Mój chłopak nie potrafi oszczędzać. Denerwuje mnie jego rozrzutność

„Michał nie jest w stanie zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkuset złotych. Ciągle się u mnie zapożycza”.
Mój chłopak nie potrafi oszczędzać. Denerwuje mnie jego rozrzutność
Fot. Unsplash (Jp. Valery)
21.10.2023

Nie dogaduję się z chłopakiem w sprawach finansowych. Uważam, że wydaje pieniądze za lekką ręką. Przymykałam na to oko, kiedy nie mieszkaliśmy razem, ale już dłużej nie mogę. 

Zobacz także: LIST: „Narzeczony odwołał nasz ślub”

Michał bardzo dobrze zarabia. Na dobrą sprawę jego wynagrodzenie jest prawie dwa razy wyższe od mojego, ale i tak nieustannie jest spłukany. Ciągle się u mnie zapożycza. Potem oddaje mi pieniądze, ale za dwa tygodnie znów prosi o pożyczkę. Irytuje mnie to coraz bardziej. Od roku razem mieszkamy i to na mnie nieustannie spadają domowe wydatki. Nie obchodzi go, że pralka się psuje albo że przydałby się nam nowy toster. Upatrzył sobie w salonie nowy motor i to jest ostatnio jego cel. Chce go mieć już zaraz, chociaż nie zdążył nawet nacieszyć się skuterem, który sprawił sobie trzy miesiące temu. Ma trzydzieści trzy lata, a zachowuje się jak dziecko. Kuszą go nieustannie nowe zabawki. Mówi, że ciężko pracuje i zasługuje na trochę przyjemności. Myślimy o ślubie i własnym mieszkaniu. Obawiam się tylko, że z jego podejściem i tak nic z tego nie będzie. Niby jak, skoro Michał nie jest w stanie zaoszczędzić miesięcznie nawet kilkuset złotych... Coraz częściej kłócimy się o pieniądze. Boję się, że dopadnie nas przez to kryzys. 

Agnieszka

Zobacz także: LIST: „Zaczęłam w pełni doceniać życie, kiedy uwolniłam się od rodziny”

Polecane wideo

Znaki zodiaku, które najtrudniej usidlić. One chodzą swoimi drogami
Znaki zodiaku, które najtrudniej usidlić. One chodzą swoimi drogami - zdjęcie 1
Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 25.10.2023 14:04
Głąbaliny z was.
odpowiedz
Milena (Ocena: 5) 23.10.2023 00:14
Odpowiedzi komentujących są zbyt oczywiste. Zakładam, że jakbyś chciała, to już byś go rzuciła. Pytanie dlaczego tyle wydaje. Pewnie odczuwa jakieś braki. Najpewniej z dzieciństwa. Lub ma taką naturę. Porozmawiaj z nim. Jeśli to przez sprawy z przeszłości, to może zgodzi się na terapię?! Jeśli tak już ma, to czy da się coś zrobić?! Może zacznie się ograniczać jeśli mu na Tobie zależy. Status quo wykluczony.
zobacz odpowiedzi (1)
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 22.10.2023 04:46
Kwestia finansowa często jest podejmowana w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa; nt. zapraszam na moją internetową stronę: rozwody-koscielne.eu; dr Arletta Bolesta adwokat kościelny zatwierdzony; mail: [email protected]
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.10.2023 14:08
Facet nie myśli o was tylko o sobie. W ten sposób nigdy nie zaoszczędzicie na ślub już nie mówiąc o nowym mieszkaniu. Jemu tak dobrze, ma gdzie mieszkać i od kogo pożyczyć.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.10.2023 10:45
To nie facet, ale jakiś dzieciak.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie