Od kilku lat przyjaźnię się z bardzo toksyczną osobą

Natasza ma dobre serce, ale ta znajomość bardzo ją wyczerpuje.
Od kilku lat przyjaźnię się z bardzo toksyczną osobą
Fot. pexels (Ron Lach)
23.05.2023

Nigdy nie przekreślam ludzi i zawsze staram się w nich widzieć dobro. Wyniosłam takie podejście z domu, tego nauczyli mnie moi rodzice. Uważam, że jest to bardzo dobra cecha, choć ludzie często to wykorzystują przeciwko mnie. Na pewno wykorzystuje to moja wieloletnia przyjaciółka. Nie mogę określić jej innym mianem niż toksyczna, a mimo to nadal się przyjaźnimy.

Zobacz także: Psychotest: 11 prostych pytań, które zmierzą Twoją inteligencję emocjonalną

Trudno mi wyjaśnić dokładnie jej zachowanie. To jest po prostu takie delikatne wbijanie szpileczek w moje czułe punkty. Mówienie do mnie określonym tonem. Czasem wyśmiewanie, gdy czegoś nie wiem, choć zawsze na zasadzie, że traktuje mnie dobrotliwie lub pobłażliwie. Często robi mi się w takich momentach przykro. Próbowałam jej na to zwracać uwagę, ale zawsze obracała to przeciwko mnie.

Wiem, że ona ma problemy sama ze sobą. Nie miała w życiu łatwo, dlatego staram się ją zrozumieć i od niej nie odwracać. Coraz bardziej męczy mnie jednak jej toksyczność. Chciałabym mieć na nią jakiś dobry wpływ, ale skoro nie zmieniła swojego zachowania od lat to raczej już nie ma na co liczyć.

Czy ktoś z was miał może w swoim otoczeniu taką osobę? Jak z nią rozmawiać? Jak ją traktować?

Natasza

Polecane wideo

Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio?
Michele Morrone jest w niej do szaleństwa zakochany. Kim jest Moara Sorio? - zdjęcie 1
Komentarze (50)
Ocena: 4.54 / 5
gość (Ocena: 5) 26.05.2023 09:23
Jest mnóstwo rady typu - uciekaj jak najszybciej, daj sobie spokój. I te osoby maja 100% racji! Pytanie nasuwa się jedno, w jaki sposób to zrobić jeśli widać, ze nie masz serca zerwać kontaktu z taka osoba. Musisz zdać sobie sprawę z tego, ze ta osoba się nie zmieni, po prostu. Zawsze będzie Cię ranić, zawsze będzie Cię tak traktować. Pytanie czy Ty masz dalej ochotę to znosić, bo być może już dojrzałas do tego, żeby się od tego odciąć. Musisz zdać sobie sprawę z tego, ze ta osoba ma zły wpływ na Ciebie, podkopuje Twoje poczucie własnej wartości, sprawia, ze czujesz się zle. Jesteś już duża dziewczynka i nie musisz przyjaźnić się z każdym, a w szczególności z kims, kto sprawia Ci przykrość.
zobacz odpowiedzi (1)
Graga (Ocena: 5) 25.05.2023 21:24
Daj sobie z nią spokój dziewczyno! Ty jesteś Dobra i Bardzo Dobrze to o Tobie świadczy! Od takiej toksycznej osoby tylko z daleka,bo jeszcze wrobi Cię w coś i wyprowadzi na manowce.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.05.2023 20:04
Uciekaj dziewczyno!
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 25.05.2023 00:16
Co ty z nią jeszcze robisz ?! Zakończ tę znajomość, zanim zrówna cię z ziemią i wyssie z ciebie dobrą energię.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 24.05.2023 22:11
Z taką osobą najlepiej uciąć kontakt im szybciej tym lepiej takie osoby potrafią tylko ranić i sprawiać ból one się nie zmienią a ty?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie