Szwagier szasta pieniędzmi mojej siostry

„Czuję się bezradna”.
Szwagier szasta pieniędzmi mojej siostry
Fot. Unsplash (Vanessa Kintaudi)
18.04.2023

Moja siostra dosyć późno wyszła za mąż, bo w wieku 36 lat. Wcześniej nie układało jej się z partnerami. Z jednym z nich była ponad 7 lat, a kiedy związek się rozpadł, mocno to przeżyła. Inni faceci też mocno jej dali w kość. Kiedy już zwątpiła, że kiedykolwiek kogoś sobie znajdzie i spełni swoje marzenie o rodzinie, pojawił się Andrzej.

Od początku wydawał mi się podejrzany. Kilka lat starszy od mojej siostry, a niczego się nie dorobił. Z jej opowieści wynikało, że on wciąż szuka swojej drogi i trudno mu znaleźć odpowiednią pracę. Te zresztą zmieniał bardzo często, bo ciągle mu coś nie pasowało. Szef, dojazdy, zarobki, obowiązki. I tak sobie przemykał od roboty do roboty. Siostra bardzo się w nim jednak zakochała, tłumaczyła, że pieniądze to przecież nie wszystko i liczy się dobry charakter. Jak najbardziej się z tym zgadzam, ale ten facet nie jest dobry. Moim zdaniem jest po prostu sprytny.

Zobacz także: Czy przyznać się, że pochodzę z patologicznej rodziny?

Szybko poprosił moją siostrę o rękę i naciskał na jak najszybsze zorganizowanie ślubu. Prosiłam ją, żeby chociaż jakąś intercyzę podpisali, bo ona dobrze zarabia i ciężko pracowała na to, co ma. Nie chciała oczywiście słuchać. Twierdziła, że jest szczęśliwa i wszystko ma być u nich wspólne.

Trudno mi patrzeć na to, jak wygląda ich relacja. Ona haruje, a Andrzejek wydaje na swoje zachcianki jej pieniądze. Kupił sobie rower elektryczny za kilka tysięcy, drogi sprzęt do gier, modny zegarek wart małą fortunę. Rozmawiałam o tym z siostrą, ale ona nie widzi problemu. Jest zaślepiona. Jeszcze żeby on się do niej odnosił z szacunkiem, ale po ślubie odzywa się do niej lekceważąco, wyśmiewa ją w towarzystwie. Dodam, że oczywiście teraz nie pracuje, bo znów mu coś nie przypasowało w poprzedniej firmie. Pewnie „wciąż szuka swojej drogi”.

Czuję się bezradna, bo moja siostra zasługuje na wszystko, co najlepsze. Powinna mieć u boku kogoś, kto ją doceni, przy kim poczuje się bezpiecznie i kto będzie kochał ją, a nie jej pieniądze. Jestem załamana tym wszystkim, choć wiem, że to jej życie.

Karo

Polecane wideo

To nazwisko nosi najwięcej kobiet w Polsce
To nazwisko nosi najwięcej kobiet w Polsce - zdjęcie 1
Komentarze (16)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 19.04.2023 13:56
Rozumiem, że cię to wkurza, chcesz dobrze dla siostry, a ten koleś faktycznie wydaje się być pijawką. Niestety wiele nie zrobisz, a jeśli będziesz za dużo na niego gadać to może to się obrócić przeciwko Tobie. Najlepiej zwyczajnie daj jej do zrozumienia, że zawsze może liczyć na Twoje wsparcie. Teraz już są po ślubie więc nie tak łatwo o rozstanie, jednak rozwody istnieją. Życzę by wszystko było ok
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.04.2023 16:03
A masz lepszego kandydata na męża dla siostry? Podejmowała takie, a nie inne decyzje, jak wielu z nas i ponosi tego konsekwencje (pozytywne i negatywne). Życie to nie katalog, w którym wybieramy sobie ludzi idealnie skrojonych pod nasz gust i potrzeby. Tak, że lepiej pilnuj swojego nosa i serca i dla siebie dobrze wybieraj.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.04.2023 10:28
Siostra jest obrotna i postępowa, do tego robi w seksturystyce to zarabia dużo. W zasadzie dawanie dupy to norma wśród nowoczesnych kobiet.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 18.04.2023 09:14
Dorosła jest. Niedlugo sama sie przekona jaka jest glupia i naiwna ;)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.04.2023 09:01
Jak ja nienawidzę takich żmij. Zamiast zająć się swoim życiem to będzie mącić, buntować i rozwalać siostrze szczęśliwy związek.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie