Nie potrafię mówić o uczuciach. Bardzo ucierpiało przez to moje życie prywatne

„Jestem zamknięta w sobie od dzieciństwa. Nie wiem, dlaczego taka jestem. Moja matka i siostry to ekstrawertyczki”.
Nie potrafię mówić o uczuciach. Bardzo ucierpiało przez to moje życie prywatne
Fot. Unsplash (Mimipic Photography)
30.08.2023

Jestem zamknięta w sobie od dzieciństwa. Od kiedy pamiętam, nawiązywanie kontaktów sprawiało mi wielkie trudności. W szkole często byłam z tego powodu wyszydzana. Z każdym rokiem stawałam się jeszcze bardziej nieśmiała. Przez wiele lat myślałam, że jestem skazana na samotność. Nas studiach udało mi się jednak poznać wspaniałych przyjaciół i chłopaka. Poczułam się w końcu akceptowana. Myślałam że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale Maks nagle mnie zostawił, choć dobrze się nam układało. Byliśmy razem przez ponad dwa lata. Powiedział mi, że zaczął przerażać go mój chłód emocjonalny. 

Zobacz także: Nikogo nie potrafię pokochać

Ma wiele racji. Nie byłam wstanie odpowiedzieć na jego wyznanie „kocham” tymi samymi słowami. Nie mogłam, choć tak czułam. Starałam się wynagradzać mu to jednak gestami. Dbałam o niego, dawałam mu emocjonalne wsparcie. Był całym moim światem. Bardzo trudno mi bez niego żyć. 

Nie wiem, dlaczego taka jestem. Moja matka i siostry to ekstrawertyczki. Potrafią bez ogródek mówić o wszystkich swoich bolączkach. Ja mam problem nie tylko z opowiadaniem o przykrościach, jakie mnie spotkały, czy o słabościach, ale nawet o pozytywnych rzeczach. Nie jestem w stanie opowiadać o romantycznych uczuciach, ale nawet o moich marzeniach. Czuję się wtedy głupio. Bardzo chciałabym się zmienić. Zdaję sobie sprawę, że Maks już do mnie nie wróci, ale marzę, by jeszcze kiedyś z kimś się związać. Nie chciałabym znów stracić ukochanej osoby... Czy ktoś ma podobny problem? Jak sobie z nim poradzić?

Klaudia

Zobacz także: Wykańcza mnie remont mojego mieszkania

Polecane wideo

Oto obłędne modele spodni, które warto mieć w garderobie. Będą wielkimi hitami jesieni
Oto obłędne modele spodni, które warto mieć w garderobie. Będą wielkimi hitami jesieni - zdjęcie 1
Komentarze (19)
Ocena: 4.05 / 5
gość (Ocena: 5) 31.08.2023 00:38
Musisz zacząć pracować nad sobą, aby się zmienić. Można to zmienić, tylko trzeba chcieć.
odpowiedz
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 30.08.2023 15:33
to znaczy?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 30.08.2023 12:23
Niestety Polacy stają się coraz bardziej introwertyczni/egocentryczni a co za tym idzie jest coraz więcej ludzi samotnych. Introwertyk zamiast po prostu zagadać do dziewczyny będzie się zastanawiał, analizował a w międzyczasie jakiś Turek mu sprzątnie dziewczynę spod nosa.
odpowiedz
NiesprawnaDiana (Ocena: 5) 30.08.2023 10:28
Co prawda nigdy nie byłam w związku, ale mam tak samo. Moja rodzina myśli że mam na wszystko wyrąbane. Nikt z mojej rodziny, czy po prostu z realnego otoczenia nie wie że piszę powieść .Problemem jest również to że sama często nie umiem zidentyfikować własnych emocji, ba czasami dopiero po czasie uświadamiam sobie że dana reakcja na coś to emocje. Mimo tego czuję emocje bardzo intensywnie. Reaguje emocjonalnie na wszystko co dotyczy mnie, ale chowam to. Czasami wyłazi to w autoagresji (gryzienie sobie rąk, bicie się otwartą głową w czoło.) Z przyjaciółmi jest trochę lepiej. Wciąż twierdzą że mam trudny charakter, oraz ze słabo u mnie z empatią, ale ogólnie mają mnie za dobrą, wrażliwą, dziecinną w dobrym tego słowa znaczeniu osobę, która żyje we własnym świecie.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 30.08.2023 08:31
Ja tak mam i nie jest to żaden problem. 28 lat w związku i mi mówimy sobie "kocham". Nie widzimy potrzeby, bo wiemy, że to oczywiste. Nigdy się do nikogo nie przytulam, nie rzucam na szyję, nie całuję na powitanie.
zobacz odpowiedzi (7)

Polecane dla Ciebie