Problem dnia

Właściciele mieszkania nie chcą, żebym zamieszkała z dziewczyną. To homofobia! Jola

31 Stycznia 2017

Przez kilka lat mieszkałam w wynajmowanym mieszkaniu i było mi tam naprawdę dobrze. Niestety, to nie ja, ale właściciele wypowiedzieli mi umowę. Ich córka dorosła i chce się tam wprowadzić. Rozumiem, ale dla mnie to oznaczało rewolucję w życiu. Wreszcie znalazłam jakieś znośne lokum i 2 miesiące temu się przeprowadziłam. Sama, bo wtedy nikogo nie miałam. Teraz sytuacja się zmieniła i pojawiły się problemy. Chcę, żeby przeniosła się do mnie dziewczyna, ale okazuje się, że coś stoi na przeszkodzie.

Tak, jestem lesbijką i do tego stałą w uczuciach. Wcześniej byłam przez kilka lat w jednym związku. To nie ja zerwałam, ale mniejsza z tym. Teraz buduję coś nowego i wydaje mi się, że to jest to. Zaproponowałam jej wspólne mieszkanie dość szybko, ale to też ze względu na jej trudną sytuację. Chciałam być fair i zgłosić to właścicielom. To był chyba mój błąd, bo mogłam nic nie mówić.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Claudiamorningstar
(Ocena: 5)
2017-02-04 20:31:47

Wypowiedziałabym umowę, najlepiej z dnia na dzień i poszukała czegoś lepszego. Przeszkadza im lesbijka? To niech sami opłacają puste mieszkanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-01 08:51:01

Prawo? To najlepiej niech sami w tym mieszkaniu mieszkają i go opłacają. Obnośić? Sorry człowieku ale co złego w mówieniu o miłości? Nie widzę, żeby ktokolwiek ukrywał chłopaka czy męża. Znajdź sobie inne mieszkanie, w końcu za darmo tam nie mieszkasz.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-31 11:04:37

Po co się tak obnosiłaś? Ja jestem biseksem i jakoś nie ogłaszam wszystkim, że jednak wolę kobiety. Trzeba było trzymać buzię na kłódkę, nie mówić że gustujesz w dziewczynach a Twoją partnerkę przedstawić jako "przyjaciółkę"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-31 11:02:35

Ich mieszkanie, ich zasady. Sorry, ale to ty musisz się dostosować. Jeśli ci to nie odpowiada, musisz "znaleźć w sobie siłę" i szukać innego lokum. Niektórzy nie chcą wynajmować palącym, inni posiadaczom zwierząt czy rodzinom z dziećmi. Ich święte prawo, choć można by to podpiąć pod dyskryminację.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-31 09:13:04

Ja rowniez jestem osoba wynajmujaca i to moje psie prawo, jako wlasciciela, komu powierze swoja wlasnosc. Mam osobiscie mam gdzies, kto z kim, byle byl wyplacalny i nie bylo na niego skarg. Nie toleruje tylko nalogowych palaczy. Wolno mi, bo nie chce by mi mieszkanie smierdzialo. Tak samo jak ktos nie toleruje par jednoplciowych, inny zwierzat w mieszkaniu, jeszcze inny dzieciatych. To takie samo kryterium, jak kazde inne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Sonia
(Ocena: 3)
2017-01-31 01:28:09

Takie prawo

To prawo właścicieli, że wynajmują mieszkanie komu chcą. Równie dobrze mogliby odmówić dlatego, że nie podoba im się twój kolor włosów - sami dysponują swoją własnością, to ty w tym wypadku musisz się dostosować. Może i są nietolerancyjni, ale to ich przywilej jako właścicieli lokum.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1