Mieszkam pod jednym dachem z osobą, której nie znoszę

Współlokatorka Martyny działa jej na nerwy.
Mieszkam pod jednym dachem z osobą, której nie znoszę
Fot. Unsplash
18.04.2024

Od niedawna wynajmuję pokój u Justyny, dziewczyny, którą znalazłam przez ogłoszenie. To jej mieszkanie, kupili je dla niej rodzice. Pojechałam je obejrzeć i szczerze mówiąc nie przywiązywałam zbyt dużej wagi do tego, z kim będę mieszkać. Bardziej interesowały mnie warunki, a mieszkanie okazało się śliczne. Jest nowe i pięknie urządzone, wszystko wygląda bardzo estetycznie. Cena też była w porządku, więc od razu podpisałam umowę na rok.

Zobacz także: Czy kupić z partnerem mieszkanie? Nie mamy ślubu

Teraz tego coraz bardziej żałuję, bo mieszkam pod jednym dachem z osobą, której szczerze nienawidzę. Justyna jest, delikatnie mówiąc, po prostu beznadziejna. To taka typowa bogaczka, która zadziera nosa. Nie chciało jej się iść do pracy, więc wynajęła pokój, żeby mieć kasę na swoje zachcianki. Ciągle się przechwala, co i ile kosztowało. Potrafi dodać, żebym na przykład nie używała tostera, bo jest wart majątek i jak go zepsuję, to się nie wypłacę przez wiele miesięcy.

Sprowadza do domu swoich znajomych, którzy są głośni i tak samo beznadziejni, jak ona. Traktują mnie z góry, jak szarą myszę, która musi studiować i pracować, żeby się utrzymać „w stolicy”. Obgadują mnie, nawet się z tym za bardzo nie kryją albo wydaje im się, że jestem na tyle tępa, że nie zrozumiem ich aluzji i przytyków.

Dobrze w tym mieszkaniu jest tylko wtedy, kiedy nie ma Justyny. Nie wiem, skąd się biorą tacy ludzie, ale moim zdaniem są po prostu żałośni.

Martyna

Polecane wideo

Blanka Lipińska pokazała wnętrza swojego domu w lesie. Kuchenne szafki zrobiono… ze 100-letniej stodoły
Blanka Lipińska pokazała wnętrza swojego domu w lesie. Kuchenne szafki zrobiono… ze 100-letniej stodoły - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.04.2024 09:03
Może z koleżanka założycie burdel?
odpowiedz
qqłka (Ocena: 5) 18.04.2024 10:28
Złóż wypowiedzenie, poszukaj czegoś innego i się wyprowadź. Tylko poszukaj w niższym standardzie, żeby cudze "bogactwo" nie kłuło w oczy...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.04.2024 01:38
To zmien mieszkanie, to proste.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie