Od kilku lat przyjaźnię się z bardzo toksyczną osobą

Natasza ma dobre serce, ale ta znajomość bardzo ją wyczerpuje.
Od kilku lat przyjaźnię się z bardzo toksyczną osobą
Fot. pexels (Ron Lach)
23.05.2023

Nigdy nie przekreślam ludzi i zawsze staram się w nich widzieć dobro. Wyniosłam takie podejście z domu, tego nauczyli mnie moi rodzice. Uważam, że jest to bardzo dobra cecha, choć ludzie często to wykorzystują przeciwko mnie. Na pewno wykorzystuje to moja wieloletnia przyjaciółka. Nie mogę określić jej innym mianem niż toksyczna, a mimo to nadal się przyjaźnimy.

Zobacz także: Psychotest: 11 prostych pytań, które zmierzą Twoją inteligencję emocjonalną

Trudno mi wyjaśnić dokładnie jej zachowanie. To jest po prostu takie delikatne wbijanie szpileczek w moje czułe punkty. Mówienie do mnie określonym tonem. Czasem wyśmiewanie, gdy czegoś nie wiem, choć zawsze na zasadzie, że traktuje mnie dobrotliwie lub pobłażliwie. Często robi mi się w takich momentach przykro. Próbowałam jej na to zwracać uwagę, ale zawsze obracała to przeciwko mnie.

Wiem, że ona ma problemy sama ze sobą. Nie miała w życiu łatwo, dlatego staram się ją zrozumieć i od niej nie odwracać. Coraz bardziej męczy mnie jednak jej toksyczność. Chciałabym mieć na nią jakiś dobry wpływ, ale skoro nie zmieniła swojego zachowania od lat to raczej już nie ma na co liczyć.

Czy ktoś z was miał może w swoim otoczeniu taką osobę? Jak z nią rozmawiać? Jak ją traktować?

Natasza

Polecane wideo

Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio?
Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio? - zdjęcie 1
Komentarze (53)
Ocena: 4.57 / 5
HELP (Ocena: 5) 29.06.2023 23:03
Ja też potrzebuję takiej POMOCY! Julka wyśmiewa moich znajomych, bije ich, przez co oni się ode mnie odwracają, myśląc że też taka będę, bądź jestem. Jak zaprosiłam ją do nas na nocowanie to wieczorem jak byłyśmy w moim pokoju już gotowe do spania to wyśmiała mojego tatę mówiąc że "ma niedorozwinięty mózg i zachowuje się jak dziecko". Chcę tutaj zaznaczyć że mój ojciec ma bardzo dobrą pracę jako inżynier wsparcia i zajmuje się kodowaniem. Tworzy gry i programy rozrywkowe dla mnie i rodzeństwa, i Julka o tym dobrze wie bo grała w jego gry jak u mnie była. Nie wiem co mam robić! Ona niszczy mi życie! Jak próbowałam ją wykreślić, zaczęła wszystkich przepraszać, zachowywać się lepiej, i naprawdę uwierzyłam że się zmieniła. Dałam więc jej drugą szansę, ale jej toksyczne zachowanie powróciło, i tym razem zaczęła wszędzie ze mną chodzić i nawet sprawdzać moje kontakty, historię wyszukiwarki, konwersacje. Zabrania mi być w związku bo " będzie mi trochę smutno że moja bff ma już chłopaka a ja nie". Umawiałam się z moim aktualnym chłopakiem wtedy po kryjomu, ale w końcu jakoś się dowiedziała tego od mojej znajomej i zrobiła mi aferę że "POWIEDZIAŁAŚ TO TEJ WREDNEJ DRĘCZYCIELCE (moja znajoma z klasy drażni czasami młodsze dzieci żebynie trochę poprowokować) A SWOJEJ WŁASNEJ BFF NIE?! JAK MOGŁAŚ?! CZEMU NIE CHCESZ MI ZAUFAĆ?!" Nie odzywa się do mnie od 2 dni, więc PROSZĘ O POMOC PÓKI MAM CZAS!
odpowiedz
Misia (Ocena: 5) 13.06.2023 23:50
Rozumiem cię😢 Wiem co czujesz, sama miałam taką "przyjaciółkę". Cały czas mną manipulowała, zachowywała się tak jak twoja. Nie umiałam się od niej odciąć. Dawałam jej bardzo dużo szans, próbowałam ją zmienić ale nic... Musiałam odciąć się od niej. To było na prawdę bardzo trudne. Najgorzej jest na początku zerwania. Ja po trzech miesiącach bez tej "przyjaciółki" czuję się o niebo lepiej. Czuję się jakbym własnie wyleciała z jakieś ciasnej klatki. Totalnie mi wyniszczyła moją samoakceptację i wartość. Gdy się od niej odetniesz będzie ci lepiej. Wiem, to bardzo ciężkie, ale po prostu tak toksyczna osoba nie jest ciebie wart😉. Znajdziesz jeszcze w życiu prawdziwą przyjaciółkę któta nigdy cię nie opuści 💗. Masz bardzo dobre serce❤️❤️❤️
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2023 09:23
Jest mnóstwo rady typu - uciekaj jak najszybciej, daj sobie spokój. I te osoby maja 100% racji! Pytanie nasuwa się jedno, w jaki sposób to zrobić jeśli widać, ze nie masz serca zerwać kontaktu z taka osoba. Musisz zdać sobie sprawę z tego, ze ta osoba się nie zmieni, po prostu. Zawsze będzie Cię ranić, zawsze będzie Cię tak traktować. Pytanie czy Ty masz dalej ochotę to znosić, bo być może już dojrzałas do tego, żeby się od tego odciąć. Musisz zdać sobie sprawę z tego, ze ta osoba ma zły wpływ na Ciebie, podkopuje Twoje poczucie własnej wartości, sprawia, ze czujesz się zle. Jesteś już duża dziewczynka i nie musisz przyjaźnić się z każdym, a w szczególności z kims, kto sprawia Ci przykrość.
zobacz odpowiedzi (1)
Graga (Ocena: 5) 25.05.2023 21:24
Daj sobie z nią spokój dziewczyno! Ty jesteś Dobra i Bardzo Dobrze to o Tobie świadczy! Od takiej toksycznej osoby tylko z daleka,bo jeszcze wrobi Cię w coś i wyprowadzi na manowce.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.05.2023 20:04
Uciekaj dziewczyno!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie