Ostatni raz byłam u ginekologa 10 lat temu

„Boję się dyskomfortu i złych wiadomości”.
Ostatni raz byłam u ginekologa 10 lat temu
Fot. Unsplash
25.01.2024

Muszę przyznać, że nie byłam na badaniu ginekologicznym od ponad 10 lat. Powody tej nieobecności są różne. Początkowo był to brak czasu, odkładanie wszystkiego na później, a potem narastający strach i niepewność. Im dłużej odkładałam wizytę, tym bardziej bałam się tego, co lekarz może powiedzieć.

Zobacz także: Antykoncepcja a zioła. Których preparatów roślinnych unikać, by nie osłabiać ich działania?

Mam świadomość, jak ważne są regularne badania i jak dużą rolę odgrywają w zapobieganiu wielu poważnym chorobom. Jednak ten strach, który czuję, wydaje się czasem nie do pokonania. Obawiam się bólu, dyskomfortu, a także ewentualnych złych wiadomości, które mogą wyniknąć z badania. Boję się też tego, co powie lekarz, kiedy dowie się, że od 10 lat nie zrobiłam żadnych badań ginekologicznych.

Wiem, że to irracjonalne, ale każda myśl o wizycie sprawia, że odczuwam lęk. Chciałabym przełamać ten strach, ale nie wiem, od czego zacząć. Są jakieś sposoby, aby złagodzić lęk? Co sprawi, że wizyta będzie mniej stresująca? Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki.

Iga

Polecane wideo

27-latek wydał fortunę na tatuaże. Teraz nie może znaleźć dziewczyny
27-latek wydał fortunę na tatuaże. Teraz nie może znaleźć dziewczyny - zdjęcie 1
Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
Blanka (Ocena: 5) 19.02.2024 18:05
Okres to straszny czas, ale od kiedy używam kubeczków menstruacyjnych Beppy Cup to mam komfort w te dni
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.02.2024 06:30
Powiedzcie mi jak mamy chodzić i się leczyć jak masz świadomość ile już skazano ginekologów za gwałt, pomijając już molestowanie o którym policja nawet nie chcę słyszeć Ludzie gdzie się badać jak w każdym mieście zboczeniec Niedawno we Wrocławiu skazano ginekologa za gwałt w Chorzowie w Poznaniu w Gorzowie w Gdańsku tego onkologa który zgwałcił 130 kobiet zanim oczywiście policja zareagowała, co najlepsze to wszystko z 2023 roku i to są sprawy gdzie jest bardzo dużo poszkodowany jedną pokrzywdzoną osobą nigdy się nie będą zajmować A jak już słyszę o tym gwałcie myślowym który jest bardzo popularny wśród młodych ginekologów to mi się rzygać chce na sam widok lekarza ginekologów kobiet jest jak na lekarstwo Ten zawód jest zdominowany przez facetów i się nie dziwię to normalna rzecz że facet chce popatrzeć ale my też mamy prawo się leczyć bez stresu
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2024 19:51
Jeśli boisz się tematu ostatniej wizyty, to go nie rozpoczynaj. Ginekolog nie stwierdzi z badań, że długo nie byłaś u żadnego lekarza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2024 18:34
Nie musi wiedziec.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2024 12:15
nowemu lekarzowi najwyzej powiedz ze chodzilas do kogos innego albo ze sie przeprowadzilas i tyle co to go obchodzi jak czesto chodzilas
odpowiedz

Polecane dla Ciebie