Przyjaciółka wydzwania do mnie w czasie pracy

„To dzieje się bez przerwy”.
Przyjaciółka wydzwania do mnie w czasie pracy
Fot. pexels
06.09.2023

Od czasu pandemii moja firma przeszła na pracę zdalną i tak już zapewne zostanie. Godziny mojej pracy nie uległy jednak zmianie. Muszę się logować w systemie codziennie o 9:00. Obowiązków mam dużo, ale staram się pracować maksymalnie 8 godzin dziennie. Niestety, często moja praca się przedłuża, bo w trakcie dnia dzwoni do mnie moja przyjaciółka.

Zobacz także: LIST: „Jestem samotna z wyboru, ale rodzina tego nie rozumie. Wszyscy mi współczują”

Ona siedzi wtedy w domu z małym dzieckiem. Jej męża nie ma, bo jeździ do biura. Uważa więc, że to najlepszy czas na plotki i na skarżenie się na swój związek. Często podkreśla, że czeka na telefon do mnie jak na zbawienie, bo musi się komuś wyżalić. Wszystko rozumiem i chcę być dla niej wsparciem, ale ja po prostu prowadzę inny tryb życia. Nie jestem w związku, nie mam dzieci, utrzymuję się sama. Muszę pracować w określonych godzinach, bo mój szef zwraca na to uwagę. Mam to zresztą wpisane do swojej umowy.

Jej telefony często wybijają mnie z rytmu. Ona oczekuje, żebym jej wysłuchała, doradziła, wsparła. Potrafi gadać tak przez półtorej godziny. Trudno mi się rozłączyć, przerwać jej, bo wiem, ile te rozmowy dla niej znaczą. Cierpi na tym jednak moja praca, bo później muszę „nadganiać”.

Jak rozwiązać tę sytuację bez szkody dla niej i dla mnie?

Kamila

Polecane wideo

Kobiety spod tych znaków zodiaku to królowe życia. Zawsze robią, co chcą
Kobiety spod tych znaków zodiaku to królowe życia. Zawsze robią, co chcą - zdjęcie 1
Komentarze (28)
Ocena: 4.43 / 5
gość (Ocena: 5) 31.10.2023 21:11
...L Chcę opowiedzieć światu o wspaniałym człowieku, doktorze Agbazarze z AGBAZARA TEMPLE, który wniósł radość do mojego małżeństwa po 2 latach rozwodu z mężem i czwórką dzieci. Zrobiłam wszystko, aby przywrócić ich do mojego życia, ponieważ bardzo ich kocham tak bardzo, że w zeszłym miesiącu przyjaciel przedstawił mnie rzucającemu zaklęcia, który zrobił wszystko duchowo i sprowadził je z powrotem w ciągu 48 godzin, teraz jesteśmy razem i szczęśliwi jeszcze bardziej niż wcześniej. Możesz skontaktować się z tym wspaniałym rzucającym zaklęcia, aby rozwiązać własne problemy w związku, za pośrednictwem poczty elektronicznej, tak jak ja to zrobiłem na: WHATSAPP ( agbazara @ gmail . com ) LUB zadzwoń pod numer: WHATSAPP ( +234 810 410 2662 )
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.09.2023 14:50
Jest to wykorzystywanie emocjonalne, wiem, bo przeszlam to samo. Po rozmowie z psychologiem uświadomiłam sobie, że nie jestem od ratowania pogubionej przyjaciółki, tylko specjalista. Asertywność i dystans, nie ma innej drogi.
zobacz odpowiedzi (1)
Polska D. Gurom (Ocena: 5) 08.09.2023 22:15
Powiedzieć jej.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.09.2023 21:41
Mam wrażenie, ze ludzie coraz gorzej radzą sobie ze swoimi sprawami, już nie mówiąc - problemami. Niedługo będą pisać listy do redakcji co zrobić na obiad - schabowego czy mielonego. Jeśli ktoś do ciebie dzwoni w trakcie pracy a nie możesz gadać to nie odbieraj. To jest proste. Oddzwonisz jak będziesz mogła.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2023 22:05
Wyłącz telefon w pracy, lub miej dwa telefony służbowy i prywatny. Nie wiem jak można kogoś tak osaczać i męczyć swoimi problemami. Kobieta bluszcz nie przyjaciółka
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie