Problem dnia

Tylko bezmyślni ludzie popierają zakaz handlu w niedziele. Edyta

30 Stycznia 2018

zakaz handlu w niedziele

Szlag mnie trafia, jak słucham tej dyskusji na temat zakazu handlu w niedzielę. Jestem osobą, która zna ten „problem” z dwóch stron. Po pierwsze - pracuję w tej branży, a po drugie - często robię zakupy właśnie tego dnia. I z obu perspektyw nie pochwalam tego pomysłu. Sklepy powinny być otwarte przez cały tydzień, bo żyjemy w nowoczesnym państwie, a nie ciemnogrodzie! Słuchałam uzasadnienia i aż nie mogłam uwierzyć. Szef Solidarności jest za, bo… dzień święty trzeba święcić. Ręce opadają.

Skoro jesteśmy państwem świeckim (przynajmniej teoretycznie), to nie można uprzywilejowywać żadnej grupy wyznaniowej. A jeśli robimy coś dla jednej, to dla innych też powinniśmy. W takim razie proponuję też zakaz handlu w piątki (dla Żydów) i przez cały Ramadan (dla muzułmanów). Nie wspominając o świętach prawosławnych, które są w innym terminie, niż nasze. Ale pomijając to - przez ten zakaz pewnie stracę pracę!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (17)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Marlena
(Ocena: 1)
2018-01-31 12:48:32

Niedziele zamkniete

Glupi tekst. Sklepy sa zamkniete w niedziele w wielu rozwinietych panstwach i nikt nie ma z tym problemu. Jesli ktos chce pracowac w niedziele niech zmieni branże..pracy nie brakuje. Albo tekst o reformie w szkolach?? Byla potrzebna, bo gimnazjum to bylo cofanie dzieci w rozwoju. Im potrzebne jest wiecej lat w szkole licealnej czy technikum, bo tam wiedza bardzo czesto jest juz ukierunkowana. Znam branze handlowa...i ludzie sie ciesza z tej zmiany. Najwiecej do powiedzenia maja ludzie ktorzy pracuja od pn do pt i majac weekend wolny bujaja sie po sklepach..znajdzcie sobie inne hobby. Pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 20:33:08

A ja robię zakupy na kilka dni do przodu, i nie mam bólu dupy jak wy, że jakiś sklep będzie zamknięty tego dnia. Też pracuje w podobnej branży i wiem, jakie to ważne mieć niedzielę wolną. Każdy chce spędzić ten czas z rodziną, a nie w pracy. Trochę zrozumienia ludzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 17:42:23

Pracowałam w handlu kilka lat, więc: 1) utargi w niedzielę są najniższe - klienci oglądają, rozwalają, ale stosunkowo mało kupują 2) Kto pracował kilka lat wie, że mimo coraz dłuższego czasu pracy, personelu coraz mniej. To zasada niech jeden robi za trzech 3) Gdyby za weekendy płacili 150 lub 200 stawki nie byłoby problemu i dyskusji. Jednak jak cię robią bez mydła, to mamy to co mamy. Weekendy to czas, gdy są imprezy rodzinne, dzieci nie chodzą do szkoły itp. Zatem wolny wtorek jakościowo nie jest równy wolnej niedzieli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 17:07:15

jestem za, zyskają mniejsze sklepy, szczególnie te poza miastami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 21:00:05

Nikt tak nie wyzyskuje pracownika jak polski właściciel małego sklepu, więc akurat dokładnie cwaniakom do portfeli to idiotyczny pomysł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 14:24:07

A dlaczego nikt nie pomyślał o restauracjach by zamknąć. Tam tez pracują ludzie i też mają rodziny. Nie ważne czy Szczepan czy Poniedziałek Wielkanocny trzeba zapie***** i to równo. O takich ludziach trzeba pomyśleć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 20:58:20

