Nie mogę słuchać muzyki we własnym mieszkaniu. Sąsiadka jest strasznie przewrażliwiona

„Źle się czuję w ciszy”.
Nie mogę słuchać muzyki we własnym mieszkaniu. Sąsiadka jest strasznie przewrażliwiona
Fot. pexels
21.02.2024

Od momentu, kiedy przeprowadziłam się do swojego mieszkania, starałam się zachować dobre relacje z sąsiadami, zwłaszcza tymi, którzy mieszkają obok. Fajni ludzie, czasem coś od siebie pożyczamy. Sąsiadka z dołu to zupełnie inna historia. Miałam z nią już kilka nieprzyjemnych konfrontacji.

Zobacz także: Nowa fryzjerka zniszczyła mi włosy

To starsza kobieta, już na emeryturze. Ciągle siedzi w domu, podobnie jak ja, bo mam pracę zdalną. Nie umiem i nigdy nie umiałam pracować w ciszy. Zawsze coś mi musi w tle brzęczeć. Radio, telewizja, muzyka. Dzięki temu pracuje mi się łatwiej i szybciej. Ta kobieta tego nie rozumie. Dodam, że nie słucham na cały regulator i nigdy, ale to nigdy nie odpalam piosenek po 22:00. Respektuję ciszę nocną, jednak w ciągu dnia chciałabym we własnym mieszkaniu czuć się swobodnie. Przecież nie będę cały czas siedzieć na słuchawkach, bo to niezdrowe dla słuchu.

Ściany w bloku są cienkie, bo ja też słyszę to, co się dzieje u sąsiadów na górze. Ich rozmowy czy chodzenie. Ale nie biegam do nich ze skargą, tak jak sąsiadka pode mną. Przecież ja też mam prawa w swoim własnym mieszkaniu. Nie wiem już jak rozmawiać z tą kobietą. Nie jestem hałaśliwa, ale w całkowitej ciszy też siedzieć nie będę. Doradźcie coś.

Julka

Polecane wideo

Co Chiński Nowy Rok oznacza dla Twojego roku urodzenia?
Co Chiński Nowy Rok oznacza dla Twojego roku urodzenia? - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
Kocham k-pop🥰 (Ocena: 5) 21.02.2024 22:36
K-POP NAJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ😍🥰🥰🥰
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2024 18:26
Za chwilę znajdzie inny powód do trucia życia innym, np. że chodzisz za głośno. Miej ją gdzieś
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.02.2024 08:57
Słuchaj muzyki normalnie, tylko w miarę cicho. Co ci zrobi? Przyjdzie na skargę? Nie otwieraj. Policję naśle? Jeśli muzyka będzie rzeczywiście cicho, to co najwyżej ona dostanie mandat za nieuzasadnione wezwanie służb. Najważniejsze to nie dać się sterroryzować. Absolutnej ciszy w bloku nigdy nie było i nie będzie.
odpowiedz
qqłka (Ocena: 1) 21.02.2024 08:55
Jeżeli "źle się czujesz w ciszy", to na pewno nie chodzi o coś "brzęczącego w tle", tylko głośność ustawioną na 30 lub więcej. To naprawdę słychać i jest to uciążliwe, zwłaszcza gdy chodzi o "nowoczesną" muzykę. Masz więc do wyboru zmienić przyzwyczajenia lub się wyprowadzić do domu jednorodzinnego.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie