Przyjaciółka podrzuca mi do opieki swoje dziecko

„Dziadkowie Zosi mieszkają daleko, więc jej mama wyręcza się mną”.
Przyjaciółka podrzuca mi do opieki swoje dziecko
Fot. pexels (Sam K)
09.08.2023

Moja przyjaciółka ma teraz trudny czas. Jej mąż wyjechał zarobkowo za granicę. Miał tam być kilka miesięcy, a zaraz miną dwa lata. Nie chce wracać, w dodatku mają z Izką kryzys i rozmawiają coraz częściej o rozwodzie. Ich córka ma 4 lata. Jest dość wymagającym dzieckiem, a rodzice i teściowie Izy mieszkają daleko, więc zaczęła wyręczać się mną. Właściwie to już nie pamiętam weekendu, żeby nie podrzuciła mi Zosi do opieki.

Rozumiem, że jest w bardzo trudnej sytuacji, naprawdę. Zosia nie jest jednak moim dzieckiem, ani ja nie jestem nawet jej nianią. Przez większość weekendu przesiaduje u mnie, bo Iza „musi odpocząć”. Iść na zakupy, do kina, na spacer, do fryzjera. Nie miałabym nic przeciwko temu, gdyby to się zdarzało od czasu do czasu, ale tak jest praktycznie co tydzień. Nie mam serca odmówić, bo się przyjaźnimy i Iza nieraz mi się wypłakiwała na swój los.

Zobacz także: Zaręczyliśmy się dwa lata temu. On wciąż nie chce rozmawiać o ślubie

Ostatnio zaczęła coś przebąkiwać o tym, żeby Zosia czasem u mnie przenocowała. Z soboty na niedzielę. Jak dla mnie to już przesada. Czemu ja mam wychowywać jej dziecko? Żal mi i Zosi, i Izki, ale ja przecież też mam prawo do swojego życia. Jestem co prawda domatorką, ale skoro nie biegam tak jak moja przyjaciółka po sklepach i fryzjerach, to nie znaczy, że mam ochotę cały weekend bawić się z cudzym dzieckiem.

Jak mam się wymiksować z tej dziwnej sytuacji bez szkody dla przyjaciółki i jej córki?

Agata

Polecane wideo

Osoby o tych imionach nie mają szczęścia w miłości. Muszą oswoić się z samotnością
Osoby o tych imionach nie mają szczęścia w miłości. Muszą oswoić się z samotnością - zdjęcie 1
Komentarze (31)
Ocena: 4.42 / 5
Sylwana (Ocena: 5) 22.09.2023 12:00
Nie ma obowiązku posiadania dzieci, więc zamiast rodzić i podrzucać, może pomyśleliby co niektórzy o antykoncepcji. Wyznaczanie dni płodnych to żadna filozofia, tym bardziej, że teraz są specjalistyczne urządzenia, np. monitor płodności Afrodyta Smart.
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 14.08.2023 22:46
Ja bym mowilaze wychodze, mam gosci albo facet przychodzi. Na weekend, na noc, za chwile urlop czy wakacje. Taka przyjazn to przyjazn? Jesli odmowisz a taka przyjaciolka sie obrazi to wogole jakas szkoda?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 14.08.2023 09:48
Przez kilka następnych weekendów z rzędu mojej plany i informuje o przyjaciółkę wcześniej że nie może bo coś tam: wyjeżdżasz, rodzina Cie odwiedza, może masz wesele czy randke, kaca, ból głowy, chorobę...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.08.2023 23:30
Nie da się już nawet komentarza napisać, bo ciagle muszę wyłączać te reklamy.
odpowiedz
Flajelko (Ocena: 5) 10.08.2023 20:21
Bierz to dziecko to nie marudź.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie