Problem dnia

Rodzice są zawiedzeni kierunkiem studiów, który wybrałam. Co im do tego? Gosia, 19 l.

18 Lipca 2017

Widziałam te wszystkie rankingi najgorszych kierunków i tych, po których nie ma pracy. Zdaję sobie sprawę, że socjologia to nie jest medycyna albo prawo, po których zajęcie w zawodzie jest niemal pewne. Socjolog może zostać na uczelni, pracować w jakiejś fundacji, być komentatorem, analitykiem. Nie są to proste rzeczy, bo takich ludzi nie potrzeba zbyt wiele. Ale mnie miałoby się nie udać? Zrobię wszystko, żeby być najlepszą studentką, a nawet już myślę o doktoracie.

Nie wybieram tego kierunku dlatego, że nie mam innego pomysłu. Tym pomysłem od zawsze jest socjologia. Wiem, że spotkam na roku wielu ludzi, którzy trafili tam przez przypadek, ale to ich sprawa. Mieli pecha i niech się męczą. Mnie na pewno ta specjalizacja nie będzie nudzić, bo po prostu uwielbiam sprawy społeczne i dobrze się w nich orientuję. Mówię to wszystko rodzicom, ale do nich to nie dociera. Są bardzo rozczarowani...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kasia
(Ocena: 5)
2017-07-19 13:30:02

Ja też zdałam całkiem nieźle i idę na studia zaoczne na administrację. Cieszę się jak dziecko, bo mam 34 lata i pisałam maturę w liceum dla dorosłych więc wymagało to ode mnie naprawdę przełamania się i dużych chęci. Udało się, jestem bardzo szczęśliwa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 15:07:08

Dobry kierunek, przyznam jednak prawda taka, że mamy od groma socjologów, pedagogów i psychologów i zdecydowana większość siedzi w pracy na kasie. Bardziej co mnie zmartwiło to postawa autorki w kierunku rodziców. Oni chcą dobrze, są starsi i chcą uchronić bohaterkę przed błędami. A ona wypomina, że nie poszli na studia. Kiedyś studia nie były tak potrzebne jak teraz. Ludzie mieli dobrą pracę, dobrze płatną, pracowali w jednych zakładach po 20-30 lat. Teraz można mieć studia i nie zarabiać wiele, mam znajomą co ma dwa kierunki zrobione, właśnie socjologia i pedagogika i pracuje po 12 godzin za minimum krajowe. Niech autorka idzie na kierunek jaki chce, to jej życie, ale niech spojrzy na rodziców i nie odnosi się do nich z pogardą. Bo to oni dali na jej wykształcenie, na życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 13:21:08

Skoro zdałas ten przedmiot na 91 musisz być naprawdę świetna, w tym roku 87 ludzi zdało ten przedmiot poniżej 50 procent.. Mnie chyba by ciągnęło w inną stronę, ze świetnie zdanym wosem mozesz próbować na prawo, stosunki międzynarodowe itd. Pamiętaj też, że nasze wyobrażenia o kierunku mogą być bardzo rózne od tego, jak on będzie wyglądał. Ale to twoja decyzja ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 08:40:51

Ja szczerze odradzam Ci ten kierunek, ale to twoje życie i twoja decyzja, sama studiowałam informatykę, jednak nie do końca się w tym dobrze czuję, gdybym zaczynała teraz studia to byłaby to kosmetologia. Bardzo dobry i przyszłościowy kierunek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-19 04:06:52

Masz rację z tą kosmetologią, ja jak narazie uczę się na technika kosmetologii i cieszę się, że wybrałam ten profil. Najprawdopodobniej za kilka lat będę też studiować ten kierunek.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 01:02:06

Nic nie jest zmarnowane. Socjologia to niegłupi pomysł, pod warunkiem, że się dobrze nim pokieruje. Słyszałam o znajomej, która po socjologii zrobiła magistra z marketingu, czy tam public relations i podobno wcale nie narzeka. Albo można zrobić też coś dodatkowo podyplomowo z tych dziedzin.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-18 12:58:45

Przestańcie z hejtem na socjologię. Zrobiłam z niej i licencjat i magisterke. Już na 2 roku studiów znalażłma pracę, w której jestem od 7 lat! Pracuję w redajcji i zarabiam 3,5 tys. Wystarcza. Kocham socjologię1 Choć przyznaję, że nie jest tak łatwo jak myslicie. Pól roku odpadnie po pierwszy semestrze, bo przerazi się statystyką, która jest co pół roku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-18 13:24:32

Po licencjacie z socjologii faktycznie jest duży wybór ścieżek jeśli chodzi o magisterium. Wbrew pozorom jest to dobry kierunek przede wszystkim dla ludzi, którzy nie wiedzą jeszcze co chcą robić. Moja kuzynka robiła licencjat z socjologii, magisterkę z kryminologii i ma zamiar zostać policjantką. Nawet jeśli w trakcie studiów zainteresowania ci się zmienią to możesz zrobić magisterkę na innym kierunku. Nie jest tak źle :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Okoń
(Ocena: 5)
2017-07-19 16:37:59

Rucham ci matke

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-17 23:59:28

A co po wosie można innego studiować. Nie dziwie się rodzicom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1