Moi przyjaciele się rozwodzą, zamiast walczyć o związek

„Idą na łatwiznę. Uważałam ich za doskonałą parę”.
Moi przyjaciele się rozwodzą, zamiast walczyć o związek
Fot. pexels
14.09.2023

Widzę, co się wokół mnie dzieje i po prostu nie mogę w to uwierzyć. Mam wrażenie, że ludzie w moim wieku przestali myśleć o czymkolwiek poza sobą. Kiedy tylko pojawia się jakiś problem, zaraz uciekają, gdzie pieprz rośnie i myślą, że to najlepsze wyjście. Wystarczy jakiś trudny moment, małe nieporozumienie i od razu się poddają. Kiedyś rozwód był ostatecznością, a teraz to już chyba norma. Tylko w moim towarzystwie rozpadło się już kilka małżeństw. Kolejni przyjaciele będą rozwodzić się lada moment.

Moim zdaniem idą na łatwiznę. Uważałam ich za doskonałą parę, ale wystarczył jeden problem, żeby podjęli decyzję o rozstaniu. Mają dwoje dzieci i to też dla nich nie argument, żeby spróbować się pogodzić. Poszło o zdradę. On upił się na wyjeździe integracyjnym i przespał z koleżanką z innej filii swojej firmy. Głupio zrobił, zasłużył na potępienie i karę, ale rozwód to moim zdaniem ostateczność. Zwłaszcza, że tamta jest z innego miasta, nie pracują razem, nie widują się, a on do wszystkiego szczerze się przyznał i poprosił o przebaczenie. Zamiast tego dostanie papiery rozwodowe.

Zobacz także: Moje zaręczyny były fatalne

Ja mam 31 lat, od 3 lat mam męża. Różnie z nami bywa, bo czasy są wyjątkowo trudne. Ciągle musimy walczyć o nasz związek i na razie nam się to udaje. Może jestem dziwna, ale uważam, że jeśli raz się zdecydowałam i przysięgłam przed ołtarzem, że to na zawsze, to nie ma odwrotu. Moi rodzice i dziadkowie też jakoś przetrwali różne burze i finalnie byli ze sobą szczęśliwi.

Zwyczajnie mi przykro, że w moim towarzystwie coraz więcej rozwodników. Okropne czasy.

Julia

Polecane wideo

Horoskop miłosny na WRZESIEŃ
Horoskop miłosny na WRZESIEŃ - zdjęcie 1
Komentarze (25)
Ocena: 4.52 / 5
Kamila (Ocena: 5) 22.09.2023 11:52
czasem tak jest... niektórzy nie dopasowują się łóżkowo i tego już raczej nie da się naprawić. My z moim kochamy się także podczas okresu, bo kupuje tampony Beppy do seksu i jest super
zobacz odpowiedzi (1)
xxx (Ocena: 5) 20.09.2023 09:50
ciekawe jakby cie twoj zdradził czy byś z nim chciała zostac kobieto... nie ponizajmy sie bez kitu...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.09.2023 17:03
Nie jesteś w tym małżeństwie, nie wiesz, jaka jest prawda, co oni czują. To raz. Dwa, że "trwanie" w długoletnich związkach jest stanowczo przeceniane. Jaka to jest wartość, że jesteś kilkadziesiąt lat z człowiekiem, który cię unieszczęśliwia? To nie jest wyścig. Nikt nie rozwodzi się spontanicznie, może i są rozwody, które były błędem, ale ludzie powinni częściej się rozwodzić - a nie odwrotnie.
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 16.09.2023 14:13
"Moi rodzice i dziadkowie też jakoś przetrwali różne burze i finalnie byli ze sobą szczęśliwi." BULSHIIIITT! Absolutnie nie prawdą jest, że mimo wszystko jakoś byli szczęśliwi. Jest wprost przeciwnie, tylko nikt się nie przyzna, że zmarnował 30 lat życia na patrzenie na gębę współmałżonka. Druga sprawa to absurd przysięgi małżeńskiej. Jak w ogóle można przysięgać takie rzeczy jak uczucia do kogoś, czy w ogóle rzeczy na które nie mamy wpływu?? Natomiast znajomej autorki listu duży szacun za to, że postanowila nie marnować czasu na frajera.
zobacz odpowiedzi (3)
Katarzyna (Ocena: 5) 14.09.2023 23:41
Jest tyle prostytutek dla których seks jest jedynym źródłem dochody, że nie wierzę w wierność małżeńską ze strony mężczyzny.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie