Mój szef to niezrównoważony tyran. Odliczam dni do odejścia z pracy

„Jedyne, co poprawia mu humor to wyżywanie się na innych. Jakikolwiek błąd skutkuje wylądowaniem na dywaniku. Stosuje zawsze bierną przemoc...”.
Mój szef to niezrównoważony tyran. Odliczam dni do odejścia z pracy
Fot. pexels (Pollianna Bonnett)
01.08.2023

Kiedy trafiłam do tej firmy, byłam w siódmym niebie. Możliwość rozwoju, różne benefity, dobra pensja, serdeczni współpracownicy i bardzo kontaktowy szef. Myślałam, że nie mogę trafić lepiej. Pierwsze trzy miesiące były idealne. Nie rozumiałam, o co chodzi ludziom, którzy narzekali na prezesa. W końcu przejrzałam na oczy. To tyran, który kocha manipulować innymi i zarządza zespołem jak kolekcją marionetek. Ma obsesję kontroli.

Zobacz także: Teściowie obrazili się na mnie kilka dni przed ślubem. Przez nich ceremonia wypadła fatalnie

Odliczam dni do odejścia z pracy. Wiem, że muszę przetrwać w niej jeszcze dwa albo trzy miesiące. Byle dotrwać do końca projektu i móc wpisać coś ciekawego do CV. Wtedy od razu będę mogła szukać innych ofert. Staram się z całych sił i naprawdę daję z siebie wszystko. Prezes ma ostatnio niezbyt dobry nastrój. Jedyne, co go mu poprawia, to wyżywanie się na innych. Jakikolwiek błąd skutkuje wylądowaniem na dywaniku.

Stosuje zawsze perfidną bierną przemoc. Większość pracowników to młode, wrażliwe i ambitne osoby. Uważają go za zawodowy wzór i świetnego eksperta. Mimo że go nie znoszą i tak bardzo liczą się z jego zdaniem. Po kwadransie rozmowy z nim niektórzy wpadają w dołek na tydzień. Trzeba przyznać, że zna się na ludziach. W każdym szybko dostrzega jego najsłabszy punkt. Wie, jak i gdzie kogo ugodzić, żeby wyjść na swoje. Każdy dzień w biurze to horror.   

Czy ktoś zetknął się z podobnym człowiekiem? Zastanawiam się, jak na koniec utrzeć mu nosa... Żal mi wszystkich, którzy kiedykolwiek trafią do tej firmy.

Lidka

Zobacz także: Wybrałam życie bez dzieci i kredytu. Rodzina traktuje mnie przez to jak czarną owcę

Polecane wideo

Te znaki zodiaku to najlepsi pracownicy. Zawsze dają z siebie 100%
Te znaki zodiaku to najlepsi pracownicy. Zawsze dają z siebie 100% - zdjęcie 1
Komentarze (12)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.08.2023 17:03
Sama chciałabym wiedzieć jak zrobić koło dupy takiej osobie. HR zamiata sprawę pod dywan.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.08.2023 21:11
Piekło na Ziemi, współczuję. Też przeżywałam takie sytuacje. Niestety jest pełno gadów wcielonych na Ziemi, szczególnie lubią w takich miejscach urządzać sobie siedlisko. Gdyby ludzkość wiedziała jak się z nim obchodzić, już dawno przestałyby przeszkadzać.
zobacz odpowiedzi (2)
Xxx (Ocena: 5) 01.08.2023 09:07
Głupia jesteś ze jeszcze tam siedzisz
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 01.08.2023 00:08
Życie samo się na nim zemści. Będzie miał ogromna rotacje, wysokie koszty rekrutacji i wdrożenia pracownika, a wszystkie projekty będą się ciągnęły, bo ludzie będą się zwalniać.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie