Problem dnia

Nauczyciele z litości faworyzują biednych uczniów. Dostają 5 za nic! Kaja, 17 l.

10 Listopada 2016

faworyzowanie uczniów

Jestem w drugiej klasie liceum i chyba wszyscy, którzy to przeżyli, wiedzą jaka to męczarnia. Lubię się uczyć, nigdy nie miałam z tym większego problemu, ale ilość materiału jest przerażająca. Praktycznie nie mam żadnego innego życia poza szkołą. Śpię, idę na lekcje, potem zajęcia dodatkowe, wracam, odrabiam zadania, uczę się i tak w kółko. Raz na miesiąc mam wolny weekend, żeby nic nie robić. Nie użalam się nad sobą, bo wiem, że to mi się opłaci. Mam problem z czym innym.

Strasznie denerwuje mnie niesprawiedliwość. Nie znoszę jej, czegokolwiek by nie dotyczyła. A w szkole właśnie coś takiego mnie spotkało. Ja kuję całymi dniami, udzielam się, zdobywam dobre oceny i dzięki temu zdaję do następnej klasy z dobrymi wynikami, a inni nie robią nic i osiągają to samo. Moja koleżanka z klasy jest tego najlepszym przykładem, bo jest strasznym nieukiem i świetnie sobie radzi. Tylko dlatego, że jest biedna.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2016-11-12 09:02:13

Witam.Los nie równo rozdaje .....jej dał najwyraźniej "biedę " i łatwość przyswajania materiału szkolnego...tobie dobrobyt i zakuwanie. Z odpowiedzi to jeszcze można naciągnąć ocenę,ale na klasówce?Najwyraźniej jest lepsza,strach pomyśleć jak by się uczyła gdyby miała na to tyle czasu co ty.Kazdy ma inny krzyż do dźwigania. Spróbuj się z nią zaprzyjaźnić,może się okazać że się czegoś nauczysz...empatii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-10 10:27:58

Skoro wiesz, że poświęcanie się nauce opłaci Ci się w przyszłości to dlaczego nie zajmiesz się swoimi sprawami? Jak sama powiedziałaś: matura wszystko zweryfikuje. Gdy chodziłam do liceum często coś wydawało mi się niesprawiedliwe. Wydawało mi się, że są osoby, które są bardziej faworyzowane mimo tego ,że w zasadzie niczym specjalnym się nie wyróżniali. Później przestałam się tym przejmować zajęłam się swoimi sprawami, wszystko robiła najlepiej jak potrafiłam, nie oglądając się nie innych i nieźle na tym wyszłam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-10 10:14:43

Matura zweryfikuje Waszą wiedzę :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-10 09:50:05

Widocznie nie jesteś taka inteligentna, skoro w szkole średniej musisz uczyć się całymi dniami, żeby mieć dobre oceny. Normalny młody, inteligentny człowiek jest bez problemu w stanie pogodzić naukę z rozrywką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1