Problem dnia

Dlaczego KAŻDA dziewczyna w związku tyje i brzydnie? To niestety norma! Patrycja

19 Listopada 2016

brzydnięcie w związku

W naszej rzeczywistości wygląd ma bardzo duże znaczenie. Praktycznie każdy z nas chce pokazać siebie z lepszej strony. Pierwsze wrażenie to oczywiście wygląd, na jego podstawie osoba którą spotykam ma jakąś opinię o nas samych. Dziwi mnie to, że patrząc po swoich znajomych widzę, iż chyba wcale ich to nie interesuje. Wiele moich przyjaciółek, koleżanek, kuzynek kiedyś dbających o siebie w dużym stopniu, dzisiaj wcale nie interesuje się swoim wyglądem.

I to w większości są to kobiety, które są w długotrwałych związkach. Czy to znaczy, że gdy zdobędziemy swojego partnera nie trzeba więcej się już starać?

Przecież, aby podobać się swojemu partnerowi powinniśmy się starać cały czas! Panuje nawet stereotyp, iż kobieta po ślubie tyje i brzydnie. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie prawda, bo przecież „trofeum zostało zdobyte”, więc po zdobywać je dalej?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
3.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-21 14:05:32

wcale nie kazda-znam wiele mezatek szczuplych i zadbanych-sama staram sie dbac o siebie i schudlam 11 kg-zaczelam uprawiac sport i zdrowiej sie odzywiac mimo ze nie bylam gruba.kiedys wazylam 65 kg przy 176 cm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-21 07:55:51

Z wiekiem raczej nie młodniejemy, masz po części racje, niektóre kobiety tak robią ale mężczyźni też. Faceci też po zdobyciu "trofeum" czasem sobie odpuszczają, tyją itd. Żonom które mają małe dzieci często brakuje po prostu sił i czasu na makijaż, kosmetyczki, fryzjerów, chodzenie po sklepach odzieżowych itp. ale mimo wszystko powinny o siebie dbać, może nie jakoś nie wiadomo jak bo czasu brakuje na spędzanie godzin w łazience ale wystarczy np ładny schludny strój a nie dresy, uczesane umyte włosy, pomalowane paznokcie i jeśli trzeba to podkład na twarz żeby zakryć niedoskonałości i efekty niedospania. Faceci w związkach też powinni o siebie dbać nie tylko kobiety jednak kobietom jest trudniej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-20 17:08:51

Większość osób (nie tylko kobiet), które znam, w związku bardziej o siebie dba, niż gdy są sami. Nie bez powodu się mówi, że od miłości się "kwitnie". Ja jestem w związku od prawie 7 lat i za nic nie chciałabym wrócić do wyglądu z jego początków :P W zasadzie znam tylko jedną osobę, o której mogę powiedzieć, że się spasła i zaniedbała będąc w związku. I nie jest to kobieta...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-20 13:55:33

Już nawet nie chodzi o zaniedbanie w związku, ale ogólnie, mamy ogromny odsetek nadwagi i otyłości w Polsce, gdzie się nie wyjdzie wszędzie widać wylewający się tłuszcz, to jest przerażające. Jeszcze kilkanaście lat temu tego w ogóle nie było. Czy Polska naprawdę musi się stawać druga Ameryką? Gdzie zamiast dbać o siebie i o zdrowie ludzie wolą wmawiać sobie i innym, że "krągłości" są seksowne i zdrowe?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-20 18:17:13

A ja uważam, że tacy jak ty mają trochę zakrzywione postrzeganie rzeczywistości. Gdzie ty widzisz ten cały wylewający się tłuszcz na ulicach, gdzie ty widzisz tą otyłość? Ja na przykład widzą ją w 90 u starszych ludzi, kobiet i mężczyzn po 50. I wiesz co? To było od zawsze, 16 lat temu też i 26 lat temu również. Więc takie narzekanie "ooo jak to teraz jest źle i okropnie i kiedyś było lepiej" to o kant tyłka można rozbić. Wracaj do epoki kamienia łupanego, bo każde pokolenie narzeka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-20 09:06:35

A u mnie jest odwrotnie, gdy się z kimś zwiążę to chudnę i zaczynam bardziej o siebie dbać ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-21 20:55:46

Tu chodzi o długie, wieloletnie związki, a nie kilkumiesięczne chodzenie ze sobą. Skoro gdy się z kimś wiążesz to chudniesz, to widocznie nie dbasz o siebie dla samej siebie. Na początku każdy jest "podjarany", to normalne... Tu chodzi o to, by ludziom po 5,10, 15 itd latach wciąż chciało się starać, a nie przez kilka miesięcy - bo to żadna sztuka ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-19 15:37:03

Może ty jesteś brzydka i gruba, nie masz facetów, masz pełno kompleksów i chcesz teraz ponarzekać i powypisywać totalne bzdury, ale nie każdy się tak zaniedbuje. Znam mnóstwo par z długim stażem w których żadna ze stron wcale się mocno nie zaniedbała więc ogarnij się i pisz o sensownych rzeczach

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-19 13:37:38

Ale bzdury.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-19 11:22:06

Brutalne, ale w pełni się zgadzam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1