczenie? Nie dajcie sobie wmawiać głupot. Bycie rodzicem jest WYBOREM.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 12:11:45

Jest mnóstwo facetów którzy nie chcą mieć dzieci. Mój były od (kilku godzin) narzeczony nie chciał mieć dzieci od początku, ( byliśmy z sobą 7 lat) bo nie lubi, bo go drażnią, bo to bo tamto zaakceptowałam to i samej mi się dzieci odechciało. Dzieci też nie miało byc na weselu ustalenia z przed rok. a teraz uwaga rozstaliśmy się bo okazało się że on chce dzieci na weselu, bo je lubi, bo są fajne a ja to jestem tą zimną s...ką i on nie chce ze mna byc :) Fajnie nie ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 22:39:32

Jest teoria, że ludzie zmieniaja sie co 7 lat hahahahaahha no to masz na to dowód :P:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-19 22:14:41

"Trochę" sprzeczne stwierdzenia: najpierw piszesz, że "Poważny wiek, a nawet powiem więcej – można się załamać. Z młodością definitywnie koniec", a za chwilę, że przejmujesz się argumentem o "szklance wody na starość" - czyli już teoretycznie potrzebujesz kogoś, kto miałby Ci tę szklankę podawać?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 22:17:37

oczywiście każdy przypadek jest inny, jestem w podobnym wieku, to ostatni rok, kiedy jeszcze nie zmieniam kodu na 3 z przodu. Do niedawna ni wyobrażałam sobie mieć dzieci byłam wielce na nie, dzieci wydawały mi się obrzydliwe. Aż zdałam sobie sprawę, że zaczynam czuć coś do swojego przyjaciela, jest to coś więcej niż powinno się czuć. W ramach przekomarzania się ostatnim razem przytulił się do mojego brzucha i zasnął, wtedy zdałam sobie sprawę, że bardzo chciałabym mieć jego dziecko, bo wiem, że byłby fantastycznym ojcem. Może to kwestia wewnętrznego dojrzewania, a może właściwego partnera?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-18 09:45:55

Mój partner uwielbia hot dogi, a ja nie i nigdy ich nie jem. W końcu zaczynam się przekonywać do jedzenia hot dogów, bo są całkiem smaczne - czy to znak, że dojrzałam do jedzenia hot dogów?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-18 12:27:48

Co za idiotyczne porównanie, anonimie z 9:45:55

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-30 22:48:53

Kwestia partnera też ma tutaj znaczenie - ale nie u każdego. Np. wiele kobiet chce mieć dziecko, obojętnie kto da nasienie (nawet nie nazwę tej roli ojcem, po prostu babki szukają spermy). Inne kobiety czują TO, że chcą rodzić dzieci temu właściwemu. Jeszcze inne są zakochane, kochają - związek trwa lata - ale nie chcą mimo to mieć dzieci. Bywa różnie i podłużnie :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 22:15:25

Jestem właśnie w takim wieku - niedawno skończyłam 30 lat. Nie uważam się za osobę w wieku średnim ani że młodość już za mną. Od 18stego roku życia jestem pełnoletnia, odpowiedzialna i nikomu nie siedzę na głowie. Moje wybory to moja sprawa - wiele osób, które rezygnują z dzieci czuje potrzebę tłumaczenia się 'dlaczego'. Że niby to niepoważne? Poważne, świadome, przemyślane. I coraz więcej osób o tym mówi głośno - nie dają się ograniczonym tradycją mułom, którzy gadają coś o egoizmie i obowiązkach względem kraju. Na pewno fajnie jest mieć rodzinę, tak samo jak fajnie mieć milion innych pomysłów na życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 19:45:21

mam te same obawy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 17:24:31

Bzdura. Ja znalazłam faceta, który tak, jak ja nie chce dzieci. Jest wielu mężczyzn, którzy szukają życiowej partnerki, a nie matki/niańki/sprzątaczki, mówiąc brzydko "kury domowej".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 16:49:42

Mam dokładnie to samo co Ty...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-17 10:08:17

Feminizm nie ma nic wspólnego z niechęcią do mężczyzn czy dzieci. Ja jestem feministkę i nie chce mieć dzieci (na szczęście trafiłam na partnera, który również ich nie chce), a moja siostra, która również jest feministką, ma męża, dwójkę dzieci, a trzecie w drodze, także ten... Nie promujcie na portalu dla kobiet, fałszywych i krzywdzących stereotypów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-17 09:03:49

A mało to jest bezdzietnych par? Nie każdy się nadaje do rodzenia dzieci. Ja chcę mieć jedno i nie więcej, co też spotyka się ze straszną krytyką, ale nikt za mnie życia nie przeżyje, żeby decydować ile mam rodzić dzieci...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz