Jestem w ciąży. W komunikacji miejskiej nikt nie ustępuje mi miejsca

Ciąża to nie choroba, ale czasem po prostu bywa trudno. Zwłaszcza jak są mdłości.
Jestem w ciąży. W komunikacji miejskiej nikt nie ustępuje mi miejsca
Fot. pexels
21.09.2023

Jestem w 7. miesiącu ciąży i to będzie moje pierwsze dziecko. Nie wiem czemu, ale wyobrażałam sobie zawsze, że kobiety ciężarne są życzliwie traktowane w komunikacji miejskiej. Nieraz widziałam, jak ustępuje się im miejsca w autobusie, czy sklepowej kolejce. Nie uważam, że to jakiś wielki przywilej. Moim zdaniem ciąża to nie choroba, ale czasem po prostu bywa trudno. Zwłaszcza jak są mdłości, czy jak stopy puchną.

Zobacz także: W końcu nauczyłam się być asertywna. Moi bliscy źle to odbierają

Dopóki nie było widać brzucha to nie dziwiło mnie to, że nikt mi nie ustępuje. Jak gorzej się czułam to sama prosiłam o zwolnienie mi miejsca i tyle. Teraz jednak brzuch jest bardzo widoczny, a mimo to ludzie sami z siebie nie kwapią się, żeby mi ustąpić. Od starszych osób tego absolutnie nie wymagam, ale mężczyźni lub nastolatkowie chyba powinni się wykazać jakąś inicjatywą w moim kierunku.

Zauważyłam, że niektórzy albo ostentacyjnie patrzą się w okno, albo wyciągają telefon i udają, że mnie nie widzą. Tylko że jak stoję tuż przy nich to chyba trudno nie zauważyć, że jestem ciężarna. Zdarza się, że jak wprost proszę o ustąpienie miejsca to wzdychają z niechęcią. Nie oczekuję poklepywania po plecach i uśmiechów od ucha do ucha tylko zwykłej ludzkiej życzliwości. Teraz o taką wyjątkowo trudno.

Sabina

Polecane wideo

Randkowe zwyczaje, które przeszły już do lamusa
Randkowe zwyczaje, które przeszły już do lamusa - zdjęcie 1
Komentarze (27)
Ocena: 3.96 / 5
gość (Ocena: 1) 26.09.2023 09:30
Niech cię twój ruchacz rikszą wozi.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.09.2023 09:26
Skoro rozkładałaś nogi to się teraz martw.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2023 19:09
I co z tego ze jesteś w ciąży , za granica nikogo to nie obchodzi i to normalny fizjologiczny stan , w kolejkach nikt nie zwraca na to uwagi , za granica w ciąży nie jedna kobieta pracuje rozwiązania
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.09.2023 18:21
Zobowiązania wobec ciebie ma tylko ten przed którym kraczylaś giry. Niech ci taxi zamówi.
odpowiedz
Klaudia (Ocena: 5) 22.09.2023 11:50
Ja bym chciała zajść w ciążę... Koleżanka poleciła mi do wyznaczania dni płodnych monitor Afrodyta Smart. Używacie może?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie