Problem dnia

Mój chłopak nie chce mieć w domu yorka. Twierdzi, że to mało męska rasa... Aga

06 Grudnia 2017

pies york

Od dwóch lat mieszkam z chłopakiem i jestem pewna, że to ten jedyny. Jest nam ze sobą bardzo dobrze. Zawsze mogę na nim polegać, on chętnie spełnia moje zachcianki... Za żadne skarby nie chce się jednak zgodzić na psa w domu. Nie wiem co go ugryzło, bo przecież nie boi się zwierząt, a myślałam nawet, że bardzo je lubi. Wymarzyłam sobie małego, słodkiego yorka, dzięki któremu w domu byłoby jeszcze weselej.

Już sobie wyobrażam jak fajnie bym go czesała i ubierała. To nie jest zwykła rasa, więc chyba można zaszaleć? Widziałam takie słodkie spineczki, kołnierzyki, a nawet marynarki! Nie chodzi o to, że jestem taka niedojrzała i chcę zrobić z żywego stworzenia laleczkę. Po prostu chciałabym, żeby wyglądał oryginalnie. Czy mój facet właśnie tego się boi?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-06 17:36:44

Jesteś chora psychicznie... Mam nadzieję że nie będziesz mieć tego psa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-06 11:20:46

Nie kupuj Yorka, szczeze odradzam, mam dwa i grupe znajomych z tą rasą i wszyscy maja ten sam problem, pies sika w domu, dorosły.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-12-06 18:18:53

To może trzeba lepiej psa wychować, a nie pisać potem takie głupoty? Też mam yorka i jak widać lepiej go wychowałam, bo załatwia wszystkie potrzeby na dworzu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-06 08:43:30

Błagam jak go kupisz to nie z pseudo za 500zl. Sprawdź hodowle i czy jest zarejestrowana. Jak chcesz zdrowego psiaka to licz się z kosztem 2000 zł. Pamiętaj pies to nie zabawka. Ogromna odpowiedzialność i ogromne koszta. Przedmówca ma 100 racji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-06 08:35:36

Jak dla mnie jest totalnie niedojrzała. Primo pies to nie maskotka i wcale nie musi lubić przebieranek. Sama mam psa z rasy tych słodkich - Cavaliera, kiedy próbuję go ubrać to mnie gryzie. Maltańczyk mojej przyjaciółki robi wszystko by zrzucać wszystkie ozdoby i co wtedy zrobisz, jak Twój York nie pokocha takich urozmaiceń? Takiego psa trzeba czesać najlepiej dwa razy dziennie, ja teraz musiałam swojego psa obciąć, bo za mnie nikt tego nie zrobi, niby wszyscy chętni do rozpieszczania zwierzaka, a jak przyjdzie co do czego nikt za szczotkę nie weźmie, kąpać też niema komu, a to kolejny rytuał, który powinien mieć miejsce minimum raz na dwa tygodnie, a najlepiej raz w tygodniu. Czesanie trwa około 30 minut do godziny czasu, aby pies naprawdę był wyczesany nie miał kołtunów, by nie było problemu. Do tego wyjazdy - tak mimo, że jest to mały pies stanowi problem, nie każdy hotel akceptuje psy, więc trzeba szukać mu na ten czas opiekuna, wyjazd za granicę też stanowi problem. W Ryanairze czy Wizzarze nie ma opcji przewożenia zwierząt. Fakt są hotele psie, tylko trzeba naprawdę trafić na fajny, bo różnie z tym bywa. Pies to nie zabawka, to zwierze, które czuje ma swoje potrzeby i humory, kocha, bardzo kocha, ale też potrafi być chore, jesteś gotowa na takie koszta? Mnie w tym miesiącu za samego fryzjera, pakiet szczepień itp - wszystko kosztowało ponad 300, a to dopiero początek miesiąca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
,,,
(Ocena: 5)
2017-12-14 19:52:16

do tego Yorki maja tendencje do kamienia na zebach czy tluszczakow.. wiec to kolejne wydatki..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1