Nie wspominając o pracownikach kin, elektrowni, wodociagow, oczyszczalni sciekow, gazowni, centrow dystrybucyjnych, kierowcach, magazynierach firm kurierskich, kierowcach autobusów, maszynistach, motorniczych, pracownich stacji benzynowych i piekarni i wlasciwie wszystkich innych poza strazakami, pracownikami szpitali, policjantami, celnikami, wojskowymii ludźmi pracujących w zarządzaniu kryzysowym powinni miec wolne w niedziele, bo kazdy ma rodziny, a tylko kilka zawodów to powolanie, a nie praca. Księża zresztą też mają rodziny i jakoś niedziel z nimi nie spędzają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marlen
(Ocena: 1)
2018-01-31 12:53:16

Glupota

Co za bezmyslny komentarz. To niech Ci ktorzy nie chca pracowac w niedziele zatrudnia sie w handlu. Niedziela nikomu normalnemu do kupowania mleka i proszku do prania nie jest potrzebna. Piza tym wzrosna obroty sklepow..bo wiemy jak to wyglada gdy zamykamy sklep np na 3 maja i inne swieta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 10:43:52

W Niemczech to norma i nikt nie płacze. Tak to wszyscy chcą mieć jak na Zachodzie, a kiedy wprowadzamy zmiany jak na Zachodzie to bunt.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 11:51:25

Tylko, że Niemcy się z tego powoli wycofują, więc to nie jest nieszczęśliwszy argument. Poza tym gospodarka Polska.i Niemiecka to dwa różne organizmy, dlatego ich na pewne rzeczy stać, a nas nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 17:29:58

A poza tym w Niemczech zarobki wobec artykulow codziennego uzytku to bez porownania z Polska. Wiec te zmiany moze zacznijmy od 2krotnego podniesienia pensji, a potem zabierajmy ludziom prace itd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Niko
(Ocena: 2)
2018-01-31 12:59:35

Niemcy

Niemcy wycofuja sie?? Nie wiesz dlaczego?? Bo juz nie moga utrzymac tej niepracujacej holoty ktora zaprosili a do tego muslimom na reke gwalcenie dnia swiatecznego. Wlochy lata temu tez wycofaly sie z wolnych od handlu niedziel i co?? Rozwazaja przywrocenie zakazu handlu. Zakaz handlu to jeden z lepszych pomyslow pisu. Kto na tym straci?? Wielkie zagraniczne supermarkety..a co nas to obchodzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-31 21:23:27

Ja tam nie wyobrażam sobie życia bez tych zagranicznych supermarketów

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 01:37:44

Wisi mi w sumie ten zakaz, ale bawi mnie to jak pracownicy supermarketów zrobili sobie samym dołek pod nogami. Nie dość, że w soboty i poniedziałki będą mieli szał taki jak przed i po świętach, to jeszcze w niedziele i tak będą przychodzić do roboty sprzątać sklep, robić inwentaryzacje i wykładać towar. Tylko pracowników centrów dystrybucyjnych żal, bo w niedziele będą mieli dużo więcej roboty z wysyłką towaru na poniedziałek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ruda
(Ocena: 5)
2018-01-30 16:49:06

Pracuje w sklepie i sklep sprzątany jest codziennie więc nie ma potrzeby przychodzić w dzień wolny skoro sprzątane i tak będzie w sobote :) inwentaryzacje robi się raz do roku w większych sklepach. Nie wiem jak w innych supermarketach ale w moim w niedziele nie mamy dostaw towaru. Także nie wiesz nie pie** :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ruda
(Ocena: 5)
2018-01-30 16:51:05

A towary gazetkowe czyli nie stały asortyment przychodzi dzień wcześniej ewentualnie kilka dni przed. Tak więc artykuły które będą od poniedziałku są przywożone już w piątek i sobote.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 20:51:49

Biedronka nosi się z takimi zamiarami, tam jest wieczny syf o nierozłożony towar, więc sprzątanie i rozkładanie się przyda, a dostawy są tam nawet 2 razy dziennie. Oj bedziecie płakać w każdą sobotę, a mnie to tak strasznie bawi, bo ja zakupy zamawiam przez internet :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz