Problem dnia

Związałam się z niewykształconym chłopakiem. On zakończył edukację na... Anka

20 Kwietnia 2017

wykształcenie w związku

Mój chłopak jest w wieku, w którym wielu ludzi kończy magisterkę... i żadnych perspektyw. Ma wykształcenie gimnazjalne. Nie chce mu się pracować, niby szuka pracy, ale efektów nie widać. W ciągu roku naszego związku pracował chyba przez miesiąc. Może to też kwestia jego wykształcenia, że nie ma pracy. Ja skończyłam szkołę średnią, myślałam, żeby jechać do pracy do większego miasta, wynająć tam mieszkanie, może za granicę za jakiś czas wyjechać, ale nie wiem co zrobić... 

Chcę coś zrobić ze swoim życiem, bo przecież z samego uczucia nie zapewnię sobie „godnego życia”. Nie chodzi mi tu o zarabianie nie wiadomo jakich pieniędzy, ale od czegoś muszę zacząć. Nawet najniższa krajowa dla mnie to już jakieś pieniądze, jako dla osoby, która nigdy nie zarabiała. Nie wydaje mi się, żebym była próżna, nie chcę się po prostu martwić o brak pieniędzy. 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-27 02:56:48

Ja bym z takim zerwała i to nie przez brak kasy tylko przez to, że nic sobą nie reprezentuje. Uważam, że nie każdy musi mieć wyższe wykształcenie ale jak można w tym wieku nie mieć nawet średniego? Mogłabym utrzymywać bezrobotnego faceta jeśli robiłby za mnie wszystko co nie wymaga nakładu kasy: prowadził dom (od gotowania i sprzątania po remonty), woził mnie jak potrzebuję gdzieś pojechać, jak się chce przeprowadzić albo wyjechać na wakacje to niech lata i załatwia formalności, jak jest poczta do odebrania to niech on stoi w kolejce itd. Nie wspomniałaś żeby Twój wspierał Cię w taki sposób. Z Twojego listu wynika, że nie robi kompletnie nic, bo albo nic nie umie albo nic mu się nie chce. Co Ty z nim jeszcze robisz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 00:42:46

Określenie "wykształcenie gimnazjalne" jest błędne, bo jest to nadal wykształcenie podstawowe, do którego wliczają się szkoły do których musimy uczęszczać. Czyli gimnazjum i podstawówka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-21 13:55:20

zwał jak zwał - chodzi o to, że skończył gimnazjum i tyle. jak to się określa fachowo to już inna bajka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-20 19:58:57

Z wykształceniem gimnazjalnym można pracować fizycznie, w wykończeniówce albo innych zawodach, które nie wymagają dyplomów. Pytanie, dlaczego on nie pracuje - skąd ma pieniądze, dlaczego odpuścił. Ludzie są różni - nie każdy nie pracuje bo jest leniwy. Warto poznać jego ograniczenia, może pomóc. Może właśnie zerwać, żeby wylać wiadro zimnej wody dla otrzeźwienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-20 15:31:37

postaw mu ultimatum albo znajdzie prace albo odchodzisz.W Polsce teaz jest mnostwo ofert pracy fizcznej-jak chce to cos znajdzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aanonim
(Ocena: 5)
2017-04-20 09:14:21

Uciekaj jak najdalej!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-20 08:06:14

Uciekaj bo okaże się że to drugi Ferdynand Kiepski, dla którego nigdy nie ma pracy z jego wykształceniem. No i nigdy nic nie zrobi w tym kierunku by je zdobyć i to zmienić. Będziesz zapierdzielac na waszą dwójkę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1