Znów będę pracować z osobą, od której bardzo chciałam się uwolnić

„Przez dwa lata miałam spokój”.
Znów będę pracować z osobą, od której bardzo chciałam się uwolnić
Fot. Unsplash
04.07.2024

W mojej firmie pracowała kiedyś dziewczyna, z którą byłam w jednym zespole. Zrobiłyśmy razem kilka dużych projektów, ale było przy tym dużo nerwów. Ona miewała dziwne humory, przypisywała sobie moją pracę, gadała na mój temat głupoty innym pracownikom. Była toksyczna. Zależało mi na stanowisku, bo mam dzieci na utrzymaniu, więc to znosiłam. Potem na szczęście ona odeszła z firmy, bo dostała po znajomości pracę gdzie indziej.

Zobacz także: Mąż stosuje wobec mnie przemoc emocjonalną

Przyjęłam to wtedy z ulgą i cieszyłam się, że nie będziemy już razem pracować. Bardzo chciałam się od niej uwolnić. Usunęłam ją z social mediów i przez dwa lata miałam spokój. Wczoraj dowiedziałam się, że ona wraca do naszej firmy. Zwolniło się stanowisko i ona je dostała, bo zna się dobrze z osobą z kadr.

Nie wyobrażam sobie, że będziemy znowu razem pracowały. Nie mam ochoty na żadne krzywe akcje. Niby wiem, że ludzie się zmieniają i może ona też dojrzała, ale jeśli nie, praca z nią będzie koszmarem. Rozważam szukanie innej pracy, ale też wkurza mnie, że może będę musiała odejść z firmy, w której lubię pracować.

Alina

Polecane wideo

Julia Wieniawa kupiła kolejne mieszkanie! „Zawsze marzyłam o małej perełce w starej kamienicy”
Julia Wieniawa kupiła kolejne mieszkanie! „Zawsze marzyłam o małej perełce w starej kamienicy” - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 4.44 / 5
Waiting4 (Ocena: 5) 04.07.2024 18:02
90% pracowników w każdym miejscu pracy tak się zachowuje .Pani problem to luksus ,o którym mogę tylko pomarzyć
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2024 15:23
Ale z ciebie faja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.07.2024 11:14
Oj też mam taką koleżankę. Kiedyś przekazała mi "polecenie szefa" a że były to moje pierwsze dni w pracy to zrobiłam o co prosiła. I potem wyszło, że to były jej zadania które dostała żeby po ich wykonaniu dostać awans. A cześć treści które jej przygotowałam wykorzystała fo swojej pracy magisterskiej (to kobieta po 40 ale magisterkę dopiero teraz robiła). Szef mnie od niej odizolował teraz ale ona robi awantury że "chce kogoś do pomocy". Jestem zaangażowana w 4 projekty a ona w 1 i mam wyższe wykształcenie od niej ale "ona jest starsza".
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 04.07.2024 10:14
Jeśli będzie próbowała sobie przypisywać twoje zasługi czy twoją pracę, to po prostu wygarnij jej to przy wszystkich współpracownikach. Siedząc cicho, sama pozwalasz wchodzić sobie na głowę. Jeśli nie, zmień pracę. Ale pamiętaj, że w innych firmach też są toksyczni współpracownicy czy szefowie...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie