Kot mojej siostry zniszczył mi mieszkanie

„Powinna odkupić mi zniszczone rzeczy”?
Kot mojej siostry zniszczył mi mieszkanie
Fot. pexels
25.08.2023

Niedawno przyjechała do mnie siostra. Przywiozła ze sobą swojego kota, nie pytając mnie wcześniej o zgodę. Kocham zwierzęta, ale nie mam własnych, bo zaledwie kilka tygodni temu wprowadziłam się do swojego wymarzonego mieszkania i wszystko jest w nim nowe. Meble i dodatki kosztowały mnie sporo, a czworonóg mógłby szybko je poniszczyć.

Tak właśnie zrobił kot siostry. Biegał po pokojach i stłukł wazon i jedną porcelanową figurkę. Wywrócił też doniczkę z kwiatem na łóżko. To nie wszystko. Niektóre zniszczenia zauważyłam dopiero, jak już siostra pojechała do swojego domu, mianowicie poszarpaną firankę, podrapane dwa krzesła i zdarty od pazurów dywan.

Zobacz także: Poszłam na randkę z policjantem. Nigdy więcej!

Myślę teraz nad tym, co mam zrobić. Czuję, że nie ja powinnam płacić za naprawę lub wymianę tych rzeczy, tylko siostra. Z drugiej strony wiem, że jej się nie przelewa (mnie też nie, bo wydałam wszystkie oszczędności na remont). Rozumiem, że koty mają taki charakter i poza tym, co zrobił jej kot, jest on słodkim, kochanym zwierzakiem. Zniszczenia są jednak widoczne i mi przeszkadzają.

Co robić?

Alicja

Polecane wideo

Ranking znaków zodiaku: Kto ma największe, a kto najmniejsze szanse na miłość?
Ranking znaków zodiaku: Kto ma największe, a kto najmniejsze szanse na miłość? - zdjęcie 1
Komentarze (52)
Ocena: 4.69 / 5
gość (Ocena: 5) 12.11.2023 14:57
Oddaj kota na kebaby.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.08.2023 12:42
a ja powiem tak, mieszkanie jest od mieszkania, a nie "robienia z niego muzeum". Szczerze wątpię, żeby opisywane przez Ciebie szkody były widoczne. Może najlepiej jak ktoś Cię odwiedzi, to zapytaj się tej osoby o to.
zobacz odpowiedzi (2)
DagnaBogna (Ocena: 5) 28.08.2023 09:19
Ale fajny kotek !!!!!!(⁠●⁠♡⁠∀⁠♡⁠)
odpowiedz
Marta (Ocena: 5) 27.08.2023 01:45
Jeżeli faktycznie kot narobił dużych szkód które są widoczne to zażądałabym zwrotu pieniedzy od siostry. Ale radziłabym sprawdzic wszystkie rzeczy jeszcze raz czy faktycznie są tak bardzo zniszczone, sama mam 3 koty i żadnych zniszczeń mimo ze czasami zarzucaja pazury i trzeba im zwrócić uwagę. Poza tym jeżeli kot by ”demolował” jestem pewna ze byś usłyszała. My podczas snu słyszymy jak koty próbują drapac meble.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.08.2023 21:57
To nie wina kota, wlascicielka powinna zaplacic i dziwie sie ze sama tego nie zaproponowala.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie