Problem dnia

Nie dostałam rozgrzeszenia za seks przedmałżeński i wspólne mieszkanie. Jak mam wziąć ślub?! Asia

05 Sierpnia 2017

brak rozgrzeszenia

Mówiąc szczerze, do tej pory te wszystkie ślubne problemy panien młodych mnie śmieszyły. Kogo zaprosić, jaką suknię założyć, na ile można liczyć w kopertach itd. Aż wreszcie sama stanęłam przed niezłym problemem. Zacznę od tego, że pobieramy się w najbliższym czasie i odbyliśmy nauki przedmałżeńskie. Bałam się, bo nie dość, że współżyjemy ze sobą od dawna, to jeszcze razem mieszkamy. I to nie od miesiąca, ale od prawie 4 lat. Wiadomo, jak księża i Kościół na to patrzą. Grzech i te sprawy. Pewnie nawet śmiertelny.

Podejście prowadzącego nas księdza bardzo mnie zaskoczyło. O ile pani psycholog, widać że nawiedzona, straszyła, że tak nie można, tak on zachował się bardzo w porządku. Chciałam być szczera, więc powiedziałam mu o wszystkim. On na to „Zabiłaś kogoś? Skrzywdziłaś? Nie? To Bóg przymknie na to oko”. I szczerze się roześmiał. Wreszcie normalny i bardzo ludzki duchowny. Jego zajęcia były naprawdę ciekawe. Aż przyszedł moment na spowiedź...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (11)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

slubna
(Ocena: 5)
2017-08-11 13:15:59

rozgrzeszenie z mieszkania powinnaś dostać dopiero na spowiedzi dzień przed ślubem - na wcześniejszych niestety rozgrzeszenia nie dostaniesz. Nam ksiądz powiedział o tym od razu na naukach żeby nikt się nie stresował przez takie właśnie sytuacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-08-09 10:31:07

Az poplulam sie kawa jak to czytalam. Dlatego uwazam, ze religia to instrument stworzony do kontrolowania ciemnych mas. Nie wierze, ze ktos moze miec takie problemy. Tak dla wiadomosci wierzacych (bo mimo, ze nie wierze sama to nie odbieram tego prawa innym) to po co sie spowiadac gosciowi, ktory nigdy nie zarabial na utrzymanie swoje czy swoich dzieci ( bo niby ma ich nie miec)? Przeciez Bog wszystko wie, tak?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-07 10:26:12

ja na spowiedzi przedlsubej powiedzialam o seksie i mieszkaniu wspolnym i rozgrzeszenei dostalam..porponuje isc do innego ksiedza, moj wujek byl w takiej samej sytyacji i po psortu poszedl gdzie indziej..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-06 10:15:05

da Ci rozgrzeszenie na pewno. przeciez zalujesz tego i chcesz poprawic sie. Najwyzej idz do innego ksiedza i tyle

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
karola
(Ocena: 1)
2017-08-05 11:49:57

no ale ja czegos nie rozumiem. Skoro jestes katoliczką to czemu zdecydowałas sie na mieszkanie razemi sex przed slubem? To mi sie własnie nie podoba u ówczesnych katolikow. Wybierają sobie co im sie w religii podoba, a resztę olewają. Albo jestes katoliczka i godzisz sie na wszystkie "zakazy" albo masz to w dupie- tylko wtedy nie nazywaj siebie katoliczką. Tym samym tokiem myslenia, ja jestem wegetarianką. No bo zal mi tych zwierzątek, ale jednal pokusa zjedzenia mięska jest silniejsza. Litosci ! Obłuda obluda obłuda !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
a.
(Ocena: 5)
2017-08-05 21:42:11

100 racji.I potem wielkie halo, że ksiądz nie dał rozgrzeszenia.Nie dał, bo nie miał prawa.Dziwię się, że inni księża odpuszczają.Przykazania to przykazania, nie zmieniają się razem z otaczającym światem, a jak komuś się nie podoba, droga wolna, nikt nie trzyma na siłę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-06 10:12:06

W przykazaniu nie masz nic o wspólnym mieszkaniu, to księża sobie ubzudurali nie wiadomo co.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-06 13:08:12

Dokładnie, jest różnica między przykazaniami i nauką kościoła, która cały czas się zmienia i dostosowuje do ludzi, a przykazaniami bożymi, które są cały czas niezmienne. Ja wierzę w Boga, nie w kościół. Nie biorę ślubu dla ludzi, czy księży tylko dla miłości i Boga. To czy śpisz i mieszkasz ze swoim narzeczonym przed ślubem nie ma wielkiego znaczenia, jeśli w sercu masz czyste sumienie. Niech każdy żyje tak jak chce, a księża powinni wspierać młodych w godnym życiu, a nie stać im na drodze. Każdy ma swoje sumienie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-06 13:54:54

Popełniła grzech (wg KK), bo każdy grzeszy - głównie świadomie. Jednak teraz się wyspowiadała, chce poprawy i życia "po katolicku".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
(Ocena: 5)
2017-08-06 13:56:44

tez kiedyś miałam takie myślenie, zresztą mieszkam z partnerem bez ślubu, ale wiem że to grzech. To że nie ma tego w przykazaniu,,, ale jest nie cudzołóż! Niema też w przykazaniu nie molestuj dzieci, nie bij żony, nie ściągaj plików nielegalnie i nie siedź człymi dniami na youtubie czy instagrammie, chociaż w moim odczuciu są to grzechy. Jednocześnie nie rozumiem nie podania rozgrzeszenia. Nie mówie że powinno być to trzy zdrowaśki, ale coś, żeb pokazać żałowanie za grzchy, jak no nie wiem, do ślubu zamieszkać osobno, czy razem zmówić do ślubu codziennie różaniec i powstrzymać się od czynności seksualnych. Nie wiem, trudny temat, radziłabym pogadać jeszcze raz z ksiedzem - tym samym!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-08-07 10:55:44

Zamieszkać osobno ? Rozumiem, że Ciebie stać na wywalanie 1000 zł aby zamieszkać osobno ? ha ha ha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz