Problem dnia

Przestałam otwierać usta przy innych, bo wstydzę się zębów. A dentysty się boję... Pati

05 Stycznia 2017

strach przed dentystą

Bolą mnie wszystkie zęby, widzę na nich czarne plamy, mam śmierdzący oddech i wiem, że muszę coś z tym zrobić. Ale nie umiem! Prawda jest taka, że strasznie zaniedbałam swoją szczękę. Przez wiele lat nie myłam zębów systematycznie. Zdarzało mi się iść spać ich wyszczotkowania, wyjść z domu rano też. Trochę przez nieuwagę, a w dużym stopniu z lenistwa.

Wstyd mi nawet o tym pisać, bo widzę, jak dziewczyny w moim wieku dbają o zęby. Ja nie mam takiego nawyku, bo w moim domu nigdy nie zwracało się na to uwagi. Wymiana szczoteczki raz na kilka lat, najtańsza pasta, o istnieniu płynów do płukania i nitki dentystycznej dowiedziałam się niedawno... Jak chodziłam do podstawówki, to na siłę mnie brali do gabinetu i plombowali. Od tego czasu nie byłam ani razu!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
3.9/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 4)
2018-04-19 21:41:15

ja poraz pierwszy byłam u dentysty nie ma czego się daca ci zn

ja poraz pierwszy byłam u dentysty nic nie boli dali znieczulenie i siedzę na fotelu na luze mam lat 27lat i nic naprawde nie boli

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Wiesia
(Ocena: 4)
2017-04-20 10:14:14

ale co zrobić jeżeli nie dbamy o podstawową higienę jamy ustnej :( podobno higienistka prowadzi mini szkolenie dla dzieci z mycia zębów, które trwa ponad 20 minut, no ale cóż. gabinety są pełne. wszystkim ze stolicy polecam Perfekt Med na Placu Dąbrowskiego. Profesjonalizm i nie mają tak drogo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Agnieszka
(Ocena: 5)
2017-02-28 17:07:21

Strach strachem, ale z zepsutym zębem nie ma co zwlekać, jak się czeka to jest jeszcze gorzej, ja też się bałam, ale trzeba trafić na dobrego stomatologa, ja odkąd zaczelam chodzic do p. Romanik przyjmującej w Warszawie to już się nie boję, nawet leczenie kanałowe przetrwałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-05 14:31:31

Było i to już kilka razy :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-05 12:16:08

Kobieto natychmiast do dentysty. Moja mama jest lekarzem anestezjologiem, ostatnio opowiadała mi o przypadku, niby prosta operacja, a pacjentka umarła poszło zakażenie, wszyscy zdziwieni skąd to zakażenie, no właśnie od zębów, kobieta nie przeżyła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-05 11:15:22

Idź do dentysty. On ci nic nie powie, bo jak powie to straci klienta i kasę. Ból zęba to coś strasznego. Ja miałam zapalenie dziąsła i nie mogłam jeść, stać, leżeć, spać. Cały czas musiałam brać silne leki przeciwbólowe ale to i tak pomagało na chwilę. Zacznij dbać o zęby, to co się da uratuje dentysta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-05 10:03:42

No tak, ciągnij to dalej aż dostaniesz takiego zapalenia, że zobaczysz... Zepsute zęby oddziałują negatywnie na cały organizm! Nie każdy dentysta to sadysta. Ja nie jestem jakoś super odporna na ból, a leczenie kanałowe itp robiłam bez znieczulenia i wcale nie było to jakieś złe czy bolesne. Im dłużej będziesz czekać tym gorzej będzie, bo później to pozostanie ci już tylko chyba wyrywanie wszystkich zębów i sztuczna szczęka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-05 06:15:06

Naprawdę trzeba je zacząć leczyć, bo potem będzie jeszcze gorzej. Mówisz że już zaczynają boleć, czy dopiero ból nie do wytrzymania weźmie cię (wtedy będzie za późno na ratowanie zębów) i zmobilizuje do wizyty u dentysty, czy sama sobie będziesz usuwać zęby bo się wstydzisz iść?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
jaaaa
(Ocena: 1)
2017-01-05 00:22:44

nie zastanawiaj się i jak najszybciej odwiedź dentystę. może część zębów da się jeszcze uratować.... czasu nie cofniesz, ratuj co się da.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1