Za szybko się przywiązuję. Ciągle mam złamane serce

„Dopiero niedawno uświadomiłam sobie, jaki błąd popełniam”.
Za szybko się przywiązuję. Ciągle mam złamane serce
Fot. pexels
26.09.2023

Nie mogę narzekać na powodzenie. Zabiega o mnie wielu facetów. Często wychodzę na randki. Niestety wszystkie moje relacje kończą się zazwyczaj po paru miesiącach. Mam dwadzieścia sześć lat i nie byłam w poważnym związku.   

Zobacz także: Przed ślubem ustaliliśmy, że nie będziemy mieć dzieci. Nagle on zmienił zdanie

Mężczyźni, z którymi się umawiam, po trzech, czterech miesiącach zrywają znajomość ze mną. Ciągle zostaję na lodzie ze złamanym sercem. Tracę wtedy pewność siebie, załamuję się. Przyjaciele mnie pocieszają. Nie mogą zrozumieć, dlaczego tak atrakcyjna, pogodna i zabawna dziewczyna nie potrafi rozkochać w sobie kogoś, sprawić by został z nią na dłużej. Kiedyś też nie potrafiłam tego pojąć.

Dopiero niedawno uświadomiłam sobie, jaki błąd popełniam. Po prostu za szybko się przywiązuję. Niezdrowo przyspieszam tempo związku. Nie mogę znieść fazy początkowej, w której nie wiem, na czym stoję. Domagam się poważnych deklaracji, za wiele od razu oczekuję. Odstraszam wszystkich swoim podejściem. Chciałabym się zmienić, ale nie wiem jak. Boję się, że nigdy nie ułożę sobie życia. 

Agnieszka

Zobacz także: W końcu nauczyłam się być asertywna. Moi bliscy źle to odbierają

Polecane wideo

Futurystyczna aranżacja wnętrz. Czy tak będą wyglądały meble w przyszłości?
Futurystyczna aranżacja wnętrz. Czy tak będą wyglądały meble w przyszłości? - zdjęcie 1
Komentarze (8)
Ocena: 4.63 / 5
gość (Ocena: 5) 28.09.2023 21:16
Czy możesz się przywiązać sznurkiem?
odpowiedz
TA (Ocena: 5) 28.09.2023 14:55
Przywiązanie to zdrowa sprawa, odpowiedz sobie sama czego oczekujesz od drugiej osoby i czy osoba którą obdarzasz uczuciem tak naprawdę je odwzajemnia. Jeśli tak nie będzie miała problemu z przywiązaniem i angażowaniem przez Ciebie bo sama zrobi to samo. Nie trafiłaś jeszcze na taką osobę. Życzę powodzenia
odpowiedz
Milena (Ocena: 5) 26.09.2023 22:29
To co, masz udawać?! Jak to sobie wyobrażasz? Lepiej też nie będzie. W końcu trafisz na kogoś, kto tak samo podchodzi do relacji.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 26.09.2023 00:47
Książka warta przeczytania: "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy" coś coś takiego. Coś co przychodzi zbyt łatwo nie jest pociągające. Ja sama rezygnowałam z chłopaków, bo za bardzo się śpieszyli, a jestem typem który potrzebuje dużo czasu żeby się zaangażować. Trochę się dusiłam w takich relacjach, czasem wycofywałam się żeby ich nie zranić. Tylko, że mnie rodzice nie kochali, więc nic dziwnego, że jestem nieco chłodna. A tak naprawdę, to mam wrażenie, że większość facetów też taka jest i zwyczajnie, za szybko się angażuje.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie