Problem dnia

Ślub w ciąży to dla mnie skandal! A w białej sukni szczególnie... Justyna

15 Lipca 2017

ślub w ciąży

Byłam niedawno na ślubie kościelnym i szczerze mówiąc, to do teraz nie mogę się otrząsnąć. Poszłam tam jako osoba towarzysząca i niewiele wiedziałam o parze młodej. To znajomi mojego chłopaka z dawnych czasów. Nie zdążyliśmy się wcześniej poznać. Szkoda, że opowiadając o nich nie zaznaczył jednego ważnego szczegółu - ona za niego wychodzi, bo jest z nim w ciąży.

Nie jestem jakaś staroświecka i wszystko rozumiem, ale to mnie przerosło. Jak spokojnie patrzeć na kobietę w białej sukni, która stoi przed ołtarzem i wszyscy widzą jej wielki brzuch? Strasznie mi się to kłóci i poczułam się zażenowana. Jak ktoś doprowadza do takiej sytuacji, to niech się nie ośmiesza całą tą szopką.

Kościół to nie miejsce na takie atrakcje i mówię to ja - młoda kobieta, która jest naprawdę wyrozumiała.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
4.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-17 12:45:29

Ja też niedawno byłam na ślubie mojej kuzynki. Jasne że nie mam problemu z seksem przed ślubem itp ale ona też szła do ołtarza z olbrzymim brzuchem co naprawdę wygląda śmiesznie i karykaturalnie. Czasem nawet żenująco. Wpadli ok. Na samym początku kiedy jeszcze nie widać -spoko, ale później już lepiej poczekać do rozwiązania niż jako panna młoda wglądać jak dorodny pączek. Buzia pulchniejsza, brzuch jak balon, do tego długa sukienka która potęguje efekt kocka. Uważam że ciężarne wyglądają uroczo ale nie idąc ciężko do ołtarza, ociężale siadając i wstając na mszy jeszcze z pomocą młodego, i ta jeszcze miała welon na głowie....to już było bez sensu. Mogła poczekać z pół roku i zrobić chrzest z weselem. Ale nie bo ona nie urodzi nieślubnego dziecka.....Poza tym całe wydarzenie wtedy wygląda z boku jakby "przydarzyła się wpadka- ślub z musu" bo przecież można ten ślub z miłości wziąć w każdej chwili a nie koniecznie teraz-przed porodem. Ani się napić łyka szampana, ani potańczyć na swoim ślubie bo ciężko, bolą plecy, nogi, niewygodnie. Ślub aby był.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-17 02:28:00

Nie żeby coś ale biały kolor sukni wcale nie jest taki ze względu na "czystość". To tylko piękna legenda, którą autorka listu (z redakcji za opłatą czy też prawdziwa - bez znaczenia) się ekscytuje. Kiedyś śluby brano w sukniach kolorowych ponieważ tylko najbogatsze kobiety ze stanu szlacheckiego stać było na to by założyć białą suknię. (Czyt. założyć ją tylko jeden raz - bo później niemożliwym było uzyskanie idealnej bieli po ubrudzeniu). Dlatego też jest zwyczaj, że suknię ślubną zakłada się raz bo kiedyś tylko ten jeden raz była biała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-07-16 08:48:06

Aha, czyli ty jako uprawiająca seks przed ślubem, jak mniemam, stosująca antykoncepcję, możesz iść do ślubu w kościele ubrana w białą suknię, a ktoś kto wpadł, nie może? Jesteś hipokrytką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 23:00:48

Żałosne ze tak ja oskarżacie , co komu do tego ze była w ciazy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 15:02:40

A mnie smieszy kobieta w ciąży biorąca slub. Zamiast pięknej delikatnej kobiety w idealnej sukni widzę kobietę z brzuchem. Już nie wspomnę o stresie, który towarzyszy tej uroczystości a źle wpływa na dziecko. Nie można brać ślubu przed ciążą lub po porodzie? Szybko! Koniecznie! Teraz, Juz! Byle nie dziecko narodzone bez ślubu olaboga!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 14:15:28

,,Nie gorszy mnie to, że uprawiali seks przed ślubem. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto tego nie robi..'', dlaczego więc oburzają Cię naturalne tego nastepstwa, które każdemu, także i tobie mogą sie przytrafić?? Tu własnie ujawnia się twoja hipokryzja i zakłamanie, nie w wypadku tych ludzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 08:25:37

Tak dla przypomnienia symbolem czystości jest wianek. Tez byłam kiedyś na ślubie gdzie panna młoda była w 7 miesiącu ciąży. Z innych powodów ale jednak też uważam, że organizowanie wesela w tak zaawansowanej ciąży jest śmieszne. Każda kobieta chce w tym dniu wyglądać pięknie a nie jak wieloryb, bawić się bez ograniczeń. A tak to wygląda jakby facet się litował i oświadczał z przymusu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-17 09:10:28

Dokładnie tak, jak już jest ciąża i facet się oświadcza to zawsze jest obawa, że to właśnie ze względu na dziecko się zdecydował, ja bym tak nie chciała

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 08:18:18

Jesteś przykładem osoby "Modli się się pod figurą a diabła ma za skórą". Bo przecież nie ma to jak obmówić Kogoś. A co do białej sukni ślubnej (skąd się wzięła i czego była symbolem) to proponuję zgłębić wiedzę w tym temacie, bo masz ewidentne braki. Pogląd, że biała suknia symbolizuje czystość został wymyślony przez Kościół, gdy biała suknia stała się modnym ubraniem do ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 08:12:26

Szczerze mówiąc nie obchodzi mnie to i nie razi. Bardziej nie rozumiem brania ślubu tylko dlatego, że panna zaszła w ciążę. Zwłaszcza u osób będących razem zaledwie kilka m-cy, które w ogóle jeszcze ślubu nie planują. Co innego gdy już rozmawiają o tym, że chcą być razem, że się pobiorą, są zaręczeni bądź wyznaczyli już datę ale ze względu na ciążę przyspieszają. To jest OK moim zdaniem. Ale jak para dopiero co się zaczęła spotykać, nie znają się jeszcze dobrze i nie wiedzą czy na pewno chcą spędzić ze sobą życie i biorą ślub bo wpadli to chore. Później nie ma co się dziwić, że tyle rozwodów. A znam takie przypadki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
wiosna
(Ocena: 5)
2017-07-15 20:54:18

No bo jak to, dziecko bez ślubu to wstyd, ale już grzmocenie się przed ślubem, skoro niby jest się wierzącym, to żaden wstyd.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-15 08:05:59

Świętojebliwa się znalazła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz