Brat żąda, żebym zerwała kontakt z jego byłą dziewczyną. To moja najlepsza przyjaciółka

„Nie rozumiem, jak może wymagać ode mnie czegoś takiego...”.
Brat żąda, żebym zerwała kontakt z jego byłą dziewczyną. To moja najlepsza przyjaciółka
Fot. Unsplash (A. Haust)
16.05.2023

Od zawsze miałam spory problem z nawiązywaniem kontaktów. Byłam bardzo nieśmiała i zakompleksiona. Wolałam trzymać się w cieniu. Nie należałam do dziewczyn, które są towarzysko rozchwytywane. Długo zajęło mi zdobycie zaufanego grona przyjaciół, z którymi dobrzee się czuję. 

Zobacz także: Czy zamieszkać z chłopakiem po 5 tygodniach znajomości?

Jedną z najbliższych mi osób jest Kaja. Chodziłyśmy razem do tego samego liceum. Nigdy nie sądziłam, że moje losy mogą spleść się z taką osobą. Kaja jest bardzo lubiana. Wszyscy chcą się z nią kumplować. Jest przyjacielska, wesoła, żywiołowa, zabawna. Spotkałam ją kiedyś przypadkiem na koncercie i nagle do mnie podeszła. Polubiłyśmy się. Chyba jeszcze z nikim nie miałam tylu tematów do rozmów. Słuchamy tej samej muzyki, oglądamy te same filmy, mamy podobne poczucie humoru i zainteresowania. Stałyśmy się nierozłączne. Teraz studiujemy na tym samym kierunku

Na początku pierwszego roku Kają zaczął interesować się mój starszy brat. Wcześniej, gdy mnie odwiedzała, nie zwracał na nią uwagi. Po kilku latach zerwał jednak ze swoją dziewczyną. Zaczął mnie o nią wypytywać. Niby przypadkiem ciągle wpadał na nasz wydział. W końcu wyciągnął od niej numer telefonu. Ich kontakty na dobrą sprawę mało mnie interesowały. Uznałam, że są dorośli. Zatrzymałam dla siebie to, że w moich oczach raczej do siebie nie pasują. Kaja nie szuka nikogo na stałe. Póki co nie interesują jej poważne związki. Spotykali się przez dziesięć miesięcy. Potem Kaja z nim zerwała

Mój brat najpierw się załamał, a potem wpadł w szał. Żąda, żebym zerwała z nią kontakt. Zapomniał chyba o tym, że to moja najlepsza przyjaciółka. Nie rozumiem, jak może wymagać ode mnie czegoś takiego. Ma dwadzieścia sześć lat, a zachowuje się jak dziecko. Już od dwóch miesięcy się do mnie nie odzywa. Najgorsze jest to, że wynajmujemy razem mieszkanie. Atmosfera jest okropna. Mijamy się w domu jak obcy ludzie. Boli mnie to, bo dotychczas mieliśmy bardzo dobry kontakt. Nie wiem, jak naprawić nasze relacje.

Małgosia

Zobacz także: Mój chłopak ciągle zmienia prace. Nie mam już siły go wspierać

Polecane wideo

Topowe wiosenne modele jeansów. Są bardzo stylowe i pasują do każdego typu sylwetki
Topowe wiosenne modele jeansów. Są bardzo stylowe i pasują do każdego typu sylwetki - zdjęcie 1
Komentarze (23)
Ocena: 4.57 / 5
Mama na benefitach (Ocena: 5) 19.05.2023 16:51
Twoja pseudo psiapsiolka nie ma wstydu,zeby po rozstaniu jeszcze przylazic
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 19.05.2023 05:17
Rozumiem ,że to ,,najlepsza przyjaciółka ''.Jednak raczej w życiu trzeba uważać na takie koleżanki ,które stają się najważniejsze ..Nigdy niewiadomo kiedy może np tobie odbić chłopaka dla funu , ambicji...Szczególnie bardzo lubiane dziewczyny są w stanie zabawiać sie chłopakami ...Także na twoim miejscu starałabym się zrozumieć brata ..To niedopuszczalne i egoistyczne z twej strony,że przyprowadzasz przyjaciółke do domu jeśli widzisz ,że on cierpi .On nie ma czasu nawet by wyleczyć rany po rozstaniu !Więcej zrozumienia a 10 miesięcy czasu spotykania się to już jakiś staż ...,,Twoja przyjaciółka ''powinna byc bezpośrednia i powiedzieć bratu na samym początku ,że nie jest zainteresowana związkami !Zabawiła się uczuciami twego brata jeśli dawała mu nadzieję .Bez powodu nie jest załamany.W końcu z nim zerwała dopiero po 10miesiącach więc dała mu nadzieje...Jeśli wolisz przyjaciółkę od brata to się wyprowadź z wspólnego lokum chociaż na tyle uszanuj dobro brata .
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 19.05.2023 05:01
Wszystko zależy od tego czy ,,przyjaciolka''wyrządziła bratu większą krzywdę czy to było zwykłe zerwanie ...Jeśli zwykłe rozstanie widocznie chłopak potrzebuje więcej czasu by to zaakceptować i teraz nietrzeba mówić mu prawdy ,że utrzymujecie kontakty .Jeśli natomiast zdradziła go np z jego najlepszym przyjacielem to tym bardziej nie dziwi mnie jego reakcja .. Warto dowiedzieć się jaki był powód rozstania.W każdym razie warto uszanować jego rozczarowanie i starać się zrozumieć jego punkt widzenia. Niech minie trochę czasu od rozstania ...Może pozna kogoś innego i później będzie mu obojętne że siostra przyjaźni się z jego byłą dziewczyną...Jednak warto zrozumieć i dać więcej czasu .Także nie warto przyznawać się na te chwilę do utrzymywania kontaktu z ,,przyjaciółką''.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.05.2023 00:07
Ta Kaja mimo że dorosła, jest tak naprawdę mentalną dwunastolatką. Po co weszła w relację z bratem Autorki jeśli nie chciała związku? To nie ma znaczenia że jest niby dobrą przyjaciółką. To jest niedojrzałe dziecko. Ono może się przyjaźnić z jakąś Oliwką z grupy Biedronek w pobliskim przedszkolu. Bo taka jest prawda. Psitę ogolić i do przedszkola z tą twoją przyjaciółką. Stań za bratem. On nim będzie na zawsze, a to niedojrzałe dorosłe dziecko olać. Może kiedyś wydorośleje.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 16.05.2023 21:57
Przestań ją przyprowadzać do domu i tyle. Bratu za jakiś czas przejdzie, pozna kogoś innego i o niej zapomni, a wasze relacje się poprawią. Na razie sprawa jest świeża, więc nie dziw się mu, że nie chce jej oglądać u siebie w domu. Nikt by nie chciał oglądać swojego/swojej eks po bolesnym rozstaniu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie