Mama wpędza mnie w kompleksy

„Ciągle łapię się na tym, że się do niej porównuję”.
Mama wpędza mnie w kompleksy
Fot. pexels
19.06.2024

Nie wiem, czy któraś z was miała podobnie, ale ja całe swoje życie czuję się gorsza od mojej mamy. Ona zawsze była dla mnie niedoścignionym wzorem. Piękna, inteligentna, ambitna, zadbana, z idealną sylwetką. Kobieta bez wad. Tak zresztą zawsze mówi o niej tata. Tyle lat razem, a on ciągle wpatrzony w nią jak w obrazek.

Moi kumple z czasów szkolnych, a zwłaszcza z liceum zawsze podkochiwali się w mojej mamie. Przychodzili do mnie do domu tylko po to, żeby ją zobaczyć i z nią pogadać. Wiedziała o tym, a mimo to nigdy z jej strony nie było nawet cienia flirtu z nikim. I tym też mi imponowała.

Zobacz także: Myślałam, że zostanę matką chrzestną. Brat wybrał jednak kogoś innego

Zawsze chciałam być taka, jak ona. Jak ktoś z rodziny powtarzał, że jestem bardziej podobna do ojca, to czułam jakbym dostawała obelgę. Chciałam wyglądać i zachowywać się jak mama, ale to właśnie ona wpędzała mnie jednocześnie w najgorsze kompleksy. Mówiła na przykład, żebym nie jadła czekolady z orzechami, bo znowu wyskoczą mi pryszcze albo żebym chodziła w rozpuszczonych włosach, bo mam odstające uszy. Pewnie chciała dla mnie dobrze i robiła to nieświadomie, ale każda taka uwaga sprawiała, że czułam się brzydka.

Nie chcę jej demonizować, bo wielokrotnie mi powtarzała, że bardzo mnie kocha, jest ze mnie dumna, że jestem piękna i wartościowa. A jednak na jej tle zawsze czułam się jak „ta gorsza”. Ciągle łapię się na tym, że się do niej porównuję.

Kiedyś jej nawet powiedziałam o tym, ale odebrała to jako komplement, zaśmiała się i mnie przytuliła dobrotliwie. I po temacie.

Czułyście kiedyś podobnie? Myślę od dłuższego czasu o terapii, ale odkładam na to jeszcze pieniądze.

Maria

Polecane wideo

Internauci twierdzą, że ten influencer wygląda jak miks dwóch megaprzystojnych aktorów! Faktycznie podobny?
Internauci twierdzą, że ten influencer wygląda jak miks dwóch megaprzystojnych aktorów! Faktycznie podobny? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.75 / 5
Tarantula (Ocena: 5) 24.06.2024 23:43
Bezsensu że tak traktujesz swoją mamę. Od razu że czujesz się gorsza od mamy?! Halo! Ona ciebie wychowała a ty tak o niej! Jak na początku przeczytałam tytuł to myślałam że ci gada że jesteś gruba albo coś. Tak się jej odwdzięczasz
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 20.06.2024 13:29
Przecież tu nie ma żadnego wpędzania w kompleksy. Co najwyżej drobne uszczypliwości.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.06.2024 12:45
Wiesz, myślę, że zawsze warto pokonywać swoje demony. Dla jednych wydaje się to błahostką, ale widocznie to Ci nie pozwala normalnie funkcjonować. Spróbuj o tym najpierw porozmawiać z mamą, może z kimś bliskim, a jak się nie uda to wtedy idź do psychologa. Nie martw się , każdy ma jakiś problem, który go nurtuje, ale często pod płaszczykiem negatywnych emocji i chamskich tekstów to ukrywa ( jak widać w komentarzach). Uszy do góry i 1:0 dla Ciebie, że o tym mówisz !To już pierwszy krok masz za sobą. Trzymam kciuki za Ciebie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.06.2024 15:26
To aż musisz odkładać na terapię? Nie potrafisz się sama z tymi myślami uporać?
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 19.06.2024 10:47
Ja słyszałam od dziecka, żebym nie chodziła prosto, bo jestem za wysoka i biust za bardzo mi się uwydatnia. Olewałam to. Akurat pod względem wyglądu nie dałam się wpędzić nikomu w kompleksy. Akceptuję swoje mankamenty (nie uważam się za chodzący ideał).
odpowiedz

Polecane dla Ciebie